wiaderny  Dołączył: 19 Lut 2012
[K-x] K-X NIE DZIAŁA WYŚWIETLACZ LCD
Witam mam problem z moim k-x ponieważ przestał działać wyświetlacz lcd tzn aparat działa robi zdjęcia w wizjerze widać ustawienia ale nie działa wyswietlacz. proszę o pomoc. pozdrawiam.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Pytanie moze i trywialne: Naciskałeś przycisk INFO ?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
wiaderny, + podgląd zrobionego zdjęcia działa ?
 
wiaderny  Dołączył: 19 Lut 2012
próbowałem już wszelkich kombinacji z przyciskami podgląd zdjęcia nie działa wyswietlacz zero reakcji. po wrzuceniu karty do pc normalnie robi zdjęcia.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
wróciłeś do korzeni 8-)
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Wyjmij na parę minut akumulatory.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
elektronika ma jak widać focha - pewnie ze względu na niskie ciśnienie i opady atmosferyczne :-P
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
grzegorzgr napisał/a:
wróciłeś do korzeni 8-)
a jak to zrobić jak nie widać nic na lcd?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
pool80, ileż to analogów miało podgląd zdjęcia na lcd... :evilsmile:
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
Myslałem ze chodzi o przywrócenie nastawów fabrycznych. :roll:
 
wiaderny  Dołączył: 19 Lut 2012
czy jest możliwość resetu bez wyswietlacza lcd?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wyjęcie akumulatora na dłużej n iż dobę.
 

Sound  Dołączył: 31 Sie 2010
Wiaderny jak się skończyła sprawa z wyświetlaczem?

U mnie to samo, włączyłem dzisiaj K-X wyświetlacz się nie włącza. INFO, Podgląd zdjęcia, LV nic nie pomaga.
 
Bebe  Dołączyła: 07 Cze 2013
Będę wdzięczna za informację jak rozwiązać problem nie działającego LCD, bo wyjęcie akumulatorów na dłużej niż dobę nie pomogło....
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Chyba serwis Cię tylko ratuje.
 
piotrkovski  Dołączył: 08 Cze 2013
Na pewno nic a nic nie widać? pod lampką też? może tylko podświetlenie siadło
 
Bebe  Dołączyła: 07 Cze 2013
Dzięki, jutro idę do serwisu i zdam relacje :)

[ Dodano: 2013-07-04, 21:21 ]
Moja relacja z opóźnieniem, ale jakaś taka niepozbierana ostatnio jestem :). Wracając do usterki: Okazało się, że to nie upadek, a zalanie było przyczyną awarii wyświetlacza LCD (chyba nawet wiem kiedy ono nastąpiło :). Naprawa (wymiana jakiejś części) w KOLOSEUM-SERWIS na Al. Piastów 1/u1 w Szczecinie trwała ok 1 tygodnia, wyniosła mnie 220 zł. Obsługa w serwisie miła, co do kosztów się nie wypowiem, bo nie znam się na tym.
 
Tomeyk  Dołączył: 06 Gru 2010
Podepnę sie może pod temat, bo u mnie objawy takie same. Kompletnie padł wyświetlacz, zero obrazu, choć wszystkie pozostałe funkcje w porządku, z najważniejszą, czyli robieniem zdjęć na czele :)
Serwis w Krakowie na Czapskich nic nie znalazł, żadnych widocznych uszkodzeń, na razie fotografuję w trybie "analogowym" a podstawowe ustawienia (iso, samowyzwalacz) mogę zmienić na ślepo, pamiętając wygląd menu i układ opcji.

Zastanawiam się tylko, czy jakiś inny serwis wart jest spóbowania, jeśli ten na Czapskich, dość polecany, nie dał rady.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tomeyk napisał/a:
żadnych widocznych uszkodzeń,
W elektronice tak bywa.
Tomeyk napisał/a:
jakiś inny serwis wart jest spóbowania,
Apollo. Ostatecznie autoryzowany, więc może usterkę wykryje. Pytanie tylko, czy naprawa będzie opłacalna.
 
Tomeyk  Dołączył: 06 Gru 2010
Próbę z Apollo zostawię na później. Na razie spróbuję naprawić poprzez kupno K5II (a może K3?) ;-)
I tak miałem w moim road map na 2014 kupno nowego korpusu.

[ Dodano: 2017-10-08, 23:38 ]
NIemal cztery lata minęły, a ja postanowiłem jednak naprawić korpus - do tajmlapsów będzie jak znalazł, w k-5IIs już mi trochę żal migawki :)
Byłem akurat w Warszawie i Opto-Technika dała radę w zaledwie trzy godziny i jeszcze tego samego dnia dostałem w pełni działającego kiksa.
Miło po 4 latach znowu popstrykać swoją pierwszą cyfrową lustrzanką.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach