k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Ale to nowość i dopiero wchodzi na rynek, za pół roku pewnie się ustabilizuje trochę niżej, sklepy będą konkurować wg siebie. Tyle się płaci za nowość.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Gunner napisał/a:
Bez urazy ale co mnie interesuje porownanie cen w tym samym konkretnym sklepie?
Bo póki co, to w tym sklepie możemy porównać ceny obydwu szkieł. Zresztą nie jest to pierwszy z brzegu sklep, tylko jeden z najbardziej znanych na świecie.
A w cenie w którą podałeś, to owszem możesz sobie kupić 500/4, ale w wersji pierwszej, czyli szkło blisko 15-letnie. Porównujmy w miarę nowe szkła, bo tylko wtedy porównanie jest choć trochę sensowne. Wersja II 500-tki Canona też już dawno nowością nie jest, a cena wciąż trzyma się wysoko - DA560 za rok pewnie spadnie do okolic $6000...

 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Gunner napisał/a:
juz lepiej jakby wypuscili 300/2.8 czy tam 400 i przede wszystkim


jaad75 napisał/a:Są i na rynku wtórnym firmowe i nowe Sigmy. Przy tej wielkości popytu wypuszczanie kolejnego szkła w tym zakresie nie miało sensu.

Tzn. z 400mm AF- to nie bardzo jest. Z drugiej strony niby pentax ma wypuścić konwerter 1.4x więc z da 300 będzie 420/5,6. Jakby ten konwerter 1.4x był b.dobrej jakości to i na 300/2.8 klient by był. A 560/5,6 bedzie miał duży popyt? Jak dla mnie za długie i cena;)

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Gunner napisał/a:
jakis gamon podpisal 600/4 jako 5.6 :D

Czyli w Canonie nie ma odpowiednika dla 560/5.6. Co wcale nie dziwi, bo taką strategię Pentaks (produkowanie nietypowych obiektywów) stosuje od dawna.
 

WoRaS  Dołączył: 30 Lip 2009
Benek napisał/a:
Gunner napisał/a:
jakis gamon podpisal 600/4 jako 5.6 :D

Czyli w Canonie nie ma odpowiednika dla 560/5.6. Co wcale nie dziwi, bo taką strategię Pentaks (produkowanie nietypowych obiektywów) stosuje od dawna.


Ja wolałbym nietypowe 450 :)
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Benek napisał/a:
Czyli w Canonie nie ma odpowiednika dla 560/5.6. Co wcale nie dziwi, bo taką strategię Pentaks (produkowanie nietypowych obiektywów) stosuje od dawna.


to jest faktycznie argument... nie wazne ze canon w porownywalnej cenie (obecnie) oferuje zdecydowanie lepsze szkla to i tak pentax wychodzi na tym lepiej bo jest ''nietypowy'' :D co to za strategia produkowania nieadekwatnie drogich szkiel do niszowych zastosowan w dodatku na 1 rzut oka slabszych od tego co daje konkurencja? (f4 a 5.6 to jednak spora roznica) nie chce sie tu glupio wyklocac, po prostu jakos nadal nie moge przebolec tej ''strategii'' pentaxa

zobaczymy jeszcze jak to bedzie wygladalo optycznie i jak bedzie pracowal AF
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Gunner napisał/a:
Benek napisał/a:
Czyli w Canonie nie ma odpowiednika dla 560/5.6. Co wcale nie dziwi, bo taką strategię Pentaks (produkowanie nietypowych obiektywów) stosuje od dawna.


to jest faktycznie argument... nie wazne ze canon w porownywalnej cenie (obecnie) oferuje zdecydowanie lepsze szkla to i tak pentax wychodzi na tym lepiej bo jest ''nietypowy'' :D co to za strategia produkowania nieadekwatnie drogich szkiel do niszowych zastosowan w dodatku na 1 rzut oka slabszych od tego co daje konkurencja? (f4 a 5.6 to jednak spora roznica) nie chce sie tu glupio wyklocac, po prostu jakos nadal nie moge przebolec tej ''strategii'' pentaxa

zobaczymy jeszcze jak to bedzie wygladalo optycznie i jak bedzie pracowal AF


Ja nic na to nie poradzę, że Pentaks robi tak jak robi. Myślę, że możesz napisać do centrali Pentaksa i spytać się, czy aby są pewni, że robienie gorszych i droższych szkieł niż konkurencja to dobra strategia marketingowa. Pewnie odpiszą.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
no wlasnie, moze w koncu m0ogliby posluchac glosu ludu :D
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Benek napisał/a:


Ja nic na to nie poradzę, że Pentaks robi tak jak robi.


No a jak ma robić jak ma przestrzelone obie stopy i oba kolana. No ale sam sobie przestrzelił to ma . Ten Pentax to rzeczywiście jakis niezbyt jest - co by nie zrobił to słabe jakieś i drogie - szkła ciemne, aparaty z małą martycą i robią fotki z morą. Słabo....
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Gunner napisał/a:
to jest faktycznie argument... nie wazne ze canon w porownywalnej cenie (obecnie) oferuje zdecydowanie lepsze szkla to i tak pentax wychodzi na tym lepiej bo jest ''nietypowy''
Canon ma w porównywalnej cenie stare, nieprodukowane już szkło, możesz sobie takie kupić również do Pentaksa. Nowe ma nieporównywalnie droższe. Stare szkło jest też znacznie cięższe od dłuższego Pentaksa. O ile 3kg obiektyw można jeszcze spokojnie używać z ręki, przynajmniej przez chwilę, to 4kg już jest ciężko, nie mówiąc o jeszcze cięzszej starej 600-tce Canona, której pole widzenia jest nieco bliżej 560-tki. Tak więc lekkie, uszczelniane szkło w teren doskonale wpisuje się w strategię i target, który obrał sobie Pentax.
Gunner napisał/a:
no wlasnie, moze w koncu m0ogliby posluchac glosu ludu :D
Jakby słuchali "ludu", to robiliby samo plastikowe badziewie. A poza tym "lud" od zdjęć sportowymi tele, nie używa i nigdy nie używał Pentaksów, więc bardzo dobrze, że go nie słuchają i robią swoje.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Benek napisał/a:
Gunner napisał/a:
jakis gamon podpisal 600/4 jako 5.6 :D

Czyli w Canonie nie ma odpowiednika dla 560/5.6. Co wcale nie dziwi, bo taką strategię Pentaks (produkowanie nietypowych obiektywów) stosuje od dawna.
Canon ma obiektyw 400/4 co po podłączeniu TC x1.4 daje 560/5.6. :mrgreen:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Jeżeli rozwiązaniem problemu popularności byłaby jedynie cena, to Samsung powinien być nr jeden na świecie, a nawet w Korei jakoś nie jest najpopularniejszy... :mrgreen:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Tam nie ma tak obrotnych serwisantów.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
:-B
wuzet napisał/a:
Tam nie ma tak obrotnych serwisantów.

I rycerzy.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Obrotnych rycerzy? :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jaad75 napisał/a:
Obrotnych rycerzy?
...i błędnych też. :-P
 

Apache  Dołączył: 09 Lut 2010
Na Pentaxforums można już obejrzeć film z "rozpakowywania" tego obiektywu. Straszna armata jak dla mnie ;-)
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Apache napisał/a:
Na Pentaxforums można już obejrzeć film z "rozpakowywania" tego obiektywu. Straszna armata jak dla mnie ;-)


4minuty, 28sekund zeby wyjąć obiektyw z pudełka- przypomina mi sie słynny dialog inz Mamonia z filmu Rejs :
"A w filmie polskim, proszę pana, to jest tak: nuda... Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic. Taka, proszę pana... Dialogi niedobre... Bardzo niedobre dialogi są. W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje" :evilsmile:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Filmiki przedstawiające unboxing to kwintesencja onanizmu sprzętowego o odcieniu ekshibicjonistycznym. Czyli zboczenie do kwadratu. :mrgreen:
 

Apache  Dołączył: 09 Lut 2010
Nikogo nie namawiam do oglądania :-)
Szkło jest jednak na tyle... hmm... nietypowe?; oczekiwane?; niezwykłe (ogniskowa/cena/brak_przez_długie_lata_w_systemie_czegoś_takiego) - że postanowiłem podlinkować, bo można po prostu zobaczyć jak ta armata wygląda "na żywca", a nie tylko na statycznych przedstawieniach z katalogu. Zakładam, że ilość osób na tym forum, które będą miały kiedykolwiek okazję zobaczyć to szkło na żywo jest dość znikoma ;-) więc jest to dla mnie jakaś tam ciekawostka.

Inna sprawa, że zdarza mi się niekiedy oglądać tego typu filmy z "unboxingu", gdy zastanawiam się nad kupnem jakiegoś sprzętu, którego nie jestem w stanie (z różnych względów) obejrzeć i pomacać w sklepie. Taki film daje jednak dużo lepsze wyobrażenie np. o jakości wykonania niż zdjęcia, czy pisany test. Także to niekoniecznie tylko sprzętowy onanizm ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach