jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
alekw napisał/a:
Ale porównaj ilość nabywców M9 i X100
No wiem, pewnie marżę też mają kosmiczną na M9.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kolouker napisał/a:
Czekam na pierwsze modyfikacje firmware do x100, które to wprowadzą...

Nie zrobią tego. Będzie argument, że nowy procesor jest do tego potrzebny i tylko x100s. Ja czekam czy to wprowadzą w XE-1 bo wtedy vojtki i zeissy miałyby swój dom.
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Dlatego napisałem, że czekam na modyfikacje firmware. Jak do canonów robią to do x100 też zrobią :)

No i menu szybkiego dostępu by się przydało.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
http://www.youtube.com/watch?v=cQAfIapHCYU - oficjalne przedstawienie X100S (włoski oddział FujiFilm); od 3:50 pokazana jest funkcja Digital Split Image czyli coś ze świata dalmierzowców przeniesione do cyfry. Trochę duży prostokąt, ale zapowiada się fajnie.
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Wygląda na to, że to ostrzenie jest tylko w EVF. Jeżeli w OVF jest dalej tylko ramka, to niezła kicha.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
http://www.youtube.com/watch?v=-Cyz56GvRTg - tutaj lepiej widać.

[ Dodano: 2013-01-07, 22:53 ]
kolouker napisał/a:
Wygląda na to, że to ostrzenie jest tylko w EVF. Jeżeli w OVF jest dalej tylko ramka, to niezła kicha.

No przecież w nazwie jest DIGITAL, więc sądzę że tylko w EVF.

[ Dodano: 2013-01-07, 22:53 ]
kolouker napisał/a:
No i menu szybkiego dostępu by się przydało.

Menu Q jest -w miejscu aktualnego RAW.
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Menu szybkiego dostępu i focus peaking mogliby dodać do x100 w nowym firmware. Nie ma żadnych ograniczeń sprzętowych. Jedyne ograniczenie to pazerność kolesi z działu marketingu.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kolouker, zapewne tak.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
http://dpreview.com/previews/fujifilm-x100s/2
Lista ,małych' update'ów - moim zdaniem fuji rewelacyjnie się postarało naprawić wady/niedogodności opisane przez użytkowników w x100. Trochę smutno, że tak oczywiste podejście jest przez producentów tak rzadko stosowane...

Nawet 14 bitowe rawy są. Jak Af będzie
przyzwoicie działał w słabym świetle to nie wyrobią z produkcją przez ładnych kilka miesięcy :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Bardzo jestem ciekaw co oznaczają obietnice dotyczące szybkości AF i jak wygląda to w praktyce.

Gdyby faktycznie ten AF był znacząco pewniejszy i szybszy, to x100s byłby w czołówce niepotrzebnych rzeczy foto do kupienia w tym roku :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Gdyby faktycznie ten AF był znacząco pewniejszy i szybszy, to x100s byłby w czołówce niepotrzebnych rzeczy foto do kupienia w tym roku

:-B :mrgreen:

Poczekam, pomacam, pomysle.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
Bardzo jestem ciekaw co oznaczają obietnice dotyczące szybkości AF i jak wygląda to w praktyce.

1:30 - przykład ostrzenia - na pewno jest o wiele szybciej niż w x100. Pytanie tylko, jak poza studiem to wygląda
http://www.youtube.com/watch?v=C0tNlfFcgQ0

3:45: działanie focus peakingu
4:30 działanie ostrzenia a'la dalmierz (Digital Split Image);

http://fujifilm-x.com/x100s/en/gallery/ - sample (małe niestety)
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Szybki ten af. Ciekawe jak przy mniejszej ilości światła.

Żeby tylko czarna wersja (która - jeśli się pojawi - pewnie znów będzie limitowana, bleh...) nie kosztowała 5k, to to byłby bardzo interesujący aparat. Moja skromniutka szklarenka i lustrzanka mogłyby zostać w domu przez większość czasu. :-B
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
peterK, srebrny będzie kosztował 1300 dolców, to czarny może spokojnie do 5000zł dojść IMHO, jeśli zachowamy proporcje srebrny-czarny z X100

źródło
 
d.prowadzisz  Dołączył: 17 Kwi 2009
MacRayers napisał/a:

4:30 działanie ostrzenia a'la dalmierz (Digital Split Image);


Ale tylko w trybie elektronicznego wizjera więc.. nie działa :(
Szkoda, bo wreszcie by powstała "Leica dla ubogich". Niestety bezlusterkowce (wyjąwszy produkty marki Leica) to nie dalmierze i chyba już zawsze tak pozostanie.

Jedyna metoda, to kupić X-Pro1 lub X-100 i cieszyć się optycznym wizjerem ale z AF.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ten klin (nie ma przecież nic wspólnego z ostrzeniem dalmierzowym), oraz focus peaking, może mieć ograniczenie w postaci wydajności procesora obrazu, może być tak że w x100 jest za wolna elektronika żeby to robić.
Za to szybkie menu i skrót do ustawień auto iso mogliby dać, ale pewnie nic z tego (zresztą jak często się tam wchodzi tak na prawdę? ten aparat imho do 1600 nie szumi, mam ustawione auto iso do 3200 i minimalny czas migawki 1/40 i do 95% sytuacji to wystarczy, czaaasem skracam tylko minimalny czas jeśli potrzeba coś/kogoś bardziej ruchomego focić).
 

peterK  Dołączył: 03 Sty 2009
Kosmo napisał/a:
peterK, srebrny będzie kosztował 1300 dolców, to czarny może spokojnie do 5000zł dojść IMHO, jeśli zachowamy proporcje srebrny-czarny z X100

Ha! A jednak :-D
Cytat
Offered in two versions -- all-black, or black with silver trim -- the new Fujifilm X100S will be available beginning in March 2013. Retail pricing is set at around US$1,300.

źródełko
Nie wiem czy to dobra wiadomość, bo o ile przed X100 udało mi się wybronić, to teraz ta czarna wersja... Tylko poczekam, aż "S" zejdzie do obecnej ceny dotychczasowego modelu :mrgreen:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
No i proszę, proszę... Ciekawe, ciekawe.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
peterK napisał/a:
Tylko poczekam, aż "S" zejdzie do obecnej ceny dotychczasowego modelu

Szkoda czasu - ze zgryzoty będzie Ci się śnił przez te 2 lata... :-)

[ Dodano: 2013-10-27, 11:59 ]
alkos napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
Gdyby faktycznie ten AF był znacząco pewniejszy i szybszy, to x100s byłby w czołówce niepotrzebnych rzeczy foto do kupienia w tym roku

:-B :mrgreen:

Poczekam, pomacam, pomysle.

I jaki werdykt?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach