kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Nikon Coolpix A
Ślinię się ostatnio na fuji a tu taka niespodzianka od nikona, może czas zmienić priorytety.
Stałe szkło 28/2.8 (ekwiwalent dla formatu 135) i matryca APS-C



http://www.optyczne.pl/56...LPIX_P330_.html
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Ciekawy aparat - ogniskowa nie moja, czekam na Ricoh GRD V z ekw. 35/40mm ;-)
Na rynku zaawansowanych kompaktow z sensorem 1/1.7 zrobilo sie bardzo tloczno, teraz czas na kompakty z wiekszymi matrycami...
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Na dpreview doczytałem o cenie $1100/£1000/€1100

[ Dodano: 2013-03-05, 11:14 ]
cube007 napisał/a:
35/40mm
to by mi bardziej pasowało
 
jungli
[Usunięty]
no to jak zwykle na starcie Nikos przegial:(

pozdroofka
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
jungli napisał/a:
no to jak zwykle na starcie Nikos przegial:(
cena studzi zapał, ale co go teraz nie studzi ;-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
cube007 napisał/a:
Ciekawy aparat - ogniskowa nie moja, czekam na Ricoh GRD V z ekw. 35/40mm


...sam jestem ciekaw, jak to wyjdzie. Ja znowu mam nadzieję, że przeginali nie będą i zostanie 28mm, mój wizjer nie skończyłby żywota na GRD3. Bo ceny nowych - chociażby ten nikonowski - są jakieś takie... nierealne.

Ale powiem Wam z doświadczenia, że po roku stanieje trochę :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
I znowu wizjera nie ma... Dla kogo oni myślą że takie aparaty robią? :roll:
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Eldred, widocznie nie dla Ciebie. :P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No właśnie myślałem że dla mnie, mam x100 właśnie ze względu na wizjer ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Eldred napisał/a:
I znowu wizjera nie ma... Dla kogo oni myślą że takie aparaty robią? :roll:
Jest opcjonalny optyczny.
Mnie najbardziej interesuje x-sync - znalazł ktoś jakieś informacje na ten temat?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No wiem, że jest optyczny zakładany za jakieś 400$ ;-)
btw do sigmy dp2s sobie taki sam zmontowałem, wymontowałem z jakiegoś starego aparaciku który miał szkiełko 40mm, nie wiem czemu oryginalne wizjerki optyczne do tego typu aparatów są tak wyceniane jakby ze złota były..
 
jungli
[Usunięty]
no i co panowie? Nikos kolejny raz daje dupy, wypuszcza zabaweczke za gruba kase dla fanow systemu, mysli, ze jest az tylu naiwnych? troszke sie przejechali z V1 i teraz znowu babol...

pozdroofka
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Dygresja na temat wizjera - coraz lepiej używa mi się aparatów bez niego, bo są kompletnie olewane przez wszystkich dookoła. Nie wzbudza człek uwagi. A i mnie, ślepemu w okularach, często kadrować łatwiej :)

Nie wyobrażam se tego z większym aparatem ale takie maleńkości... Czemu nie :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ladny hejt jungli.. hahaha

wojtekk napisał/a:
Dygresja na temat wizjera - coraz lepiej używa mi się aparatów bez niego,


sam sie zdziwilem, fotografuje teraz w 95% w zombie mode...
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Mnie w tym aparacie przeszkadza tylko cena. Osobiście taka ogniskowa jest dla mnie najbardziej uniwersalna, wielkość aparatu w sam raz, wizjera nie potrzebuję - mam go w lustrzance.
No cóż, pozostanie w rozważaniach teoretycznych, bo cena nigdy nie spadnie do akceptowalnej dla mnie (jak to zwykle z nikonem).
Po raz kolejny utwierdzam się w "fajności" mojego olka pod kątem stosunku ceny do jakości i kieszonkowości. Żeby jeszcze G15 wykastrowali z wizjera... ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Jakby tam wrzucili zooma tak do 28mm-50mm to byłby aparat idealny :D
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
wojtekk napisał/a:
bo są kompletnie olewane przez wszystkich dookoła. Nie wzbudza człek uwagi. A i mnie, ślepemu w okularach, często kadrować łatwiej :)



kolejny etap w byciu olewanym to okulary google :-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Dygresja na temat wizjera - coraz lepiej używa mi się aparatów bez niego, bo są kompletnie olewane przez wszystkich dookoła. Nie wzbudza człek uwagi.

Sprzęt idealny do fotografii ulicznej.
Leica M, Fujifilm EX-1 itp. nie mają szans z tym czymś.

Z Nikon Coolpix A wyglądasz jak turysta z tanią kamerką ( filmujący wszystko dookoła).
Korzystając z wizjera musisz przyłożyć aparat do oka. Jak wtedy wyglądasz ?
Wyglądasz jak snajper który szuka swojej ofiary.
Te aparaciki (centralna migawka) mają piekielnie ciche migawki :!:
One są jak ninja !
Cichy/bezszelestny zabójca.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Tak sobie przemyślawszy - drogo/tanio - to sumie... tanio :shock:
Taniej na pewno od nowego (a i starego - na wyjściu) X100s - circa 3 tysie za korpus, 1,5 tysia wizjer - no, ale jest wybór ;) - nie chcem, nie muszem mieć wizjera, a ciągle mam APS-C i stałkę. Wiem, wiem - funkcjonalność itp. - ale sami dopiero co wspomnieliście o swego rodzaju "ewolucji" - od lustrzanki do "na małpę". A wizjer można nabyć taniej, od czegoś innego - do Bessy nówka to "tylko" 900 PLN.


wojtekk napisał/a:
Jakby tam wrzucili zooma tak do 28mm-50mm to byłby aparat idealny :D


Mi to się - Wojciechu - marzy coraz bardziej taki zestaw: APS-C+28+50+(gdyby istniał) wizjer dwupozycyjny. A jak nie - lunetkowy, rewolwerowy, od czegoś starego. Ciągle przeliczam, kombinuję, przeglądam rumorsy o GRDV (eee, i tak nic nie powiedzą wczesniej ;).


Ale najbardziej chyba skłaniam się do tego, co kiedyś napisał Sylwiusz o systemach bezlusterkowych - taka premiera dla wybadania - wyjdzie czy nie wyjdzie - na fali popularności (??) X100. Może da się coś urwać z tortu?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach