Wybieramy 3 najlepsze prace prace pt. NATURA VS CZŁOWIEK
1
0% Complete
2 (0%)
2
0% Complete
0 (0%)
3
1% Complete
5 (1%)
4
1% Complete
4 (1%)
5
1% Complete
5 (1%)
6
1% Complete
3 (1%)
7
1% Complete
4 (1%)
8
1% Complete
3 (1%)
9
11% Complete
28 (11%)
10
0% Complete
2 (0%)
11
2% Complete
6 (2%)
12
0% Complete
0 (0%)
13
0% Complete
2 (0%)
14
0% Complete
0 (0%)
15
0% Complete
1 (0%)
16
0% Complete
0 (0%)
17
1% Complete
3 (1%)
18
17% Complete
44 (17%)
19
0% Complete
2 (0%)
20
10% Complete
26 (10%)
21
1% Complete
4 (1%)
22
0% Complete
1 (0%)
23
4% Complete
11 (4%)
24
3% Complete
9 (3%)
25
1% Complete
3 (1%)
26
0% Complete
2 (0%)
27
0% Complete
1 (0%)
28
1% Complete
5 (1%)
29
5% Complete
14 (5%)
30
0% Complete
1 (0%)
31
3% Complete
10 (3%)
32
0% Complete
0 (0%)
33
1% Complete
5 (1%)
34
1% Complete
3 (1%)
35
2% Complete
7 (2%)
36
3% Complete
9 (3%)
37
2% Complete
7 (2%)
38
0% Complete
1 (0%)
39
5% Complete
14 (5%)
40
0% Complete
0 (0%)
41
2% Complete
6 (2%)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Nie wiem po co, to nie flickr, ma sie dac wygodnie i przejrzyscie ogladac zdjecia i tylko tyle
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Galeria przypisana forum jest dobrym pomyslem.
Zagłosowalem 9, 20 ,29 :-B
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
spodziewalem sie innych zdjec na podium :D oczywiscie nie znaczy to ze te wybrane sa zle, wrecz przeciwnie, tak tlyko sobie gdybam
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Rozmyte kryteria.
Naczelne hasło to "Natura vs człowiek", w opisie forma nad wymiar złagodzona. To przez to, czy ma być "kontra", czy "pełna zgoda", czy też asymilacja, doszło do nieporozumień i w jakimś sensie odzwierciedla to wynik.
Zdjęcia bardzo ładne, ale można było uznać, że hasło powinno brzmieć "Najlepsze zdjęcie krajobrazu, jakie masz w komputerze". Coś tam "ludzkiego" zawsze się by znalazło.
Uściślić kryteria proszę.

[ Dodano: 2013-01-28, 00:58 ]
Nie brałem udziału w głosowaniu, ale gratuluję zwycięzcy :-B
 
Merle  Dołączył: 20 Gru 2012
Natura vs człowiek.......nie czepiam się ale jak zauważył Penteusz to lekkie zamieszanie było pomiędzy tematem a opisem. Ze swojej strony miałem spory problem w wyborze. Zdjęcia bardzo fajne, podpatrzyłem kilka innych spojrzeń niż miałem do tej pory ale nie sądzę że to było wątkiem przewodnim tego miesiąca. Sam pomysł konkursu i organizacja jest super, podobny temat chodzi mi po głowie ale poczekam jeszcze rok, natomiast mam małe ale do opisu. Sam zrezygnowałem z umieszczenia zdjęć ponieważ miałem wątpliwości co do tematu. Jakoś nie mogłem czysto tego odczytać. to nie jest krytyka na zasadzie że mi się nie podoba, proszę o bardziej przejrzyste kryteria
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Brałem udział i także hasło z opisem jakoś tak nie pasowało. Niemniej wyrzykus duże :-B za pomysł i realizację. Następny temat na luty-szaruga jest precyzyjniej określony. Do roboty, wysyłać zdjęcia.
 

el Burakos  Dołączył: 12 Gru 2009
No, 3 pierwsze tak jak glosowałem, nawet w tej samej kolejności.
:-B dla wygranych
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Penteusz, Merle, źle rozumiecie cel konkursu. Podany jest temat, nie kryteria, jeśli według Was zdjęcia nie są na temat, to może to być dla Was kryterium do nie głosowania na nie.

Nie za bardzo rozumiem, czemu o swoich uwagach piszecie w momencie ogłoszenia wyników, czy mam to odczytywać tak, że Wam się nie podobają i gdyby były inne to byście nie pisali? Na początku grudnia napisałem pierwszy raz o pomyśle na ten konkurs, zbierałem opinie i tematy, większość z nich znalazła się w regulaminie. Regulamin wywiesiłem 2 stycznia, tam też można było pisać o uwagach i pomysłach, ja na wszystkie jestem otwarty. Pisanie ich teraz jest moim zdaniem trochę nie na miejscu.

Gratuluję zwycięzcom, wygrane prace moim zdaniem są akurat na temat, są też bardzo dobre... :-B
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
wyrzykus, popatrz na wątek i na komentarze w nim.
Zaczęło się, zanim była mowa o jakichkolwiek wynikach. Więc coś jest na rzeczy, nie uważasz? Nie byłem pierwszy i nie jestem ostatni, który o tym pisze.

"źle rozumiecie cel konkursu" :?: :?:

"czy mam to odczytywać tak, że Wam się nie podobają"

Nie. Podobają się. Ale może byśmy inne wysłali na konkurs. Po prostu krajobraz. Bez tych wygibasów "vs", czy "i", czy też inna symbioza.

"Pisanie ich teraz jest moim zdaniem trochę nie na miejscu. "

Czyli co? Sprawy nie ma, bo forumowicze piszą o problemie, ale "nie na miejscu"?

Brałem udział w konkursie. Nie głosowałem ze względów etycznych i dla zadośćuczynienia pewnym zasadom. /mod edit - wycięto zbędne aluzje polityczne/
Obserwowałem, co się stanie w okolicznościach niepewności (patrz wpisy), czy pokazane zdjęcia mieszczą się ,czy nie w temacie.
I sprawdziło się to, co przypuszczałem: najwięcej głosów miały faktycznie najładniejsze zdjęcia.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Penteusz, dużo piszesz, teoretyzujesz, a tak się akurat składa, że wszystkie zdjęcia z czołówki są moim prywatnym zdaniem bardziej na temat niż Twoje. Każdy ma prawo do własnej interpretacji.

No i te Twoje przypuszczenie że wygrały najładniejsze zdjęcia - naprawdę bardzo mi przykro...
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
To mogłeś zostać jedynym jurorem.
Ja zinterpretowałem to jako "vs" i tego się trzymałem. Odsunąłem efekciarstwo na rzecz tematu.Mogę opowiadać na temat każdego swego zdjęcia i to uzasadniać.

Ironizujesz zupełnie niepotrzebnie. Troszkę nieładnie ..
Nie ja jedyny zwróciłem na to uwagę - weź to pod uwagę.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Odrobinę samokrytyki... EOT z mojej strony
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Że co proszę?

Ominąłeś zgrabnie temat i na domiar złego czynisz jakieś personalne wtręty?
Genialne.

Samokrytyka? Sam ją sobie złóż. Szczególnie za poziom kontaktów interpersonalnych, Mistrzu.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Penteusz, proponuję wydać werdykt, co jest na temat, poprzez głosowanie. Niestety, sam sobie odebrałeś taką możliwość. Teraz już po ptokach :-P .
Może, żeby nie było niedomówień, przed następna edycją ustalmy dopuszczalną widoczność w metrach? ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Na mnie się skupił gniew Mistrza, ale to nie był tylko mój problem - ba - o tym było najwięcej komentarzy w tym wątku.
Doszło do tego, że jeden z kolegów nie umieścił swoich zdjęć, bo nie było Jego zdaniem jasnych kryteriów. Tak to widział, a przecież nie jest na pewno idiotą, jakby to chciał zasugerować Mistrz, pisząc, że "nie zrozumieli" czegoś tam, a "celu" to już na pewno.
Dużo piszę? Przepraszam.
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Panowie dajcie spokój. To już było i minęło.

Proponuję jak ktoś ma jakieś wątpliwości wyrażać je w wątku poniżej:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=43240

Jest jeszcze czas do drugiej edycji, i chyba można robić zmiany żeby nie było nieporozumień.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Piszecie dzisiaj - dziś jest za późno. Nie pisaliście, gdy o to prosiłem kilka razy, w tym tylko widzę problem. Kolega miał wątpliwości - mógł pisać, o tym też jest w regulaminie, którego mam wrażenie nie czytałeś. Z kolei Ty wątpliwości nie miałeś i przysłałeś swoje foty, i bardzo fajnie. Ale nie psuj innym zabawy nazywając najlepsze zdjęcia jedynie efekciarskimi. To nie jest eleganckie, nie sądzisz?
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Cytat
Ale nie psuj innym zabawy nazywając najlepsze zdjęcia jedynie efekciarskimi.


Gdzie to wyczytałeś? To Twoja nadinterpretacja, jako żywo.

Cytat
To nie jest eleganckie, nie sądzisz?


Bardzo było za to elegancko, jak na forum zapodajesz, jakie to te moje zdjęcia są słabiutkie. Sugestia dla innych, którzy nie mieli okazji sami się przekonać. Eleganckie.


Ale jak pisał jannad: co było to było i dajmy już sobie spokój.

Ważne, żebyśmy się wzajemnie szanowali. Niezależnie od tego, czy już jesteśmy mistrzami fotografii, czy dzieli nas jeszcze od tego kosmos.
To wszystko.
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Panowie to ma być zabawa.

A jakie są nagrody?

Zobaczymy czy frekwencja w ilości zdjęć utrzyma się w lutym.
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Po co to bicie piany w tym wątku?
Kolega wykrzykus stworzył kolejną (po Oczku) opcję do dobrej zabawy i wykazania się swoimi umiejętnościami. Zasady zostały określone, interpretacja ich jak zwykle może być różna. Wszelkie uwagi co do formuły i regulaminu można wpisać w wątku z regulaminem, a autor konkursu na pewno się do tych najlepszych odniesie pozytywnie i w kolejnej edycji (jeśli będzie) regulamin zmieni. Tak było w przypadku II edycji Oczka.
Kiedyś już zostało napisane (m.in. do mnie ;-) ) : nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć własny konkurs na forum :-)

A propos zwycięzców, bo ten temat chyba już umknął, gratuluję świetnych zdjęć :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach