asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Alkos - nie wcinaj się tym tematycznym postem do owego OT. Myślę, że Jarek będzie bardzo zadowolony z drogi, którą podąża jego wątek.
_________________


wlasnie.
I aby ten watek nie umarl smiercia naturalna, dodam to co kazdy facet wiedziec powinien ( a kobiety moga), ze najlepsza baba to wlasna gr.....ba. ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
asklop, chyba w moich myślach czytać umiesz... :-B
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przepraszam. RAZ.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Przepraszam. RAZ.

:ROTFL: :-B
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Meggido, glodnemu chleb na mysli, co? :mrgreen:

alkos, luzik :-B
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Olaboga, co się dzieje :shock:

No to ja bezczelnie wypowiem się nie oftopicznie.

Też mam pierwsze objawy. Doszło do tego, że do kasetki najchętniej zapinam w zależności od humoru 28 i 50-kę. Szukanie wzrokiem kadrów też mi się włączyło jakiś czas temu. Ostatnio gdy zabrałem tylko kita (a mówię - nie mam miejsca w plecaku, a to tak uniwersalny sprzęt), to wręcz płakałem rzewnymi łzami.

Miałem obawy, że to jakiś wewnętrzny snobizm stałkowy mi się włącza z tyłu głowy, ale skoro Jarek się przyznał... To faktycznie jest wygodniejsze. Sam się dziwię.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Jak nauczal Św. Łukasz, ręką ch... nie oszukasz. A uwspółcześnioną wersją Reni Grabowskiej jest Kasia Rączkowska.

Nie zmienia to faktu, że naprawdę chciałbym poznać opinię Jarka o tej sigmie.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
to i ja sie przyznam. Mi najbardziej brakuje recznego ostrzenia z manualnymi stalkami. Ostrzenie manualne z kitem to juz nie to. I pierscien ostrosci waziutki i brak oporu ostrzenia. Do analoga i tak najchetniej podpinalem 50mm

[ Dodano: 2007-05-07, 11:15 ]
Krzychoo napisał/a:
Jak nauczal Św. Łukasz, ręką ch... nie oszukasz. A uwspółcześnioną wersją Reni Grabowskiej jest Kasia Rączkowska


zaraz od alkosa bedzie
DWA
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
I wyszło nam spotkanie anonimowych stałkowców.
Wpisujcie miasta, w których też używają stałek ;-)
Uć.

[ Dodano: 2007-05-07, 11:18 ]
Panowie, nie chodzi o to, żeby nie żartować. Chodzi o to, żeby zachować poziom. Ok?
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
wczoraj zakonczyla sie aukcja na LX w super stanie. Nawet chcialem go brac, ale cena osiagnela absurdalny poziom 600 funtow z wysylka do Polski.
A tak mialbym impuls aby troszke plesni dokupic. :mrgreen:
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
też wolę stałki. kita zakładam tylko jak siostra chce robić zdjęcia (lubi dziewczyna af) ;-) we wszystkich zaletach które wymieniliście brakuje jednej, dla mnie bardzo ważnej. chodzi o gabaryty. po prostu małe jest piękne!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wczoraj miałem 2. podejście do zdjęc kolekcji zabytkowych talerzy i innego szkła. Drugie podejście było z M 50/1.4. Subiektywna ocena - efekty całkiem w porządku :-) .
Pierwsze podejście było z kitowym 18-55. Subiektywna ocena - porażka, stąd potrzeba podejścia nr. 2.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
ja tylko nie moge odzalowac jednego. Dlaczego Pentax ograniczyl pelna kompatybilnosc ze swoimi szklami bez pozycji A z najnowszymi cyfrowymi lustrami? Dla mnie to porazka.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
asklop, ale da się. Dla mnie nie jest to aż tak upierdliwe. Dodatkowo mam 50kę z uciętym popychaczem przysłony - to też jakaś opcja, bo pracujesz wtedy wciąż na roboczej i jest fajnie :-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
asklop napisał/a:
Dlaczego Pentax ograniczyl pelna kompatybilnosc ze swoimi szklami bez pozycji A z najnowszymi cyfrowymi lustrami? Dla mnie to porazka.

też nad tym boleję, ale pocieszam się że nie można mieć wszystkiego ;-)

dostałem maila że są jeszcze bilety na Możdżera w BCK :-D chyba jednak nie pojadę na wernisaż alkosa (budżet by padł). spadam na uczelnię (brutalna rzeczywistość).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
macioh napisał/a:
dostałem maila że są jeszcze bilety na Możdżera w BCK :-D chyba jednak nie pojadę na wernisaż alkosa (budżet by padł).


cholera, to ja tez moze pojde na mozdzera.... :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
asklop napisał/a:
wczoraj zakonczyla się aukcja na LX w super stanie. Nawet chcialem go brac, ale cena osiagnela absurdalny poziom 600 funtow z wysylka do Polski.
A tak mialbym impuls aby troszke plesni dokupic. :mrgreen:

LX za 600GBP... za polowe tej sumy mozna kupic wypasionego dalmierza :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
asklop napisał/a:
ja tylko nie moge odzalowac jednego. Dlaczego Pentax ograniczyl pelna kompatybilnosc ze swoimi szklami bez pozycji A z najnowszymi cyfrowymi lustrami? Dla mnie to porazka.

nie śmiejcie się, ale o co chodzi z tą kompatybilnością (tzn. jej ograniczeniem)? :oops: Czy o to, że trzeba machnąć popychaczem, żeby zmierzyć światło? A jak było w takim razie dawniej? Ja tylko przez moment miałem analogowego pentaxa, ale takiego z tzw. wykastrowanym bagnetem, więc tam tylko kita FA 35-80 używałem... Hmmm choć jak patrzę na moją starą yashicę, to faktycznie nie muszę tam żadnym przyciskiem uaktywniać popychacza.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
cholera, to ja tez moze pojde na mozdzera....

Tylko nie zapomnij wziąć jasnej stałki :-P

A tak OT, od dwóch miesięcy używam tylko M 100/4 macro. A resztę - M 50/1.7 i 75-210 Vivitara noszę ciągle w torbie, nie użyłem ich ani razu. FA 28-90, użyłem ostatnio rok temu. Gratów w terenie noszę coraz więcej, bo ciągle się boje, że za 10 km, będzie taka chwila, że trzeba będzie rozstawić statyw i pochylić się nad czymś małym.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
cypis napisał/a:
A jak było w takim razie dawniej?
Pracowało się identycznie, jak obecnie z cyfranką z obiektywem A.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach