dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Lucky i... LAB
Witam...

Wstyd pisac... ale co tam, musze sie dowiedziec!

Zanioslem Lucky 400 do labu (PROLAB na Zgody) i nie chcieli przyjac, bo "nie maja takiego procesu". O co chodzi? Ilforda FP4 Plus wywolali super - to nie ten sam proces co Lucky?

:oops:
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Może dlatego, że na pudełku napisali: "process D-76" :-)
Ja wywołałem swojego w XTOL 1+1, 7 min (z tym, że setkę) i jest OK.

(rozchodzi się o klasyczne ręczne wołanie)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
costa, pani tylko przeczytala to co jest na kasetce, a poza chinskimi krzaczkami jest tylko:
Cytat
DX
135/36

Black and White Film

SHD400


Ciekawe, ktora informacja dala jej podstawy do tekstu: "nie mamy procesu do tego filmu". Pewnie ta "135/36" :mrgreen:

Pan w kolejce za mna, powiedzial: "Pani ma oczywiscie racje, ten film wola sie w zupelnie innym procesie". Nie pytalem nawet w jakim bo i tak wyszedlem na lame ktora gowno wie :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2007-05-07, 23:03 ]
Alkos gdzie jestes? Chodz tu i mnie oswiec :-P ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:


[ Dodano: 2007-05-07, 23:03 ]
Alkos gdzie jestes? Chodz tu i mnie oswiec :-P ;-)


ja Cię mogę oświecić. po pierwsze
kup koreks and stuff :)
a po drugie - to jest normalny cz-b tylko pani się przestraszyła nazwy bo pewnie nigdy nie widziała:)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
No! Wreszcie sie jakis dyzurny ciemniak trafil i mnie oswiecil :mrgreen:

A teraz sobie zaklnę siarczyscie - k*** mać! Wiedzialem ze mnie paniusia wkreca, a ten za mna w kolejce?! Znalazl sie specjlaista od nietypowych procesow (chyba lustracyjnych!)! :evil: :evil: :evil:

Jesli chodzi o koreks i reszte staffu... Zeby to byl tylko koreks to byloby git.. Ale trzeba jeszcze ten staff skombinowac. A ja mam prace zlozyc do polowy czerwca.... Nieee nie moge teraz kupic tego, bo nie skoncze tej pieprzonej pracy :-/
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
No! Wreszcie się jakis dyzurny ciemniak trafil i mnie oswiecil :mrgreen:

A teraz sobie zaklnę siarczyscie - k*** mać! Wiedzialem ze mnie paniusia wkreca, a ten za mna w kolejce?! Znalazl się specjlaista od nietypowych procesow (chyba lustracyjnych!)! :evil: :evil: :evil:

Jesli chodzi o koreks i reszte staffu... Zeby to byl tylko koreks to byloby git.. Ale trzeba jeszcze ten staff skombinowac. A ja mam prace zlozyc do polowy czerwca.... Nieee nie moge teraz kupic tego, bo nie skoncze tej pieprzonej pracy :-/


magisterska?
zawsze może poczekać:)
na UW 100 pln za semestr po 5 roku kosztuje ich czekanie aż się obronisz:))
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla, licencjat... dopiero :-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
guerilla, licencjat... dopiero
Zaskoczyłeś mnie. Po Twoich wypowiedziach na forum, myślałem, że to co najmniej doktorat.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
guerilla, licencjat... dopiero :-/


a z jakiego kierunku że tak się zapytam?

ja też jestem w trakcie :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Zaskoczyłeś mnie. Po Twoich wypowiedziach na forum, myślałem, że to co najmniej doktorat.

No widzisz - gnojek ze mnie a wymądrzam sie jak kombatant spod Monte Cassino ;-)

guerilla napisał/a:
a z jakiego kierunku że tak się zapytam?
ja też jestem w trakcie :)

Turystyka i Rekreacja na SGGWe :-) To juz za mna... Jeszcze tylko ten licencjat :-?

Aktualnie wolny sluchacz na magisterskich (E-Biznes na WSZ/POU - gowno a nie studia!).
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
o dan, TiRówka :mrgreen:

[mam nadzieję, że się za slang nie obraziłeś!]
:-B
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref napisał/a:
o dan, TiRówka :mrgreen:

[mam nadzieję, że się za slang nie obraziłeś!]
:-B

No co Ty, przez 3 lata mozna bylo sie przyzwyczaic. Nawet dziewczyny sie nie obrazaly ;-)


Czy jest jakis popularny film B&W, ktory wola sie podobnie do Lucky 400?

Ide jeszcze raz do ProLabu i chce im wytlumaczyc, ze bez problemu mi to wywolaja :evilsmile:

[ Dodano: 2007-05-08, 19:59 ]
No to sie k*** i kupilem sprzet do wolania. Dzis w nocy strace ciemniakowe dziewictwo :evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
dan - czarno - białe na prostej 2/14 - wszystko wołają.
a jak się laborantka przestraszy to proś o kierownika od razu - to samo miał znajomy z fotostarem c41 - tyle tylko, że na kasetce miał motylka, biedna się przestraszyła i sama po kierownika poszła, bo się bała czy się chemia nie zepsuje ;PP
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
yacek000 napisał/a:
wszystko wołają
Każdy może wywołać wszystko uśredniając czasy. Chodzi o to, żeby - raz robić to samemu, - dwa panować nad procesem [powtarzalność/efekty] , - trzy mieć z tego frajdę

Foty masz dobre, powinieneś to wiedzieć :-D
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
Jasne - wołam sam wszystko! małe,średnie, cięte, płyty szklane i takie tam ;) miałem natomiast przerwę w ciemni - przez jakiś rok nie miałem możliwości ściemniania i wtedy korzystałem z usług czarno-białe.

pewnie nie każdy ma możliwości/warunki do samodzielnego wołania, rozumiem to, dlatego piszę gdzie można to zrobić dobrze, może nie najtaniej, ale porządnie i w miłej atmosferze (można mnie tam nawet czasem spotkać po drugiej stronie lady) ;]]
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
yacek000 napisał/a:
płyty szklane i takie tam
Takie tam? Fajny podkład pod emulsję! Znałem polne kamienie, czy kafelki w kiblu, ale takie tam mnie intrygują. Poszukam :-P

Cytat
yashica electro 35 GT, hi-matic C, dynax 7, kiev 60, lubitel, kilka pinhol - puszek, smien, clacków i innych takich takich ;)
Nie zdziwił by mnie ten zestaw, wszak wielu diehardów nie ma już Pantkasów. Jednak Ciebie nie kojarzę, konto na forum masz od niedawna... co Cię do nas przywiało? Chęć podzielenia się ciemniową wiedzą w darkroomie? Dawaj śmiało, chętnie poczytam :-D Miło i przytulnie tu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tref napisał/a:
Takie tam? Fajny podkład pod emulsję! Znałem polne kamienie, czy kafelki w kiblu, ale takie tam mnie intrygują. Poszukam
Tref, kamienie i kafelki to tylko fanaberie. Zreszta trudno byloby zrobic zdjecie na kamieniu. Plyty szklane to korzenie fotografii ;-) Na nich robisz zdjecia, a nie odbitki. http://www.pbs.org/wgbh/a...e/wetplate.html

dz.
 

yacek000  Dołączył: 26 Wrz 2007
Takie tam to genialne podkłady ;) można zrobić ze wszystkiego ;P

Cytat
co Cię do nas przywiało? Chęć podzielenia się ciemniową wiedzą w darkroomie? Dawaj śmiało, chętnie poczytam :-D Miło i przytulnie tu.


Owszem - od niedawna. No właśnie - miło i przytulnie, to mnie przywiało, poza tym kilku znajomych userów z innych for, galerii..

no i czasem trafiałem tu szukając czegoś w googlach, więc się zaczytywałem ;) a i darkroom'owe działy ciekawe - przeglądam, przeglądam, choć pentaxa (jeszcze) nie posiadam :]
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry, mi nie chodziło o szybę, przecież to oczywisty podkład :-)
Na kamieniach zdjęcia można robić, problemy zaczynają się po ich utrwaleniu... Fanaberie :roll: fotografia jest jedną wielką fanaberią :-D

yacek000 napisał/a:
choć pentaxa (jeszcze) nie posiadam
:evilsmile: Działa!

[ Dodano: 2007-10-17, 10:14 ]
dzerry, ze stronki, którą podałeś:
Cytat
And chances are you'd be working with wet-collodion plates, which would mean that, in addition to your camera and glass plates, you would also need to carry on your back a complete darkroom, with all its chemicals, and in your head a fairly in-depth knowledge of chemistry.
To były czasy! No jakość obecnie nie do osiągnięcia, tylko zabawy duuużo więcej. :mrgreen:
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
yacek000 napisał/a:
choć pentaxa (jeszcze) nie posiadam :]


Jezeli czujesz potrzebe to mow pewnie zaraz jakis korpusik z serii M sie znajdzie do adopcji :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach