adbush  Dołączył: 10 Lis 2008
k20d pytania
Witam Szanowne Forum!!

Mam dwa pytania:
w jaki sposób można skopiować firmware z K20d ( czy można użyć sposobu z K10d)?
co daje upgrade firmware 1.01
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
adbush, napisz po ludzku, o co ci chodzi :shock:

[ Dodano: 2008-11-16, 22:33 ]
adbush napisał/a:
co daje upgrade firmware 1.01
Na stronie Pentaxa jest wyjaśnione.
link
 
adbush  Dołączył: 10 Lis 2008
chciałbym wiedziec jak zrobić kopię orginalnego oprogramowania
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
adbush, kopia jest średnio/mało potrzebna, bo na downgrade puszka na 99% nie pozwoli.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cypis aka Piotr napisał/a:
na downgrade puszka na 99% nie pozwoli

nie wiem jak k20d, ale do k10d istnieje zmodyfikowany firmware 1.30 który pozwala na downgrade do niższej wersji :-) (sam to przerabiałem na sobie)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
nie wiem jak k20d, ale do k10d istnieje zmodyfikowany firmware 1.30 który pozwala na downgrade do niższej wersji :-)
Do K20D nie istnieje. Chyba nie ma potrzeby, w końcu kalibracja jest w menu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
argawen napisał/a:
w końcu kalibracja jest w menu.
i o to chodzi właśnie :-)
 
adbush  Dołączył: 10 Lis 2008
dziękuje!!
a jak sie ma upgrade firmware`u do gwarancji, jakoś nie mogę znaleść tej informacji na forum
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
a jak sie ma upgrade firmware`u do gwarancji, jakoś nie mogę znaleść tej informacji na forum
Nie tracisz. W końcu to oficjalny soft producenta :shock:
Takie pytanie powtarza się wraz z pojawieniem się nowej wersji firmware :-P
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen napisał/a:
o daje upgrade firmware 1.01
Na stronie Pentaxa jest wyjaśnione.
na optycznych nawet pokazane http://www.optyczne.pl/69...tualizacja.html
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
Cypis aka Piotr napisał/a:
adbush, kopia jest średnio/mało potrzebna, bo na downgrade puszka na 99% nie pozwoli.


Puszka tu nie ma nic do gadania. To maszyna, a ona sugeruje sie tym co mowi jej software, a konkretnie firmware w niej, wystarczy nowa wersje zmodyfikowac w naglowku, w k10d modyfikacja ograniczala sie do zmiany 2 wartosci w hexedytorze :D

Nie wiem dlaczego ale ta zmiana powodowala tez wyłączenie PEF, ale to żadna strata - DNG jest bardziej uniwersalne i obsługiwane przez większość programów na rynku.

btw: tryb debug mode pozwala na 'zgranie' firmware z puszki :), testowalem z k10d
 

Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
A ja mam pytanko. Czy Lifeview w K20D pozwala na ostrzenie? Wg mnie nie jest to możliwe i ostrzenia trzeba dokonać przed przejściem w tryb lifeview, ale może nie wszystko rozpracowałem.

pozdrawiam
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Pozwala na ostrzenie, ale nie ma AF. ;-)
 

pwn  Dołączył: 21 Kwi 2008
Pozwala - trzeba wcisnac AF.
 
mbk  Dołączył: 06 Gru 2008
Witam, ponieważ do tej pory tylko z uwagą czytywałem a jestem w trakcie zmiany puszki postanowiłem się dołączyć do forum jako użytkownik, .
Posiadałem Samsunga Gx-1s, obecnie zostałem bez body, ale za to z lampą Samsunga SEF36-pzf oraz obiektywem D-xenon 50-200. I od razu wyskakuję z pytaniem :?: dotyczącym zmiany na K20d.
Mianowicie:
-Czy pozostałe z Samsunga zabawki będą w pełni współpracowały z K20d- słyszałem opinie, że ponoć AF w obiektywie się gubi i nie jest tak kompatybilny jak bliźniaczy Pentax.
-Kompatybilność k20d z w/w lampą Samsunga?
- A może pozostać przy Samsungu? (postanowiłem zmienić na Pentaxa ze względu na renomę firmy, łatwość odsprzedaży w przyszłości itd. Samsung vs Pentax)
- Jesli kupowac, to czy brać z obiektywem Kitowym,czy też zaoszczędzić ok. 200pln, w międzyczasie korzystać z 50-200 a szukać i zbierać na jakieś lepsze szkło z niższego zakresu?

Z góry dzięki za pomoc
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mbk, hmm, jak bym był na twoim miejscu, to bym zrobił tak
kupił gx-20 kit za 2240zł a za zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na polowanie na 16-45 używane, potem pchnął w ludzi kita samsungowego

[ Dodano: 2008-12-06, 16:21 ]
mbk napisał/a:
ponoć AF w obiektywie się gubi i nie jest tak kompatybilny jak bliźniaczy Pentax.

ja osobiście nie słyszałem, ale może były takie pogłoski

parę dni temu stałem się posiadaczem D-Xenona 50-200, dużo się nie bawiłem, ale AF działa podobnie do 18-55 Pentaxa
 
mbk  Dołączył: 06 Gru 2008
Podpowiedź dla osób z pytaniami jak moje 1 post powyżej.
Zakupiłem K20d i już wiem, że z obiektywemm D-Xenon Samsung oraz Lampą Samsung wszystko działa bez zarzutu.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
wątek zasługuje chyba na przenosiny do działu pierwsze kroki...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Benek, ktos odgrzebał trupa sprzed kilku miesięcy - kiedy o jeszcze chyba nie było :pierwszych kroków...

mbk, na drugi raz proponuję spojrzeć na datę postu na który odpowiadasz :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mygosia, dobrze zrobił, bo właściwie odpowiadał na swoje pytanie sprzed paru miesięcy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach