Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie umiem już focić zoomem
Czekałem na DA* 16-50/2.8, czekałem, dodatkowo dobrym wytłumaczeniem konieczności zakupu był czerwcowy ślub koleżanki, na którym nie będzie rasowego kotleciarza.
Z przyczyn ogólnie znanych nie doczekałem się, ślubu nie przesunięto, no to kupiłem Sigmę 17-70/2.8-4.5. Sporo wcześniej, żeby się z nową koleżanką zapoznać.
Parę dni temu wyprowadziłem ją na spacer.
Wróciłem do domu deczko załamany. Nie umiem focić "spacerzoomem". Nie potrafię szukac kadrów zoomując, zawsze nieświadomie macham aparatem na lewo i prawo, tak jak zdarza mi się ze stałkami, ale przede wszystkim szukam kadru oczami, a jak przykładam aparat do oczu, to się wkurzam, że jest tak szeroko/wąsko (bo taka ogniskowa mi została z ostatniego zdjęcia). Po prostu przyzwyczaiłem się do jednej ogniskowej podczas "sesji".
Trochę inna sprawa jest z super-szerokim zoomem (i tak przeważnie używam 12mm) i z długim (tu jakoś sobie radzę, chyba dlatego, że różnica w kątach widzenia między 70 a 210 nie jest tak drastyczna). A takiego zwykłego, normalnego, oduczyłem się.

Czego i Wam życzę :)

Jak są chętni na oglądanie - do którego wątku mam wrzucić (za darmo) parę sampli (kilka było o Sigmie z tego co pamiętam) ?

Tu dam tylko jeden, i to mały. :) 17mm, f2.8



Ot, położyłem rękę na osłonie przeciwsłonecznej.

Co, jak co - ale "makro" ma fajne (tyle, że strasznie mała odległość ostrzenia, dobra raczej do nieruchomych obiektów).
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
O Matko! Jaka krótka linia rozumu! :evilsmile:
Jarku, a poważnie: czy jesteś ogólnie zadowolony z jakości fotek z tego obiektywu? Było o nim mnóstwo, mnie interesuje wyłącznie twoje zdanie.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
nieostrosci z prawej strony od reki wydaja sie o kilka klas ladniejsze od tych z lewej strony. No ale to zalezy od tla.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
niezła koleżanka :) gratulacje :)
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Cotti, lewą ręką to co najwyżej pot z czoła się ściera, od takich rzeczy jest prawa zdecydowanie. Dużo nauki przed Tobą :mrgreen:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Krzychoo, za taki tekst to bym ci bana dal. Swoboda swoboda, ale jakas przyzwoitosc musi byc. Poza tym nie zdradzaj wszystkich swoich sekretow, bo ci pozniej nikt reki nie poda. :mrgreen:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
niektórzy są oburęczni :oops:
może nie dyskryminujmy nikogo
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
cotti napisał/a:
niektórzy są oburęczni


i uzywaja obu rak na raz? to dobrze, ze sie lewej reki nie podaje. Wy dziewczyny chociaz tu macie lepiej, bo prawie nigdy reki nie podajecie. :-P
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Ożesz w mordę!! My, faceci, czasem te dłonie całujemy. ;-)
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Asklop, ja tylko wnoszę światełko wiedzy w serca niedoinformowanych, od tego w końcu jest forum. A że tematyka nieco zboczyła...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Meggido, ale calujemy te gorne czesci dloni, nie uzywane w niecnych celach. :lol:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Historycznie rzecz ujmując, Renia Grabowska. :mrgreen: :lol:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Meggido napisał/a:
Ożesz w mordę!! My, faceci, czasem te dłonie całujemy.


poza tym nie tylko te czesci ciala plci przeciwnej calujemy. :-P
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
może do tematu wątku dopisać "+18" ? ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
macioh, teraz mlodziez szybciej dojrzewa
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
asklop napisał/a:
macioh, teraz mlodziez szybciej dojrzewa


Coś w tym jest...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Meggido napisał/a:
Coś w tym jest...

swiat glupieje, niedlugo bedziemy pisali +15
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Oby nie wszyscy pogłupieli.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie umiem focić "spacerzoomem".


Gratulejszyn. Zlapales, ze to, co najlepsze w stalkach to nie ostrosc, tylko wygoda :-)

Witamy po drugiej stronie barykady :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alkos - nie wcinaj się tym tematycznym postem do owego OT. Myślę, że Jarek będzie bardzo zadowolony z drogi, którą podąża jego wątek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach