Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Potwierdzam, oryginalny dekielek do bani przy założonej osłonie przeciwsłonecznej. Jak znajdę chwilkę, to wkleję jakies przykłady od siebie. Moja chyba tak nie mydli przy 70mm i f4.5, ale musze jeszcze sprawdzić czy mam na notebook'u jakis przykład.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Chmarski napisał/a:
Moja chyba tak nie mydli przy 70mm i f4.5, ale musze jeszcze sprawdzić czy mam na notebook'u jakis przykład.


Zalezy pewnie od zdjecia. I od ilosci swiatla w kadrze.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
asklop napisał/a:
Zalezy pewnie od zdjecia. I od ilosci swiatla w kadrze.

Pewnie tak, ale moje wrażenia w porównaniu do wrażeń z kita są diametralnie różne. Przy f/8, IMO jest bardzo, ale to bardzo dobrze - ja więcej nie potrzebuję.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Chmarski napisał/a:
Przy f/8, IMO jest bardzo, ale to bardzo dobrze - ja więcej nie potrzebuję.


ja generalnie tez wiecej niz do f/8 nie przymykam
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Coś znalazłem.

Nieselekcjonowane - po prostu sprawdzenie parametrów, crop i koniec.

70mm, F4.5

70mm, F4.5
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
taaaaki róg Ci wyrósł?! Współczuję

[ Dodano: 2007-05-08, 15:03 ]
bEEf napisał/a:
Dekiel z dziurami na paluchi w środku kosztuje w porywach 6 zeta. Tak więc nie przesadzajcie. No chyba, że brak napisu "Pentax" na deklu jest nie do przejścia ;-)

http://www.allegro.pl/ite...ktyw_49_mm.html


ale oni chcą 10zyli za niego, nie 6!! DZIESIĘĆ!!!!
:shock:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Pentagram, za 6 są w MM Hamy. Ten jest lepszy, warto dołożyć parę złotych. Sklep jest faktycznie drogi, ale poza nim takich dekielków nie znalazłem. Zresztą - to nie jest coś, co się kupuje raz w tygodniu.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
ale DZIESIĘĆ?! to już na chleb mi nie starczy
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
ale DZIESIĘĆ?! to już na chleb mi nie starczy
Spróbuj przecedzać przez chusteczkę.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Pentagram napisał/a:
ale DZIESIĘĆ?! to już na chleb mi nie starczy

Oddam Ci róg. Spylisz na allegro i na kajzerkę będzie jak znalazł...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
ql, nie będę musiał stać pod kościołem
 
mariusz m.  Dołączył: 17 Sty 2007
Problem dekla:
Nie jest on bardzo ergonomiczny, ale zdjąć i założyć można przy założonej osłonie. Pod warunkiem, ze zaczepki bedą w punktach, gdzie osłona jest najpłytsza (czyli po przekątnej). Przypuszczam, że przy zalożonym filtrze będzie jeszcze łatwiej, niestety jeszcze nie mam, więc nie mogłem sprawdzić.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
mariusz m. napisał/a:
zdjąć i założyć można przy założonej osłonie. Pod warunkiem, ze zaczepki bedą w punktach, gdzie osłona jest najpłytsza (czyli po przekątnej).

Kwadratura koła? :mrgreen:
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Chmarski, Czy bawiłeś się w porównanie DA 18-55 i tej Sigmy w podobnych warunkach oświetlenia. Sam waham się czy warto dać ponad 1k i wymienić z kitem?
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Wiem, że masz w PW, ale info dla innych - nie porównywałem, bo kupowałem ją z innych pobudek.
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
witam. odkope trochę ten temat. (:

W ciągu miesiąca chcę kupić k10d i nie wiem, czy opłaca się dołożyć do tej Sigmy, czy wziąść z kitem 18-55 + 50-200. Czy ktoś ma może obydwa szkła [18-55 , sigma 17-70] i jest w stanie powiedzieć, czy opłaca się dołożyć do niej te pare złotych?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
muodzian napisał/a:
Czy ktoś ma może obydwa szkła [18-55 , sigma 17-70]
A miałoby to sens, mieć obydwa ? Przecież ogniskowe prawie się pokrywają.
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
racja, nie ma sensu. ale może jeszcze ktoś nie sprzedał KITa, a nabył już sigme. (: Mam trochę dylemacik. Zamierzam poczynić zakupy w usa, gdzie można kupić samo body, więc tym bardziej mnie to dręczy. albo kupie zestaw z dwoma kitami, albo body + sigma 17-70 i po jakimś czasie dokupiłbym sigme 70-300 apo. pytanie tylko, czy gra ta- warta jest zachodu. i oczywiście pieniędzy. ;|
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
muodzian napisał/a:
racja, nie ma sensu. ale może jeszcze ktoś nie sprzedał KITa, a nabył już sigme. (: Mam trochę dylemacik. Zamierzam poczynić zakupy w usa, gdzie można kupić samo body, więc tym bardziej mnie to dręczy. albo kupie zestaw z dwoma kitami, albo body + sigma 17-70 i po jakimś czasie dokupiłbym sigme 70-300 apo. pytanie tylko, czy gra ta- warta jest zachodu. i oczywiście pieniędzy. ;|


Moim zdaniem nie.
Czytaj też testy na optyczne.pl
Ja mając podobne dylematy co Ty wybrałbym 18-55 + sigme 70-300 albo odpowiedniego tamrona 70-300.
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
ms napisał/a:

Moim zdaniem nie.
Czytaj też testy na optyczne.pl
Ja mając podobne dylematy co Ty wybrałbym 18-55 + sigme 70-300 albo odpowiedniego tamrona 70-300.


w takim razie co z 55-70? (: A czy pentaxowy 50-200 jest gorszy pod względem jakości zdjęć od tamrona lub sigmy? Bo ogniskowe na poziomie 200-300 raczej średnio mnie interesują, tym bardziej że w przypadku tych obiektywów spadek jakości na tak wysokich ogniskowych jest znaczny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach