VINTERRIKET
[Usunięty]
Pentax i obiektyw Rolleia
Chciałbym podpiąć pod cyfrowy korpus Pentaxa - 50-tke 1.8 Rolleia HFT. W związku z tym mam pytanie czy słyszał ktoś o adapterach umożliwiających podpięcie do Pentaxa optyki z mocowaniem Rollei/Voigtländer
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy znasz odległość rejestrową dla tego bagnetu? O ile się nie mylę to jest ona krótsza o około 1 mm niż dla bagnetu Pentax K co uniemożliwia wykonanie przejściówki.
 
VINTERRIKET
[Usunięty]
plwk napisał/a:
Czy znasz odległość rejestrową dla tego bagnetu? O ile się nie mylę to jest ona krótsza o około 1 mm niż dla bagnetu Pentax K co uniemożliwia wykonanie przejściówki.


Przyznam sie ze nie wiem jaka jest odległość rejestrowa dla bagnert Rolleia ale własnie zestawiłem 50-tke Rolleia z 50-tką Pentaxa i patrząc na rodzaje mocowania to wg. mnie u Rolleia jest ono nieco wyższe niż u Pentaxa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie chodzi o wysokość mocowania lecz odległość od płaszczyzny filmu do płaszczyzny mocowania obiektywu.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Pentax 45,46 mm
Rolleiflex sl 44,7 mm
czyli tak jak pisze plwk, nie da sie przez "prostą" przejściówke. Może jakieś majsterkowe zamienienie bagnetów by wchodziło w rachubę, ale pytanie czy to mialo by w ogóle sens ?
 
VINTERRIKET
[Usunięty]
dzięki za informacje
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Jak masz FB to wejdz tutaj, ten gosc robi rozne cuda z mocowaniami:

http://www.facebook.com/PalecwnosieCameraWorks

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach