DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Fuji S5 Pro vs. Nikon D200
Czy ktos z szanownych kolegow posiada jakas wiedze nt. sprawnosci i predkosci dzialania tych blizniaczych konstrukcji?? Generalnie to chodzi mi o to czy w S5 rownie szybko pracuje mechanizm AF jak w Nikonie, ktory - jak wszyscy wiemy - jest wyjatkowo szybki w tym wzgledzie. Fuji bowiem do Nikosia to tak troche jak Samsung dla Pentaxa - w przypadku tej konstrukcji. Tak przynajmniej informacje w necie wskazuja. Wiadomo ze Fuji lepiej sobie radzi przy wyzszych ISO, ale o AF nie znalazlem info, a bylaby to cenna informacja. Ktos cos wie ??
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
DJ_Direct, u mnie lezy S5 PRO, jakbys chcial sobie posprawdzac jak to smiga, mysle ze mozesz kiedykolwiek przyjechac, podpiac jakies szklo (50-tki zadnej nie ma ale jakies tam Nikkory sa ;-) ) i potestowac :)
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
no widzisz i to jest konkret. Ale pewnie nie masz 70-200/2.8 VR na stanie zeby podpiac i sprawdzic :P
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Całkiem niedawno czytałem test porównawczy obu aparatów z którego wynikało, że Fuji jest wolniejszy i mniej inteligentnie dobiera światło (ma dziwny algorytm pomiaru matrycowego).

Zresztą poczytaj sam:

http://www.optyczne.pl/55..._Pro_Wstęp.html
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Stosujemy na tym forum zasadę ograniczonego zaufania do testów Optycznych. ;-)
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
Jak perl napisał - S5 powinny być w tej chwili w większość MM w PL
ZTCW cena za samo body ( gdzieniegdzie są bundle ze szkłem) to 2999.

Puszka ta sama - soft, i matryca kompletnie inne.
S5 wyróżniają "tryby filmu" - czyli przy zapisie następują konwersja? tak jakby było naświetlane na jednym z kilku dostępnych filmó ( Velvia, Provia, chyba Reala - nie pamiętam)

pzdr
flood
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
No i S5Pro pojawiło się ostatnio na Allegro w niezłych cenach...
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
DJ_Direct napisał/a:
Ale pewnie nie masz 70-200/2.8 VR na stanie zeby podpiac i sprawdzic :P
Akurat z dlugich do Nikona, tylko ten mam.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
hahahaha. No oks. Potestujemy :)
A w kwestii softu w puszce - mialem nadzieje ze jest w znacznej czesci zbiezny i Fuji bedzie tak samo ladnie pracowalo, ale skoro to inny soft, to jak koledzy zauwazyli - zapewne nie bedzie rozowo jak w Nikosiu :/ Test na Optycznych czytalem, ale - zasada ograniczonego zaufania :P
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
dj_direkt - jesli priorytetem jest af to zdecydowanie nikon. podpowiem Ci - nikon tez ma swoje forum. specjalnie dla Ciebie znalazlem watek ktory powines przeczytac - jesli wybierasz miedzy s5 a d200:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=63940

pozdrawiam
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
ttb - watek przeczytalem. Kwestia szybkosci natomiast rozumiana tam jest jako predkosc zapisu kolejnych zdjec w klatkach na sekunde, a nie do konca o to mi chodzilo. Mialem raczej - i mam dalej - watpliwosc/niejasnosc odnosnie predkosci dzialania AF. Z tego bowiem Nikon jest znany, ze nie zdazysz jeszcze pomyslec ze chcesz wyostrzyc, a juz jest ostro. I zastanawia mnie - czy mechanizm i sterowanie AF jest tak samo udane w S5 czy nie. Musze sie wybrac do Perla i potestowac ;) Nie nosze sie z zamiarem zmiany systemu, a jesli juz to tylko dokupu kolejnego body i pozniej ewentualnie uzupelniania takiego kompletu. Ale zobaczymy.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
DJ_Direct, może skup się na szkłach - jest jeszcze dużo do kupienia. ;-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
espresso napisał/a:
d200, rozstaje się z nikosiem (jak by co, to nikoś jest do wzięcia).
Rezerwuje pol zartem pol serio.

Za ile? :-D
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Zajrzałem na allegro, nowy z 2 letnią gwarancją S5Pro za niecałe 2,5k :shock:
Szczerze powiem, że gdybym miał kupować pierwsze lustro właśnie teraz i nie posiadał kolekcyjki szkieł to nie wiem czy nie wolałbym S5Pro niż k20d.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
S5pro jest duzo lepszy od K20D - maja tylko jedna wade....brak bagnetu K
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Fafniak niestety to prawda. Cóż widać nie można mieć wszystkiego..
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jezeli mialbym kase na kupno s5pro +4 szkiel to zmienilbym system :roll:
ten 14-24 2.8
50 1.4
85 1.4
70-200 VR
oraz jakies 35 mm
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
14-24 2.8
50 1.4
85 1.4
70-200 VR
oraz jakies 35 mm
to niezla musialbys miec kase na poczatek ;]
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Fafniak Ty się lepiej zastanów, co Ty piszesz :evilsmile:

Swoją drogą jak byś tak trochę (albo wszystkie) swoich szkieł do Pentaxa sprzedał to może, może pomału złożyłbyś na ten opisany przez Ciebie zestaw.
:evilsmile:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tylko ze nikon nie ma LXa i Me super..... a ja lubie przekladac szkla bez zastanawiania sie co do ktorego systemu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach