wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Krajobraz 2013 - edycja II
Drugi temat konkursu „Krajobraz 2013” to:

SZARUGA

Krajobraz pochmurny, bez słońca, z mgłą, deszczem lub pluchą, widok który dołuje widza i zmusza do podciągnięcia skarpet wyżej.

Z uwagi na to, że zadany temat może być interpretowany na wiele sposobów, co wzbudziło kontrowersje przy pierwszej edycji, proszę o skupienie się przede wszystkim na tym, czy zgłaszane zdjęcia pasują do tej edycji. Sam nie jestem edytorem ani jurorem, będę odrzucał jedynie zupełnie sprzeczne z tematyką prace. Zgodność z tematem można też ocenić podczas głosowania, ale żeby mieć dobrą i spójną galerię prac musimy sami zadbać o ich jakość, a przede wszystkim treść. W razie problemów z kwalifikacją służę pomocą.

Szczegółowy regulamin znajduje się w wątku: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=43240

Termin na przysyłanie zdjęć – do północy w niedzielę 17-go lutego.
Następnego dnia ukaże się galeria i ankieta do głosowania, które potrwa do północy w niedzielę 24-go lutego.

Kryteria zgłoszeń

Każdy uczestnik może zgłosić od jednego do trzech zdjęć w edycji. Technika, tonalność oraz orientacja zdjęć - dowolne. Zgłaszamy zdjęcia wykonane nie dawniej niż pół roku od ogłoszenia danej edycji. Praca raz zgłoszona do konkursu nie może brać udziału w kolejnych edycjach.

Sposób zgłoszenia

Zdjęcia nie powinny posiadać podpisu autora.

Zdjęcia w formacie JPG, o rozmiarze 700 pikseli na dłuższym boku, wysyłamy na adres: krajobraz@pentax.org.pl

Pliki nazywamy wg szablonu:
krajobraz_nrEdycji_nick.jpg
np.:
krajobraz_II_wyrzykus1.jpg
krajobraz_II_wyrzykus2.jpg
krajobraz_II_wyrzykus3.jpg (max. 3 zdjęcia)

W temacie emaila, proszę napisać:
krajobraz nrEdycji nick
np.:
krajobraz II wyrzykus

W treści maila, proszę podać datę kiedy zdjęcie zostało zarejestrowane. Prace, które zostały wykonane wcześniej niż pół roku wstecz od ogłoszenia danej edycji, zostaną automatycznie odrzucone. Obowiązuje zasada wzajemnego zaufania. Jeśli ktoś chce oszukiwać z datą, trudno żeby ktoś prowadził dochodzenie w tej sprawie.

Głosowanie

Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony w drodze głosowania powszechnego. W galerii konkursowej nie będzie ujawniony autor zdjęcia. Głosujemy na maks. 3 najlepsze nadesłane fotografie w danej edycji.
 
Merle  Dołączył: 20 Gru 2012
I masz babo placek....czytałem że już co niektórzy sobie obiekty i pogodę zarezerwowali i focą aż miło a ja :-x

od momentu gdy się pojawiły tematy ani jednego dnia z mgłą, szarugą tylko słoneczko i mróz. czy to jakieś fatum?? a nie mam nic w zapasie z jesieni, gdzie i mgła się trafiła. Teraz pewnie jeszcze będzie przez ostatnie dni słoneczko u mnie świecić.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
No zła karma chyba Cię dopadła że taka dobra pogoda, miejmy nadzieje że trochę pluchy jeszcze będzie...
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Mości szlachta - co jest? W pierwszej edycji pospolite ruszenie, a na drugą wojnę nikt nie raczy dołączyć? Na koń!!!
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Jeszcze czas... :mrgreen:
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ludziska czekają na słońce, a my na totalną pluchę z okrzykiem OH Yeah. U mnie to myślę będzie jak zwykle, wysyłane na ostatnią chwilę. Pewno jak będzie temat słońce w kadrze to cały miesiąc będzie padać. Ot zawsze pod górę.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
espresso napisał/a:
Czemu służy ograniczenie daty wykonania
Zeby w prosty sposob ograniczyc odgrzewanie kotletów.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Konsultacje społeczne w naszym kraju są zwyczajowo omijane przez zainteresowanych, tak też było w przypadku regulaminu. Teraz możemy porozmawiać o tym, ale zasad w trakcie gry nie zmienię...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach