Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
a czy czegoś Ci w tym obiektywie[kicie] brakuje

Ja już tak myślę - drugi rok :mrgreen:
12-24 za krótki, 16-45 wienietuje i jest duży, 17-70 duży i też nie za pięknie
No i myślę dalej focąc kitem :-)
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
muodzian napisał/a:

w takim razie co z 55-70? (: A czy pentaxowy 50-200 jest gorszy pod względem jakości zdjęć od tamrona lub sigmy? Bo ogniskowe na poziomie 200-300 raczej średnio mnie interesują, tym bardziej że w przypadku tych obiektywów spadek jakości na tak wysokich ogniskowych jest znaczny.


Rzadko kiedy jest tak by akurat 60 i 65 mm było tak cholernie wymagane że nie dałoby się ich zastąpić przez 70 mm i ewentualnie trochę odsunąć.
Jak 200-300 masz gdzieś to bierz 50-200.
Spadek jakości jest owszem, na wykresach, niedawno (wczoraj?) tu na forum pokazywał ktoś zdjęcia z Tamrona na 300 mm i wyglądały normalnie.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
muodzian, Jam to uczynił, zakupiłem S 17-70 i nie sprzedałem jeszcze kita. I uważam że Sigma bije na łeb kita.
Jako szkła podstawowe mam Sigmy 17-70 Macro i 70-300 APO oraz 50/1.4 z lekkim BF.
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
dyptam napisał/a:
muodzian, Jam to uczynił, zakupiłem S 17-70 i nie sprzedałem jeszcze kita. I uważam że Sigma bije na łeb kita.
Jako szkła podstawowe mam Sigmy 17-70 Macro i 70-300 APO oraz 50/1.4 z lekkim BF.

no prosze. :D mam wielkę prośbę. Czy nie mógłbyś w wolnym czasie cyknąć kilka zdjęć i tym i tym obiektywem? w podobnych warunkach. i zrobić jakieś małe zestawienie? byłbym bardzo wdzięczny. (:
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
Kit czy sigma 17-70?
Witam wszystkich :-) Jest to mój pierwszy post na tym forum,mam w planach zakup k100 super plus jakiś obiektyw: albo kit albo sigme 17-70, słyszałem że jest ok. Chodzi mi głównie o to który byłby lepszy do macro, macro to dla mnie priorytet, kiedyś chciałbym kupić tamrona 90mm.

Obecnie posiadam pstrykacz fuji A600, z którego jestem w miarę zadowolony, myślałem nad hybrydą, np fuji s6500, ale ceny lustrzanek powoli robią się znośne więc..
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Eeech, gadać się nie chce:
http://pentax.org.pl/view...highlight=17-70

[ Dodano: 2007-08-20, 11:46 ]
Diamond32 napisał/a:
albo kit albo sigme 17-70
Kit nie ma macro
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Diamond32, zanim napiszesz, przeczytaj.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
muodzian, Dobrze, dziś lub jutro porobię takowe, aby tylko pogoda była, na razie to mam jakieś sample z 17-70.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
ms napisał/a:
Rzadko kiedy jest tak by akurat 60 i 65 mm było tak cholernie wymagane że nie dałoby się ich zastąpić przez 70 mm i ewentualnie trochę odsunąć.

Mi akurat ta dziura robiła duże "kuku".
Po zainwestowaniu w 17-70 częstotliwość przepinania obiektywów drastycznie spadła.
Przy konfiguracji kit + Tamron 70-300, kit'a uzytkowałem w około 60% sytuacji. Sigmy 17-70 uzywam w ponad 90% przypadków. Tele zapinam wtedy, kiedy faktycznie tele jest potrzebne.
Porównania bezpośredniego kita i Sigmy nie robiłem, bo jak już pisałem, nie miałem takiej potrzeby.
Kita za długo nie używałem, żeby jakieś jego ewidentnie gorsze strony znaleźć. Mam jednak wrażenie, że zdjęcia z Sigmy są "fajniejsze" w odbiorze. Jakieś takie pełniejsze, lepiej nasycone kolorystycznie. Ale to takie gdybanie.

Jest jedna rzecz, która mnie w Sigmie niepokoi. Po około 5000 zdjęć pojawił się problem. Gdy przy pełnej ogniskowej skieruję aparat do góry, w trakcie ostrzenia obiektyw sie chowa (spada ogniskowa). Obiektyw jak byl nowy, tego nie miał. Jutro będę porównywał z taką samą Sigmą z mniejszym przebiegiem i byc może przejadę się do czesia.
 

muodzian  Dołączył: 19 Sie 2007
dyptam napisał/a:
muodzian, Dobrze, dziś lub jutro porobię takowe, aby tylko pogoda była, na razie to mam jakieś sample z 17-70.

jak tam fotki? :mrgreen:
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
muodzian, Powiem tak, testowych fotek jeszcze nie zrobiłem. Częstotliwość przepinania obiektywów spadła drastycznie. Noszę S 17-70-300. Hmm, co do jakości to ostatnio używałem kita bo ma polar i jeziorko wyszło, całkiem ładnie. Ładna przekątna obiektywu, to też ładna powierzchnia do ściągania różnego rodzaju paprochów. Niestety za względu na BF nie jestem pewien co do miarodajności fotek kartek w kratkę. Mogę wyslać tylko fotki z pleneru.
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
Chmarski napisał/a:

Mi akurat ta dziura robiła duże "kuku".
Po zainwestowaniu w 17-70 częstotliwość przepinania obiektywów drastycznie spadła.
Przy konfiguracji kit + Tamron 70-300, kit'a uzytkowałem w około 60% sytuacji. Sigmy 17-70 uzywam w ponad 90% przypadków. Tele zapinam wtedy, kiedy faktycznie tele jest potrzebne.


15 mm na końcu w porównaniu do kita też niby drobiazg ale jednak wiele daje.
sigma 17-70 + ef 530 świetny zestaw.
 

KAJTEK - MAŁY  Dołączył: 14 Wrz 2007
Witam,

Jestem "nowy" na forum.
Troche przeglądam, trochę czytam, trochę focę - jestem świeżym posiadaczem K10D.
Moja przygoda z cyfrą dopiero sie zaczęła. Notorycznie brakuje czasu a wszystko takie ciekawe.
Do rzeczy zamierzam kupić SIGMĘ 17-70 - będę wdzieczny za podpowiedź gdzie można kupić ją najtaniej. Bynajmniej nie szukam podpowiedzi allegro czy ebay lecz o sprawdzonych sprzedawców.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
KAJTEK - MAŁY napisał/a:
lecz o sprawdzonych sprzedawców.
Fotorimex inaczej Cześ. Wyślij zapytanie na PW, z pewnością odpowie.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
KAJTEK - MAŁY napisał/a:
o sprawdzonych sprzedawców.
W tym temacie jest na forum Cześ bardzo kompetentny, ci, którzy u niego kupowali, są zadowoleni, także z ceny i rabatów dla użytkowników pentaxa.
Aha i witaj na forum.
 

KAJTEK - MAŁY  Dołączył: 14 Wrz 2007
Dzięki wielkie.
Chetnie skorzystam z kontaktu, o którym czytałem same pozytywy.
Może Cześ odpowie na prosbę kontaktu ?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
KAJTEK - MAŁY napisał/a:
Może Cześ odpowie na prosbę kontaktu ?
czy jest może Cześ na sali?
Najszybciej go złapiesz wysyłając PW, już argawen pisał
 

KAJTEK - MAŁY  Dołączył: 14 Wrz 2007
PW czyli ?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
PW
poufna/prywatna wiadomosc . Masz przycisk PW pod podpisem obok przycisku profil.

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
prywatna wiadomość, pod twoją stopką są takie dwa czarne pola "profil" i "pw"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach