M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Koniec Działu Foto Gazety Wyborczej ?
Cytat
Dopływają do mnie informacje o zlikwidowaniu Działu Foto w Gazecie Wyborczej . Jedni nazywają to reorganizacją inni rozwaleniem a jeszcze inni końcem największej i najlepszej grupy fotografów w kraju.


http://parafotomania.pl/?p=1724#comments

http://info.wyborcza.pl/t...zia%C5%82u+foto
http://wyborcza.pl/0,75538.html
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
widocznie ktoś robi miejsce dla konkurencji- szkoda
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
Po co płacić zawodowcom jak tysiące ludzi ma teraz aparaty w telefonach i chętnie je oddaje za darmo.
Takie czasy niestety. Fotografia zawodowa wraca do sztuki a odchodzi od brukowców.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Mamy pełno "reporterów obywatelskich". Zawsze pierwsi na miejscu, zawsze trzaskają tysiąc zdjęć i zawsze pracują za darmo. Taki dział to niepotrzebne koszty. Też bym zlikwidował. :evilsmile:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
M.W napisał/a:
największej i najlepszej grupy fotografów w kraju.
Czy na pewno najlepszej? Dość polemiczne twierdzenie.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
W firmie, w której dawniej pracowałem zlikwidowano dział księgowości. Myślicie, że to spowodowało, że firma przestała regulować należności i korzystać z usług profesjonalnych księgowych? Albo może wykfalifikowane księgowe miały problem ze znalezieniem pracy?
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Każdy szuka oszczędności.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tego typu oszczędności są iluzoryczne. O ile dział księgowości jest przewidywalny i w ramach miesiąca, kwartału można spokojnie zaplanować przepływ dokumentów, to fotografia reporterska jest dziedziną, która wymyka się planowaniu.
Pomysły na likwidację własnej grupy zawodowców są chore. W efekcie dają dużo mniejszą pewność uzyskania dobrego materiału.
W mojej dziedzinie były i są firmy które pozbyły się własnych ekip ENG oraz filmowych. Dzisiaj nikt już o tym nie myśli bo okazało się ze zewnętrzne firmy które niby miały być tańsze i szybsze i "wogóle" :evilsmile: okazały się jednak nie przystosowane i zbyt przypadkowe w efektach.
Niestety polskie firmy zamiast popatrzeć na doświadczenia AKTUALNE/DZISIEJSZE rozwiązania, biorą przykład z przed kilku/kilkunastu lat a czasem wręcz kilkudziesięciu.
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Cytat
Czy na pewno najlepszej? Dość polemiczne twierdzenie.


Wśród fotopstryków gazetowych byli najlepsi. ;-)

Dlaczego wam ich szkoda? Przecież nadal mogą robić dobre zdjęcia na swoje własne konto. Mogą też robić fotoreportaże i sprzedawać je gazetom.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Henry napisał/a:
Dlaczego wam ich szkoda? Przecież nadal mogą robić dobre zdjęcia na swoje własne konto. Mogą też robić fotoreportaże i sprzedawać je gazetom.

?szkoda? Choćby z takiego prostego ludzkiego uczucia zwanego współczuciem i poszanowaniem drugiego człowieka.
Mogą przejść na własny rozrachunek i sprzedawać bla bla bla...stary równie dobrze mogą otworzyć "szczęki" i sprzedawać pietruszkę. Co to za argument?
Cytat
Dlaczego wam ich szkoda?
to takie "polskie" - he he im się nie powiodła ale mi jest dobrze/ źle to im niech będzie gorzej
Rzygać się chce

A swoją drogą rozmaiwałem niedawno z jednym z reporterów dziennikarzy z takiego dodatku gazety wyborczej chyba wielki format który skończył się kilka lat temu i raczej nie wróci już na łamy prasy bo tłuszcza woli informację typu "na żywo"
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Fafniak napisał/a:
wielki format który skończył się kilka lat temu i raczej nie wróci


Zamiast Wielkiego Formatu jest Duży Format. Wciąż magazyn dla reporterów.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Zamiast Wielkiego Formatu jest Duży Format. Wciąż magazyn dla reporterów.

a różnica jest taka jak mniej więcej jak porównanie cyfrowej małpy do K-5 (ale jest co już jest w tej chwili dużym atutem w porównaniu do innych gazet)

 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Fafniak, ja nie twierdzę, że oszczędności są dobre. A przynajmniej nie zawsze. Bo owszem... Możesz zatrudniać na jakimś tam stanowisku coraz to tańszego pracownika, co oczywiście w zdecydowanej ilości przypadków nie będzie skutkować wzrostem ogólnej efektywności na danej posadzie - a wręcz przeciwnie. Widocznie ktoś wychodzi z założenia, że lepiej robić coś taniej, bardzo tanio, a słabo. Bo masom wystarczy pokazać na ostatniej stronie gołego cycka a na pierwszej umieścić "gwiazdkę" i chwytliwe hasełko. Współczesna ekonomia ma małe poszanowanie dla jednostki ludzkiej, niestety. Poza tym jak ma być dobrze jak ludzie dają sobie na prawo i lewo faszerować głowę kryzysami oraz kiełbasami (wyborczymi).
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Pentagram napisał/a:
Mamy pełno "reporterów obywatelskich". Zawsze pierwsi na miejscu, zawsze trzaskają tysiąc zdjęć i zawsze pracują za darmo.

O to to :-) Co z tego, że nie da się tego oglądać (czy to zdjęcia czy filmy), ale jest za darmo, "na żywo", wysilać się nie trzeba, a gawiedź się cieszy. Taki np. kontakt 24 na tvn, większość materiałów to tragedia i pustka.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Raven napisał/a:
Taki np. kontakt 24 na tvn, większość materiałów to tragedia i pustka.


Pooglądaj sobie materiały Agencji Gazeta publikowanych na stronach gazeta.pl (szczególnie tych regionalnych). Taki sam dramat.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
W efekcie dają dużo mniejszą pewność uzyskania dobrego materiału.
Rozmawiałem kiedyś z redaktor dosyć dużego pisemka o modzie, na "E", każdy na świecie je zna. Zamieścili kiepskie zdjęcia z wybiegu, modelki jakby żółtaczkę przechodziły - widać "reporter" balans miał na auto. I pytam się jej, dlaczego takie zdjęcia zamieszczacie, przecież macie u mnie, czy w Akpie znacznie lepsze. A ona na to: "Panie Piotrusiu, Pan chce 50,- za sztukę, a te zamieszczone zdjęcia mamy za darmo. Nie muszę Panu nic więcej dodawać".
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Henry napisał/a:
Wśród fotopstryków gazetowych byli najlepsi
MSZ Agencja "NAPO" jest "lepsza" :-P
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
a ja tam czekam na likwidację ostatniego działu GW - i ostatni numer tej gazety na pewno kupię :evilsmile:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Pentagram napisał/a:
Rozmawiałem kiedyś z redaktor dosyć dużego pisemka o modzie, na "E", każdy na świecie je zna. Zamieścili kiepskie zdjęcia z wybiegu, modelki jakby żółtaczkę przechodziły - widać "reporter" balans miał na auto. I pytam się jej, dlaczego takie zdjęcia zamieszczacie, przecież macie u mnie, czy w Akpie znacznie lepsze. A ona na to: "Panie Piotrusiu, Pan chce 50,- za sztukę, a te zamieszczone zdjęcia mamy za darmo. Nie muszę Panu nic więcej dodawać".

No cóż, znam ten problem doskonale, jako że odnośnie mojego hobby wychodzi TYLKO JEDEN magazyn i mają fotki generalnie za darmo. Dobrze, że piszącym redaktorom płacą.
Zastanawia mnie, a może to złe określenie, bo raczej wkurza, że ktoś zarabia na wydawaniu gazety, ale innym zarobić już nie pozwoli.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Gazeta zarabia na reklamach, z którymi konkuruja zdjęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach