MariuszF  Dołączył: 27 Sty 2013
CHINON CP-X (albo Revue + synbol)
Witam wszystkich.
Wie ktoś może, najlepiej z doświadczenia, jakie opóźnienie migawki ma aparat CHINON CP-X ?
Znam Chinona CE-4, Pentaxa ME super i można przyjąć, że w tych korpusach opóźnienie jest niezauważalne. Czy w aparatach posiadających jeszcze Program to opóźnienie jest większe ?
Z góry dziękuję... :).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie znam analoga, w którym występuje zjawisko opóźnienia migawki, poza wynikającym z działania AF .
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Miałem tego Chinona. Bardzo, bardzo fajny aparacik (poza lustrem walącym jak armata). Żadnych powolnych odruchów nie zanotowałem ;D
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
Standardowo 10 sekund :evilsmile:
 
MariuszF  Dołączył: 27 Sty 2013
wojtekk napisał/a:
Miałem tego Chinona. Bardzo, bardzo fajny aparacik (poza lustrem walącym jak armata). Żadnych powolnych odruchów nie zanotowałem ;D


Chodzi mi o opóznienie, jakie jest w np. Pentax P30 albo P50 w stosunku do Pentaxa MEsuper, albo np w Canonie T70 w porównaniu do A1, AE1, albo w Olympusie OM40 w stosunku do OM1, OM2n...

[ Dodano: 2013-01-27, 14:09 ]
drawa napisał/a:
Standardowo 10 sekund :evilsmile:


:) chodzi mi dokładnie o shutter lag: http://en.wikipedia.org/wiki/Shutter_lag

[ Dodano: 2013-01-27, 14:15 ]
wojtekk napisał/a:
Miałem tego Chinona. Bardzo, bardzo fajny aparacik (poza lustrem walącym jak armata). Żadnych powolnych odruchów nie zanotowałem ;D


Chodzi mi o tzw shutter lag. Miałem Chinona CP-5 MULTIPROGRAM i tam opóźnienie było gigantyczne. Ten model o który pytam, też ma PROGRAM, więc obawiam się, że opóźnienie będzie zauważalne, ale nie mam jak tego sprawdzić...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Nie ma. To znaczy, jest szybko.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach