Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
nie przejmuj się w 40stce mam lekki BF, a w pozostałych idealnie w punkt

[ Dodano: 2007-05-08, 22:22 ]
tzn, nie ma reguły
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
a.d.a.m napisał/a:
na razie się tak bardzo tym nie martwię
...to już mi lżej ;-) Zrobiłem ispekcję Twoich zdjec: nic nie widać, to znaczy widać, że jest wszystko z nimi i z ostroscią w porządku.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
a.d.a.m, wyluzuj.

FF/BF jest, jak punkt, na który ostrzysz nie jest ostry. I koniec, bo tylko wtedy to jest problem. To, że GO powinno być 2/3 przed 1/3 po - to nieprawda. Niby teoretycznie tak powinno być, ale AF tak nie działa. Po prostu. Nie wiem dlaczego, nie wnikam, pewnie po prostu nie jest idealny. On liczy tak, żeby punkt ostrzenia był ostry i tyle.

Jak robiłem testa zaraz po zakupie kasetką z kitem, to też miałem "nie taką" GO, chociaż punkt ostrzenia, oczywiście - ostry. Potem podpiąłem FA 50/1.4 (nic jaśniejszego już raczej nie podepnę) - i - jest w punkt, choć GO znowu "nie takie".

Kurde, jakie to ma znaczenie.

Martwienie się 2mm FF (naciąganym), widocznym na tablicy testowej nie jest najlepszym pomysłem.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
tak jest, dobrze gada wódki mu dać
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
tak jest, dobrze gada wódki mu dać
To ja także powtórzę.

Martwienie się 2mm FF (naciąganym), widocznym na tablicy testowej nie jest najlepszym pomysłem. :mrgreen: :mrgreen: :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem bEEf, czy dasz te wszystkie trunki, co Ci obiecują, w jedno PPD obalic :evilsmile:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
:mrgreen: Już się cieszę :mrgreen: :mrgreen:

A, zaraz, ale ja nie jadę na PPD w tym roku... :cry:

Ale w przyszłym na pewno pojadę - wtedy nadrobię :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
ale ja nie jadę na PPD w tym roku...
a to szkoda :cry:
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Dzięki chłopaki, mnie pocieszyliście. To może wróćcie do problemu jaki ma Porys, bo się nam chłopina gotowa w neriwcę wpędzić.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
To może wróćcie do problemu jaki ma Stachu

Chodzi o te szare blokowiska za oknem? Faktycznie - nieco przygnębiające, ale żeby od razu nerwica?

Dobrze, że chociaż fotki mu wychodzą ok i z aparatem wszystko w porządku.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
A wracajac do ostrosci - czy na przysłonie 8 powinno byc zawsze najostrzej w kazdym obiektywie?
Jak do tego ma się czas?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
ttb napisał/a:
A wracajac do ostrosci - czy na przysłonie 8 powinno byc zawsze najostrzej w kazdym obiektywie?
Nie. Każdy obiektyw ma swój "sweet spot", czyli najostrzejszą przysłonę. Przejrzyj testy na photozone.de - tam wszystko ładnie widać.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Bosz.....
Po pierwsze jest ostro.
Po drugie - "lustrzanki robia nieostre zdjecia" gratulacje - nalezy sie nagroda za najglupsze uogolnienie tego roku.
Po trzecie - chcialem przypomniec, ze prawdziwy Pentaxian nie uprawia pixelpeeping - czytaj najwiekszej zmory ery cyfrowej ;-) . Wez wyluzuj i idz robic zdjecia - masz aparat, ktory robi zdjecia jakosci, o ktorej ja na przyklad moge sobie pomarzyc z moja pseudociemnia i niechecia do robienia odbitek.

pozdrawiam

dz.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
porys,
A na obiektywach żadnych filtrów nie było? może cała dyskusja powinna dotyczyć jakiejś hamy, matina bo przecież to wszystko Hoy'a wartre ;-)
już nie raz słyszałem o flarach nieostrościach a wszystkiemu winny był jakiś tani filtr UV

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dialer, a widziałeś zdjęcia? Przecież to ostre fotki są.
 

UAz  Dołączył: 27 Kwi 2007
Między innymi o "nieostrości" zdjęć z DSLR mówi ten artykuł: http://www.e-fotografija....ticle_738.shtml . Gdzieś ten link napotkałem (może nawet na tym forum) i zapadł mi w pamięci...

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
No to mamy watek niedzialajaych linkow - pod linkiem do oph nic, pod linkiem o niestrosci 404....

dz.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry, kropke na koncu wywal
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Cytat
dialer, a widziałeś zdjęcia? Przecież to ostre fotki są.


Ale ta pierwsza fotka faktycznie jakoś dziwnie wygląda :-/
poruszenie niby odpada bo statyw i samowyzwalacz... jak dla mnie to jakiś filtr
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
no porysowi sie nie podobaja fotki, ma do tego prawo. Moze podczas montarzu matrycy, folii ochronnej nie zdjeli z matrycy. :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach