czedek  Dołączył: 09 Lis 2011
http://www.aliexpress.com..._743406231.html
Znajdziesz tam wersje uniwersalną działającą w manualu. Dostawa 2-3 tygodnie pozdrawiam.
 
mondey  Dołączyła: 08 Mar 2013
czedek, dziękuję,ale wolę jednak w polsce kupić :)
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Poszukaj na fripers.pl
 
mondey  Dołączyła: 08 Mar 2013
olejx, dzieki :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wysyłkowo w kraju ? Jabba Foto ? Stacjonarny ? Bliżej Ciebie to chyba Tarnowskie Góry.
 
mondey  Dołączyła: 08 Mar 2013
Dada, tak, jakieś 60km, a nie po drodze mi tam, a fripers.pl ma fajną cenę za zestaw.

[ Dodano: 2015-02-05, 20:41 ]
Drugie moje pytanie, to jaki wyzwalacz do niej kupić YN RF 602/3?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Najprościej - sam nadajnik YN RF602TX ( ale pewnie ciężko go dostać w sklepie).
Trochę drożej - zestaw YN RF 602TX i odbiornik RF-602 RX ( ale to zakup nieopłacalny, gdyż nie wykorzystasz odbiornika RF-602 RX).
Tanio i dobrze - wyzwalacz YN RF-603 ( czyli wszystko w jednym).
Dobrze i "przyszłościowo" - wyzwalacz RF-605.

Albo lampa błyskowa YN 560IV ( najlepsza opcja) - bo to "tylko" 71$ u skośnookich braci.
 
mondey  Dołączyła: 08 Mar 2013
Blesso, dzięki :)
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Witam mam problem z YN-560 III podejrzewam że taki sam jak poprzednicy czyli lampa błyska ciągle z tą samą mocą nie zależnie od ustawienia mocy błysku. Mam pytanie jak wygląda procedura gwarancyjna w przypadku Yongnou?
Lampę kupiłem pod koniec grudnia.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Nie wiem jak wygląda sprawa napraw gwarancyjnych , ale Olejx próbowałeś zresetować lampę ( clear)?
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Blesso- nie próbowałem. W jaki sposób przeprowadza się reset?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Wchodzisz do menu naciskając jednocześnie przycisk "mode" i ten oznaczony nutką/żarówką , poruszając się "kursorami" góra/dół ustawiasz funkcję "CLer" i trzymasz przez dłuższą chwilę środkowy przycisk na wybieraku.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Dzięki spróbuje po pracy.
Dzięki

[ Dodano: 2015-02-27, 20:20 ]
Niestety restart nic nie dał. W poniedziałek wysyłam do Łodzi tam jest serwis.
 
ralf  Dołączył: 01 Sty 2012
olejx napisał/a:
Mam pytanie jak wygląda procedura gwarancyjna w przypadku Yongnou?


Zaniosłem lampy do sklepu w Łodzi opisałem problem i po niecałych 2 tygodniach ,,naprawiony'' sprzęt został dostarczony do mnie kurierem. Opis naprawy: ,,wymiana płytki wyzwalania błysku".
Niestety po kilku użyciach w jednej z lamp znowu powrócił ten sam problem - zawsze błyska z pełną mocą. Generalnie powoli tracę cierpliwość do tego sprzętu,w moim przypadku nie pomogła ani wymiana ani naprawa. Jutro idę po raz trzeci do sklepu zgłosić usterkę.

Dodam jeszcze, że jedna lampa została źle złożona w serwisie - dostałem obudowę palnika z poprzedniej generacji lampy czyli z oznaczeniem YN560-II zamiast YN560-III
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Ojjj... Martwicie mnie bardzo...
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
ralf- No to słabo ja też swoją wysłałem do Łodzi na Rąbieńską 18 czy to ten sam serwis?
Miałem zamiar zaopatrzyć się w kolejne YN 560, ale teraz nie wiem czy ma to sens.
Czekam zobaczymy co mi odeślą.

PS. czy po Trzeciej takiej naprawie nie przysługuje wymiana sprzętu na nowy albo coś w tym stylu?

[ Dodano: 2015-03-03, 16:45 ]
SlicaR A co zamierzasz kupić YN-560 III? może lepiej kupić wersję IV chociaż nie masz pewności że jakiś inny problem nie będzie w niej występował.
 
ralf  Dołączył: 01 Sty 2012
olejx - Ja kupiłem lampy i sterownik na Pomorskiej, serwis jest na miejscu.
Odnośnie wymiany sprzętu na nowy to wg karty gwarancyjnej przysługuje po czwartej nieudanej naprawie. Jedną lampę już wymieniałem na nową ale kolejna po jakimś czasie okazała się mieć tę samą wadę.
Jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje mi się zwrot lamp i sterownika i zainwestowanie w inny system lamp manualnych oraz sterownika - tylko jaki? Podobne funkcje do YN560-TX ma chyba sterownik Cactus V6 a z jego specyfikacji wynika, że obsługuje w trybie M np. posiadanego przeze mnie metza 50AF-1. Nie wiem tylko gdzie można w Polsce kupić ten sterownik.
Póki co daję ostatnią szansę dla Yongnuo i serwisu.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Nosiłem się z takim zamiarem ale teraz... nie wiem. Może rzeczywiście IV... Nie mam pomysłu w co uciekać.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Odpukać ale jak na razie wszystkie moje lampy YN pracują bezawaryjnie.
Na jednym koncercie YN560IV zapięta w sanki K-5II strzela około 200-400 razy ( z mocą ustawioną na 1/32 ale najczęściej 1/64) i jak do tej pory trio YN560II/III/IV spisuje się bardzo dobrze.
Przykre jest to, iż pewna seria(?) lamp YN560III ma problem.
Czyżby jednak "tanie" nie można oznaczać "dobre"?
Moja YN560 III ma nr 53000252.
Lampy z problemami jaką mają numerację ?
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Jak powróci z serwisu to napiszę jaki nr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach