FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Nie działa światło pilotujące w lampie studyjnej
Przestało mi działać światło pilotujące w jednym z moich Quantumów move pro 400W. Kilka razy wcześniej gasło, czasami znów się zapalało, po wyłączeniu i włączeniu lampy znów świeciło, ale teraz zgasło na amen, żarówka dobra
Miał ktoś taki przypadek? Można to samemu jakoś naprawić, jakiś styk, lut czy coś takiego? Jak nie, i jeśli to nie poważniejsza sprawa to może wiecie gdzie w Warszawie ktoś by to na miejscu naprawił?
Niezbyt mi się widzi wysyłanie/zawożenie lampy na gwarancji, lampy potrzebne mi są ciągle
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
FraZa, a jaki jest ten pilot ? Jeżeli halogen to może spróbuj podłączyć do niezależnego źródła dla sprawdzenia samej żarówki. W halogenach nie zawsze widać, że żarnik jest uwalony. Pzdr.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
To jest halogen. Włożyłem taką samą żarówkę z drugiej lampy i nie działa
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeżeli wiesz jak to zrobić to spróbuj pomierzyć napięcie na stykach gniazdka. Zdarza się, że w oprawkach halogenów styki mocno się utleniają z powodu wysokiej temperatury i też przestają przewodzić. Wtedy najlepiej wymienić "oprawkę" (niestety). Powodzenia.

P.S,
Być może coś na doprowadzeniach napięcia do oprawki. Ale o tym można się przekonać - też niestety - dopiero po rozebraniu lampy.

 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Niestety technicznie nie jestem mocny, nie pomierzę, rozbiorę itp.
Rozmawiałem właśnie z serwisem, zarzekają się że do tygodnia zrobią, ciekawe...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach