MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Fuji X100s
No i jest następca X100. Obudowa ta sama, obiektyw też. Zmieniono matrycę na tą z X-E1/X-Pro1, dodano nowy procesor obrazu, przycisk Q. Poprawiono AF oraz MF. Co ciekawe w MF można korzystać z czegoś na kształt focus peakingu ale przerobionego na modłę dalmierzowców - dwa schodzące się obrazy... Poprawiono też tryb filmowania, pozwalający na nagrywanie obrazów FullHD 60kl/s.

Zmiany:
- nowy, 16.3-megapiskelowy sensor X-Trans CMOS II wielkości APS-C,
- system Intelligent Hybrid AF automatycznie przełączający między AF na bazie kontrastu i fazy,
- hybrydowy wizjer o wysokiej rozdzielczości,
- szybki autofokus (0.08 sek.),
- poprawiony procesor obrazowy EXR Processor II,
- 2.8-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów,
- uruchamianie aparatu w 0.5 sek., shutter lag 0.01 sek., interwał między zdjęciami 0.5 sek.,
- Super Intelligent Flash,
- tryb zdjęć seryjnych 6 kl/s (maks. 29 zdjęć),
- 8 filtrów cyfrowych,
- przycisk Q z szybkim dostępem do wybranych ustawień,
- tryb wideo Full HD 60 kl/s z przepływnością 36 Mbps,
- możliwość zapisywania zdjęć w proporcjach 1:1, 4:3, 16:9, i 3:2,
- funkcja Focus Peak Highlight,
- dostępne 4 dźwięki migawki,

 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Matryca jest ciut nowsza - ma elementy do detekcji fazy. Jak af będzie rzeczywiście tak dobry, to aparacik grzechu warty... ;-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
MacRayers napisał/a:
możliwość zapisywania zdjęć w proporcjach 1:1, 4:3

wow! jeśli to tak będzie, to już padł mój ostatni bastion oporów, czyli brak formatu bardziej "dostojnego" niż 2x3...

 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
I po co jak mikro4/3 kupowałem... ech...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
romeoad napisał/a:
I po co jak mikro4/3 kupowałem... ech...

Ślubu nie brałeś ;-)

Kosmo napisał/a:
a jaki był w x100?

poprawiłem - już jest ok.
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Najważniejsze, że jest nowy dźwięk migawki.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
kolouker napisał/a:
Najważniejsze, że jest nowy dźwięk migawki.

Nawet 4. :mrgreen:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
MacRayers, no niby nie brałem... z tym, że już się poważnie zastanawiałem nad OM-D, a tu taka niespodzianka. No nic, poczekam aż będzie można zobaczyć w sklepie z ceną i zobaczymy. Na razie wiem, że taki obiektyw mnie specjalnie nie ogranicza ani też nie przeszkadza.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Eee jakby można było wymienić za dopłatą to spoko a tak to nie ma sensu zamieniać, gdyby on miał f1.4 to co innego ;-)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Nie miałem czasu googlać - premiera i cena już znane? Ten AF/MF istotne, reszta niezbyt. No oprócz dzwięku migawki oczywiście
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No wlaśnie co do tego focus peakingu, to jeśli nie poprawili pierścienia ostrości to niewiele da taki fiuczer.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Eee jakby można było wymienić za dopłatą to spoko a tak to nie ma sensu zamieniać, gdyby on miał f1.4 to co innego

Można. FujiFilm na swojej stronie reklamuje - wymień swój aparat na nowy. Napisałem do Krzysztofa, czy jak wyjdzie X100S to będzie można na nowy wymienić. ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ooo to koniecznie mi daj znać, bo w takim układzie by mi chyba pasowało :) (oczywiście zależnie od dopłaty itd.)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
MacRayers napisał/a:
Eldred napisał/a:
Eee jakby można było wymienić za dopłatą to spoko a tak to nie ma sensu zamieniać, gdyby on miał f1.4 to co innego

Można. FujiFilm na swojej stronie reklamuje - wymień swój aparat na nowy. Napisałem do Krzysztofa, czy jak wyjdzie X100S to będzie można na nowy wymienić. ;-)



Ale to chyba w kontekście wyrzuć swojego starego Nikona, Canona i kup nowy Fuji ;-)

Bo w takie cuda, że dopłacasz np. tysiaka i dostajesz nowy X100s oddając stary X100 to jakoś nie wierzę.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ale np. można było wymienić leiczynę M9 na M9-p.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
Ale np. można było wymienić leiczynę M9 na M9-p.

Dokładnie tak. Na leicastore.pl można sobie popatrzeć w używane...

[ Dodano: 2013-01-07, 14:39 ]
...ale jednak obiektyw zmieniony - parametry te same, ale jest znacznie dłuższy. Być może pierścień ostrzenia będzie pewniejszy...
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
To zdjęcie z konwerterem na 28mm ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
triger napisał/a:
To zdjęcie z konwerterem na 28mm

Hm, faktycznie.

:-B triger,
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Ostrzenie z "klinem" wygląda fajnie. Co ciekawe, jak ogłosili x100 kilka lat temu, to myślałem, że właśnie tak to będzie rozwiązane. Powinienem był opatentować.
Czekam na pierwsze modyfikacje firmware do x100, które to wprowadzą...
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
Ale np. można było wymienić leiczynę M9 na M9-p.


Ale porównaj ilość nabywców M9 i X100

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach