airbass  Dołączył: 20 Sie 2013
Znalazłem ciekawą informację nt. 560III, która będzie ciekawa dla posiadaczy tej lampy, jak i tych, którzy się zastanawiają nad jej zakupem. W moim przypadku to zaważyło, że idę w system YONGNUO ;-)

zdalne sterowanie mocą YN-560III
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
O to widzę, że z moją 460 będę się musiał pożegnać ze względu na problem z wyzwalaniem przez wyzwalacz :D
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Oni piszą jeszcze o wyzwalaczach:
Cytat
Currently compatible radio triggers/transmitters -
RF-602 - Canon - Nikon
RF-603 - Canon - Nikon
RF-604 - Canon - Nikon


Czy coś wiadomo o 604? bo słyszałem tylko o 603 i w menu lampy jest 602/603
 
airbass  Dołączył: 20 Sie 2013
 
piszą, że lada chwila będzie zmodernizowana 603II i co najciekawsze ma być produkowana w wersji uniwersalnej, czyli pasującej do wszystkich stopek z pinem centralnym!

http://flashhavoc.com/new...-603-ii-coming/

może wreszcie skończy się kombinowanie i będzie można spokojnie podpinać pod nasze Pentaxy :-D
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
Czy w tym modelu można wybierać synchro na pierwszą/drugą kurtynę
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Raczej nie bo do tego chyba potrzebny jest p-ttl
 
puksib  Dołączyła: 06 Mar 2012
Czy tam lampa wystarczy do zdjęć na imprezach/koncertach w ciemnych klubach? ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Puksib - ta lampa nada się do błyskania na imprezach, ale....
Ale powinnaś posiadać puszkę z doświetlającą diodą ( czyli K10;K20 odpadają) bo lampa wspomagającego AF wzorku nie posiada, a także powinnaś nastawić się na pracę w manualu ( czas/przysłona/ISO).
 
puksib  Dołączyła: 06 Mar 2012
Blesso, na szczęście mam k-r więc z diodą nie ma problemu i zawsze robię zdjęcia w manualu :P dzięki za odpowiedź ;)
 
miq3  Dołączył: 13 Maj 2012
Yongnuo YN-560 III K-5
Bardzo proszę o odpowiedź.
Czy sama lampa wsadzona w sanki aparatu w trybie "wifi" ma wygenerować błysk?
Bez włączonego wifi doświetlanie działa normalnie
gdy wł.wifi nie mam takiej możliwości.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Jeśli ustawisz tak parametry lampy :

To lampa włożona w sanki aparatu błyśnie, jeśli wyzwolisz ją nadajnikiem (np RF600/602 ).
Naciśnięcie spustu migawki , nie wyzwoli błysku.
 
ralf  Dołączył: 01 Sty 2012
Kupiłem lampę YN-560 III oraz sterownik radiowy YN-560-TX.
Wszystko działało bez problemów przez jakieś 2 tygodnie.
Po tym czasie lampa zaczęła błyskać za każdym razem z maksymalną mocą niezależnie od tego jaka moc została ustawiona na lampie lub na sterowniku.
Lampę wymieniłem w sklepie na nową, stwierdziłem, że usterka to pojedynczy przypadek i przy okazji dokupiłem kolejną sztukę i sprawdziłem obie na miejscu.
Nowe lampy użyłem kilka razy i ponownie pojawił się ten sam problem - lampy błyskają pełną mocą niezależnie od ustawionej wartości. Problem występuje w każdym trybie bezprzewodowym RX/S1/S2 oraz M w sankach aparatu. Testowałem z różnymi bateriami, również z nowymi eneloop pro. Ktoś miał może podobny problem?
 
Cooba-mak  Dołączył: 31 Lip 2009
ralf napisał/a:
Ktoś miał może podobny problem?


Tak - odesłałem lampę i bez problemu wymienili na nową.
Nowa ma dopiero ze 100 błysków więc ciężko mi powiedzieć czy problem
się powtórzy. Jak na razie jest ok
 
czikago  Dołączył: 22 Lip 2013
... u mnie niestety to samo. Po pierwszym komplecie baterii wali juz tylko plena moca. model yn560iii. Teraz sie ciesze, ze jednak nie kupilem w dalekiej Azji.
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
Może to przypadłość tej serii. Zauważyłem też niestety pogorszenie wykonania w obrębie tej samej generacji (II) - matryce do odlewu pewnie już zużyte, bo w nowej sztuce luzy są większe niż w tej używanej przez rok. Dobrze, że przynajmniej działa bez zmian.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
nie wiem czy to się tyczy tego sterownika ale gdzieś czytałem o problemach z za duzą mocą nadajnika - trzeba było go przełączyć w tryb niskiej mocy gdy pracuje się z lampami na małe odległości (do 10m)
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
Dziś dotarł do nie zestaw dwóch lamp i sterownika TX. Czas oczekiwania na przesyłkę z Chin ok 10 dni. :shock:
Sterownik w wersji pod Nikona. Wszystko działa jak należy. Funkcji przełączania nadajnika na niższą moc nigdzie nie znalazłem.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
maxis napisał/a:
Czas oczekiwania na przesyłkę z Chin ok 10 dni.

Od momentu kupienia do otrzymania przesyłki? Szybko, ale nie jest to rekord :-P Ja miałem jedną przesyłkę w ciągu... 6 dni, raz jedyny mi się zdarzyło. Kupiłem dnia 1, kitajec zaniósł na pocztę 2 dnia, 3 dnia wysłali, 5 dnia była na WER Warszawa, 6 u mnie.
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
Tak, od momentu kupna do momentu otrzymania przesyłki. Kupowałem już kilkukrotnie w Chinach i Stanach. Czas dostawy zawsze wynosił 3-4 tygodnie. W wersji z cłem wydłużało się to zwykle o dodatkowy tydzień.
 
mondey  Dołączyła: 08 Mar 2013
Witam:)
polecacie może jakiś sklep, w którym mogę kupić Lampa YongNuo YN-560 III ?


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach