Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 280
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Bardzo proszę o rawy do obróbki.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc280.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 03.03.2013, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc280_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc280_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc280_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc280_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc280.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich małych plików:
http://www.jarekdabrowski.net/prc/zip/rc279.zip

1. Blesso


2. izbkp


3. Krzysiek K.
Obrabialem: Lightroom 4.3
Zmniejszylem: XnView


4. mr.ra66it
Obróbka w LR. Próbowalem tez w RT ale nie potrafilem w nim uzyskac zadowalajacych kolorów skóry i uzyskac gladkosci na twarzach takiej jak w LR. Zostawala mi ziarnistosc i drobne artefakty, które na ubiorach czy przedmiotach wygladaly calkiem znosnie (na czarnych bluzkach mniej plamiscie niz w LR) psujace niestety wyglad twarzy. :/


5. rafi


6. tharkang
 
tharkang  Dołączył: 11 Kwi 2010
Ten odcinek był moim zdaniem dość ciężki i mało motywujący do szlifowania. Widać doskonale, że K-m raczej się nie nadaje do focenia z ISO 1600, szum jest wyraźny i dość ciężko usuwalny. Przy próbach powstają paskudne artefakty - najgorsze chyba kolorowe plamy.

Blesso poradził sobie z nimi przez zmniejszenie nasycenia kolorów na zdjęciu, co pod względem eliminacji szumu dało dobry wynik, ale praca wygląda (przynajmniej w moim odbiorze) dość trupio.

Problem był też z jasnością. Przy zwiększaniu ekspozycji, rozjaśniają się cienie na twarzach, co daje dziwny efekt (izbkp). Zwiększenie kontrastu też generowało dość nieprzyjemne wyniki (mr.ra66it). Praca rafiego dość jasna, jak dla mnie trochę nienaturalnie i uwidacznia szum.

Miniaturka od Krzyśka K. wygląda na dość słabej jakości, po powiększeniu jest dużo lepiej.

Ogólnie mam wrażenie, że mieliśmy wybór między dżumą a cholerą. Najbardziej odpowiadają mi prace by Krzysiek K. (ale po powiększeniu, miniaturka jest tragiczna) i by Blesso.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Pierońsko wkurzający RAW to był.
Najbardziej wkurzający w tym obrazku jest sweter. Sweter jegomościa po lewej. Bo to on psuje całą obróbkę , gdyż fota jest dosyć ciemna a warto byłoby rozjaśnić małe co nieco. Ale okazuje się, że dodanie światła powoduje powstawanie sporego szumu i dziwnych artefaktów na tymże odzieniu. A jakiż to kolor ma ten cwiter ? Czarny? Bo na paru pracach wygląda na granatowy.

1. Blesso. Miałem 3 fotki, które mi się podobały ale jednocześnie mi się też nie podobały. Każda miała coś na plus ale i parę minusów też by się znalazło. Wybrałem tą "trupią" ;) z paru względów. Na mojej fotce sweter jest ciemny i w miarę niezaszumiony.Widać na nim trochę rozciapcianego szumu, ale nie psuje to odbioru tego elementu. Udało mi się też uzyskać czerń reklamy (sklep turystyczny) oraz czerń koszulek "czekanistów". Nasycenie kolorów zmniejszyłem by wyleczyć centralnego chłopaka z żółtaczki, której nabawił się przy podrasowaniu fotki w jaśniejsze barwy ale niestety spowodowało to utratę kolorów na zakazie "no smoking", zegarku kolegi z mikrofonem i paru innych szczegółach. Moja praca jest dosyć ciemna przez co uciekło parę innych elementów ("schody/rampa"+czerwień tła) oraz odbiór zmniejszył się z pozytywnego na neutralny.

2. izbkp . Sweter szumi, może niezbyt mocno ale wpada w odcień fioletu. Cała fota ma zielona dominantę ( podobną do tej z oryginalnego pliku) . Poziom jasności dobrany chyba prawidłowo przez co widać sporo szczegółów, których nie uświadczymy u Blesso. Koszula uśmiechniętego pana po prawej ma "prawidłowy"(?) filetowy kolor jak i kolorystyka skóry środkowych postaci.

3. Krzysiek K. - wg mnie praca lepsza niż izbkp bo bez zbędnej kolorowej mgły i z większa ilością szczegółów a mniejszą ilością szumu.

4. mr.ra66it - sweter na NIE . Szumu trochę mniej niż u Krzyska K. ale niestety szczegółów też mniej i całość bardziej rozciapciana. Fotka dosyć ciepła w odbiorze (czerwień).

5. rafi -Sweter na NIE z wykrzyknikiem ;) Myślę też, że z szumem mogłeś bardziej powalczyć. Zieleniny za dużo ( koszulka 15 lat razem) i tak jakby za jasno.

6. tharkang w ostatniej edycji podobała mi się Twoja praca ze względu na brak szumu. W tym przypadku szumu masz mało ale za to szczegółów utraciłeś bardzo dużo.Co chłopak w swetrze ma na głowie? 4 kolorową perukę? A jego odzienie strasznie postrzępione . Prawie każdy element masz tak jakbyś zastosował filtr " farby plakatowe" ;) Na miniaturce jeszcze wygląda to ...jakoś. W powiększeniu - tracisz bardzo wiele.

 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Słuszna krytyka mnie spotkała... Porażka jakaś... Może mnie zgubiło też to, że po po raz pierwszy od daaawna obrabiałem "w dzień". Gdy sam na swoją pracę spojrzałem "w nocy", to... podsumowałbym siebie chyba jeszcze "bardziej" :-(
Może następnym razem (aż) tak nie wtopię? ;-)
 

czaszka  Dołączył: 19 Paź 2009
tharkang napisał/a:
Ogólnie mam wrażenie, że mieliśmy wybór między dżumą a cholerą.

Dlatego po otworzeniu tego RAWA, po chwili zamknąłem i trzymałem się od niego z daleka!
Gratulacje dla nielicznych śmiałków, którzy zdobyli się na odwagę kręcenia suwakami na tym obrazku :-B
 

Gawor  Dołączył: 28 Kwi 2011
ja bym w tym przypadku oryginału nie zmieniał za specjalnie
jedynie ukłon dla tharkanga za odpowiednie zbalansowanie barw

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach