Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Papier ozdobny do zdjęcia ?
Nie do końca byłem pewien gdzie to pytanie zadać więc jak coś to przesunięcia :oops:

Nie wiecie może gdzie można kupić i jak się nazywa papier do ozdabiania zdjęć... O co dokładnie mi chodzi : Przed wrzuceniem zdjęcia do ramki chciał bym wokół niego umieścić papier z wypukłą teksturą (czy jak to nazwać) o szerokości na każdym boku 5cm, i najlepiej gdyby sama grubość papieru wynosiła co najmniej 1.5mm

Help, hilfe, pomocy ! :)

PS: Pewnie poszukał bym na forum i w googlach jak bym wiedział czego dokładnie szukać.

[ Dodano: 2008-04-09, 18:53 ]
Jarku przepraszam za zamieszanie :-B
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Pietras, chcesz wykonać tzw passe-partout?, w Krakowie, a chyba masz do niego blisko możesz poszukać w sklepach papierniczych, Lewiatan na ul. Luibrowszczyzna (chyba bo nigdy nie pamiętam nazw ulic) , Hergon w Rynku Głównym , jeszcze jest jeden na pijarskiej bodajże Szał, są to sklepy głównie z artykułami dla plastyków, mają spory wybór papierów w arkuszach, również czerpane, a ramkę musisz sobie najczęściej samy wyciąć

[ Dodano: 2008-04-09, 18:59 ]
http://www.hergon.pl
http://www.szal-art.pl/
http://www.leviatan.pl/
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
predoo napisał/a:
chcesz wykonać tzw passe-partout?


No tak to jest jak sie na studia nie chodziło. Dzięki wielkie predoo, przynajmniej wiem już czego szukać i gdzie.
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
są też takie gotowe ramki i chyba w jednym z tych sklepów widziałem,
albo wpisz w google ramki passe-partout
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
predoo, a może od razu scrapbooking? :-)
Link
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mam w głowie pomysł na album wykorzystujący techniki scrapbookingowe. Chciałbym zrobić taki niepowtarzalny album (a właściwie serię albumów w limitowanej liczbie 1), a przy okazji do jego zdobienia zaangażować 7-letnią siostrzenicę.

W sieci rzeczywiście nie brakuje stron na ten temat. Mam jednak wrażenie że to silnie "dziewczyńska" działka, gdzie w morzu kiczu trudno wyłowić coś estetycznie wartościowego.

Ma ktoś z Was doświadczenie z tym? Od czego zacząć w ogóle? Jak się do tego zabrać? Jaki punkt wyjścia przyjąć?
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Pietras, najprościej - udaj się do zakładu, pracowni oprawy obrazów. Wytną Ci pod zadany wymiar (wycięcie dobrze okna samodzielnie nie jest takie proste), wybierzesz kolor, zapłacisz niewiele.
Standardowo passe-partout (czyt. pas-partu) występuje w kartonach o wymiarze 122x81cm. Nie będziesz musiał kupować jednorazowo aż tak wiele. A może od razu przy jakiejś wyjątkowej Twojej pracy zamówisz sobie całą oprawę, bowiem przysłowie Smerfów mówi, że po to się robi obrazki, żeby ostatecznie zawisły na ścianie.
Poniżej przykład oprawy z passe-partout i ramą.



Tu masz już bardzo zaawansowaną próbkę - ale bez specjalistycznej, komputerowo sterowanej maszyny tego nie ugryzą.
To jedynie przykład możliwości zastosowania passe-partout w oprawie.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach