LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Sprzedaż korpusów w Japonii
http://www.optyczne.pl/14...stsellery_.html.
Nie wiem na ile wiarygodne są dane serwisu BCN Ranking, ale lepiej żeby nie były zbytnio prawdziwe.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Olać i bawić się dalej.
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
OMG jeszcze nie zdażyłem nacieszyć się kadyszką a tutaj trzeba pozbywać się sprzętu :mrgreen: i kupować Soniaka bo wciąż umacnia swoją pozycję w rankingu którym mogę sobie tyłek podetrzeć a to co napisał niejaki "szum" w komentach, że Japończycy są świadomi :lol: ... heh, rzeczywiście Canon EOS Kiss X2 sprzęt kupowany chyba dla nazwy :evilsmile: a może jest różowy 8-) kto wie... dobra to szykuję szkła na giełdę ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nieważne czy ktoś jest świadomy, czy nie. Ważne są wyniki finansowe.
mecius napisał/a:
Canon EOS Kiss X2 sprzęt kupowany chyba dla nazwy :evilsmile:
Co z tego, kasę Canon na nim zbija.
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
argawen napisał/a:
Co z tego, kasę Canon na nim zbija.

najprawdziwsza prawda :mrgreen: , ale po co czytać takie rankingi, one nic nie wnoszą (pewnie zrobiony na zlecenie), jeśli pojawi się informacja że P zwija zabawki to można się martwić ale nie z powodu takiego rankingu :?: :-P Pentax Never Dies!!!
przecież w styczniu pojawi się info o K30D z AF lepszym niż D300 i ISO lepszym od 5DMkII, a na pokładzie gps, navi, cb radio, i wewnętrzna drukarka formatu A3 nie wspominając o cenie na poziomie 850$ za body które nota bene będzie water-resistant a do tego 3 szkła i ...... dalej nie pamiętam bo za wcześnie zadzwonił budzik ;-)
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
mecius napisał/a:
OMG jeszcze nie zdażyłem nacieszyć się kadyszką a tutaj trzeba pozbywać się sprzętu i kupować Soniaka bo wciąż umacnia swoją pozycję w rankingu
Mój Drogi, takie są prawa rynku :cry: . Jedynym ratunkiem dla Pentaksa może być tylko wzrost sprzedaży, zarówno korpusów, jak i obiektywów. Ja ze swojej strony zrobiłem iuż wiele i chyba niejedno jeszcze zrobię (300 mm DA ?), ale sam nie dam rady i zadam pytanie klasyka - "pomożecie"? :mrgreen:
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
teta napisał/a:
"pomożecie"?

bardzo chętnie, ale ile można czekać na 60-250/f4 czy 55/1.4?? i dlaczego pierwszy nie będzie 2.8?? :evilsmile: czy aby P sam sobie nie szkodzi??
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
Pentax K200D - 1.6%
Nikon D700 - 1%

To chyba nieźle ?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
256mb napisał/a:
Pentax K200D - 1.6%
Nikon D700 - 1%
:-P Porównanie sprzedaży fiata 500 i maybacha :evilsmile:
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
256mb napisał/a:
Pentax K200D - 1.6%
Nikon D700 - 1%

To chyba nieźle ?
Chyba dla Nikona. Wychodzi na to, że ich prawie topowe body sprzedaje się niewiele gorzej niż najtańszy produkt konkurencji.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jeżeli tak się sprawy mają w Japonii, to jestem ciekawy, na kórym rynku udział Pentaxa przekracza wielkość będącą błędem statystycznym :-/
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
Jeśli komuś zależy aby mieć bestseller to będzie zawsze sfrustrowany bo takie listy szybko się zmieniają.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
256mb napisał/a:
Pentax K200D - 1.6%
Nikon D700 - 1%

To chyba nieźle ?


To IMO tragicznie :cry: Model, który jest prawie od roku na rynku, miał być prawie rewolucją itp. ma tak kiepską sprzedaż. Co z tego, że wszyscy, którzy porównują P, C i N w jednej kategorii cenowej mówią, że K200 jest świetny, skoro jak przychodzi do zakupu to właśnie kupują aparaty konkurencji? Naprawdę zaczynam wierzyć, że jak P nie zastosuje agresywniejszego marketingu to za kilka lat firmy nie będzie wśród producentów dslr'ów i zostanie się ze szkłami za kilka kPLN, które będzie można sobie postawić na półce.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Paweł Szkup napisał/a:
To IMO tragicznie Model, który jest prawie od roku na rynku, miał być prawie rewolucją itp. ma tak kiepską sprzedaż. Co z tego, że wszyscy, którzy porównują P, C i N w jednej kategorii cenowej mówią, że K200 jest świetny, skoro jak przychodzi do zakupu to właśnie kupują aparaty konkurencji? Naprawdę zaczynam wierzyć, że jak P nie zastosuje agresywniejszego marketingu to za kilka lat firmy nie będzie wśród producentów dslr'ów i zostanie się ze szkłami za kilka kPLN, które będzie można sobie postawić na półce.


Nie dramatyzujesz nieco?
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
256mb napisał/a:
Jeśli komuś zależy aby mieć bestseller to będzie zawsze sfrustrowany bo takie listy szybko się zmieniają.


To nie o to chodzi, to chodzi o to, by po zainwestowaniu pieniędzy w system nie okazało się nagle, że tego systemu już nie ma wśród żywych. Nie tak dawno taka sytuacja miała już miejsce z sytemem OM Olympusa.

[ Dodano: 2009-01-01, 18:12 ]
Meggido napisał/a:
Paweł Szkup napisał/a:
To IMO tragicznie Model, który jest prawie od roku na rynku, miał być prawie rewolucją itp. ma tak kiepską sprzedaż. Co z tego, że wszyscy, którzy porównują P, C i N w jednej kategorii cenowej mówią, że K200 jest świetny, skoro jak przychodzi do zakupu to właśnie kupują aparaty konkurencji? Naprawdę zaczynam wierzyć, że jak P nie zastosuje agresywniejszego marketingu to za kilka lat firmy nie będzie wśród producentów dslr'ów i zostanie się ze szkłami za kilka kPLN, które będzie można sobie postawić na półce.


Nie dramatyzujesz nieco?


Oby okazało się, że dramatyzuję. Kwestia jest tylko taka, że firmy pieniądze na rozwój sprzętu biorą ze sprzedaży, jak sprzedaż jest kiepska to tych pieniążków jest jakby trochę mniej. Pentax by przetrwać musi wykonać jakiś przełomowy krok, by zrobić sprzęt "dla ludu", choćby z kawałka mydła oklejonego ceratą, za to nafaszerowanego różnymi durmymi funkcjami tak, by przeciętny nabywca nie znający się na sprzęcie wybrał właśnie to, a nie Sony albo C lub N. Poleganie na świadomym fotoamatorze, który kupuje Pentaxa z powodu jego obiektywnych zalet może się źle skończyć.

Z tego, co widzę, to Pentax rok 2007 zamknął na trzecim miejscu ze sprzedażą 5.8%, teraz zleciał na łeb, na szyję. Ale oczywiście, nie ma co dramatyzować :evilsmile:

 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
Jeśli chodzi o Oly to podobno E-3 ma wkrótce kosztować 2200 zł.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
A mnie się wydaje że Pentax jest w znakomitej sytuacji do ataku na konkurencję ,po tym jak okazało się że ludzie wolą kastrata N ,i nieporęcznego plastusia C , szumnego z małym oczkiem Olinka no i markowego od TV . Wnioski rodzą się same, trochę plastiku bezużytecznych nowości , marketingu i mamy przepis na duże zyski i miejscówki na topie. Oby nie , ja takiego Pentaksa niechcę :evilsmile: i cos na pocieszenie Japonia to daleko stąd.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
teta napisał/a:
zadam pytanie klasyka - "pomożecie"


NIe żyłem w tych czasach ale bardzo tego nie lubie, za dużo się naczytałem i nasłuchałem... :evil:
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
roket napisał/a:
A mnie się wydaje że Pentax jest w znakomitej sytuacji do ataku na konkurencję


słaba sprzedaż i mała paleta to nieciekawa sytuacja

roket napisał/a:
Japonia to daleko stąd.


chyba tam najlepiej się sprzedaje, jeśli w JP jest słabo to gdzie indziej musi być jeszcze gorzej
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Robert napisał/a:
roket napisał/a:
A mnie się wydaje że Pentax jest w znakomitej sytuacji do ataku na konkurencję


słaba sprzedaż i mała paleta to nieciekawa sytuacja
Znakomitość tej sytuacji polega na tym, że lepszej już prawdopodobnie nie będzie.
Gorszej albo podobnej również.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach