pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
50-tki. Czy aż takie dobre?
Witam. Jestem (jak widać) nowy na tym forum.
Przymierzam się do zakupu pentaxa k10d, w październiku, oczywiście po 10-tym. Tak dokładnie to rozważam jeszcze między Nikonem d80 i Canonem 30d, ale mniejsza z tym.
Uważam, za zakup obowiązkowy obiektyw 50mm i tu nasuwa się pytanie: W necie znalazłem dokładnie 2 sklepy w których można kupić tą stałkę za 999zł, jednak opisy i specyfikacje tych obiektywów nie są tam jakoś specjalnie rozbudowane. Ciekawi mnie czemu na stronie Pentaxa nie ma mowy o tym obiektywie, skoro jest aż tak podstawowy.
Drugie pytanie: U konkurencji są do wyboru szkła ze światłem 1.8 i 1.4. Od pentaxa znalazłem tylko ten z 1.4, czy to znaczy, że takiego szkła pentax nie ma w zanadrzu, czy ten obiektyw jest po prostu trudny do kupienia.
Pozdrawiam.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Witaj i czytaj
LINK - dyskusja za ścianą o M i A

bardzo stary wątek

Test FA 50mm/1.4- komentarz do testu

Zeiss Planar 45/2 vs Pentax FA 50/1.4

FA50/1.7 vs FA50/1.4

Portretowka AF 50/1.4 vs 85/1.4

Jak widzisz wyszukanie i podanie Ci linków zajęło mi chwilkę - zachęcam do szukania na forum, a nie powielania tematów.
 

pisar  Dołączył: 13 Wrz 2007
Dziękuję i przepraszam jednocześnie. Wciąż jeszcze mam kłopoty z wyszukiwanie w przeglądarkach php. Pozdrawiam.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
pisar, przeglądarka na forum to chałą jest, delikatnie rzecz biorąc. Ale od czego napady botów? Są google i tylko szukać z opcją "site:pentax.org.pl". Chociaż... wtedy chyba stopki wszystkie też wywala w wynikach :-P
 

zenonblacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
tref napisał/a:
Jak widzisz wyszukanie i podanie Ci linków zajęło mi chwilkę - zachęcam do szukania na forum, a nie powielania tematów.

Z tym ze ty wiesz dokladnie, czego i jak szukac :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Czego szukać, to chyba powinien wiedzieć osobnik zadający pytanie [osobnik tak ogólnie, nie mówię teraz o kimś konkretnym]. Jak szukać - no masz rację, trochę znam to forum, więc w większości wiem co i gdzie może być. Ale google jak najbardziej ok są, a stopki łatwo wychwycić z wyników i je oczyma odrzucać, wystarczy popatrzeć jak mniej więcej ludzie piszą te stopki oraz [co chyba logiczne] w skrótach takich wyników będą sąsiadowały inne szkła co oznacza "piętkę". :mrgreen:

Nie usprawiedliwiam tu naszej wyszukiwarki - jest do bani. Ale jakoś z nią żyję :mrgreen:
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
nie mozna przerobic jej by wyszukiwala tylko po tresci posta?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Forumowa wyszukiwarka nie szuka po stopkach. Google tak robią, ona nie. Koniec tematu szukajki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach