karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
[fotografowie] "Into The Wild"
http://www.6x7art.com/Art...Into-the-Wild-1

Jak nie wiele potrzeba, aby wystawić się w nie byle jakiej galerii ;-D

Leica Gallery Warszawa zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć Szymona Szcześniaka, Into the Wild, który odbędzie się 5 stycznia 2012 r., o godz. 19.00. Fotografie będzie można oglądać do 6 lutego br. Wystawa połączona jest z prezentacją kalendarza.

Cytat
Zdjęcia z cyklu "Into the Wild" są zapisem podróży przez Kalifornię, którą Szcześniak odbył w 2011 roku. Przedstawiają ludzi i miejsca, w których żyją a powstały w miejscowościach: Bombay Beach, Salton Sea, Niland, Death Valley, Ballarat, Slab City i Joshua Tree.

Podróż tylko częściowo zaspokoiła marzenie fotografa - pragnienie powrotu na łono natury. Mając "w głowie" zdjęcia krajobrazów Jean Loup Sieff'a, pożyczył samochód i skierował się na pustkowia, do Doliny Śmierci. To było jak daleka podróż w odwiedziny u starych znajomych, których od dawna się nie widziało. Godziny jazdy po pustkowiu wprowadzają w pewnego rodzaju trans, który oczyszcza umysł i wyostrza wszystkie zmysły. Ten nastrój jest bardzo odczuwalny w fotografiach, pełnych skrajnych uczuć towarzyszących artyście w podróży - dojmującej samotności, na przemian z olbrzymim zachwytem przyrodą i ludźmi.
W oślepiającym świetle wschodzącego słońca pustyni rozpadająca się architektura przypomina tu scenografię filmową. Bez elektryczności, wody i innych udogodnień, kilka domów letniskowych i przyczep kempingowych. Skupisko ludzi, którzy z rożnych przyczyn znaleźli się w tym samym miejscu - uciekając przed przeszłością, cywilizacją, prawem, swoimi demonami i systemem. Czas tu nie istnieje a o przyszłości się nie mówi.

Jest to bardzo osobisty projekt, o którym autor mówi: Czuję absolutne uwielbienie i ogromny szacunek dla tych facetów. Każdy z nich opowiedział mi jakąś historię. Stając przed obiektywem mojej Leiki podarował mi cząstkę siebie. Jestem Im za to ogromnie wdzięczny. Mam nadzieję, że ślad tej więzi pomiędzy fotografem i bohaterem fotografii pozostał na moich kadrach.
.
Źródło:Fotopolis
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
to było rok temu

egiptem wygrał dawno temu konkurs w Pozytywie
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alekw, jaki Egipt?
Ameryka!
Zaraz poprawie link, bo tu trzeba zjechac nizej w galerii.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Egipt to taki dość znany cykl, zresztą jest przed Ameryką w tej galerii.

Ameryka, podoba Ci się to? Dlaczego?


O fotografowaniu ameryki ciekawa rozmowa:

http://pawelbownik.natema...kowym-wizualnie

Cytat
Słaba kawa, trzeba było espresso p*****.
:-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
alekw napisał/a:
O fotografowaniu ameryki ciekawa rozmowa:
W rzeczy samej ciekawa :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach