DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
+1 :-)
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Pięknie.
 
simon1977  Dołączył: 13 Lis 2013
Ostatnie idzie na tapete, mogę? :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
To może mała ciekawostka, zima idzie, termosu nosić się nie chce. Po miesięcznej podróży dotarło do mnie maleństwo



Nazywa sie to BRS-3000T ( nie mylić z MSR;)), waży aż 25g. i daje sporo ognia 2700W



mały płomień


duży płomień





taki mały drobiazg pod choinkę ;)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Zgrabne to. Nakręcany?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
tak , palnik jest na gwint, dość stabilny (wydaje się być bardziej stabilny o Kovei, którą sprzedałem koledze, była 4 razy cięższa ;) dobrze wykonany, ramiona z tytanu, ok 10$ za Wielkim Murem. Zagotowanie ok 400ml. wody to 6g. gazu mniej w temperaturze pokojowej na nizinach. Mały teścik na youtubie

https://www.youtube.com/watch?v=H3dNI5kVN2o
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Fajne maleństwo, już zamawiam, nic nie smakuje jak herbata na świeżym śniegu ;) , w górach zima, wreszcie normalnie, bo w tym miejscu więcej śniegu ostatnio widziałem trzy lata temu.



 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Zaczęliście już sezon narciarski? :) Fajnie tam. A w taterkach trójka lawinowa... pewnie pusto teraz ;)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
W sobotę spod Smreka wyruszyłem na Miziową. Narty zostały w domu, a mnie droga zajęła 5 godz. zima całą gębą. nie mogłem patrzeć na turowców śmigających na Szczawinach. uwaga! Chłopaki na skuterach też wyjechali na szlaki.
 
Bobikus  Dołączył: 23 Maj 2008
Witajcie. Pozwólcie że się właduję z brudnymi butami na ten temat, a później więcej poczytam i zachowam się kulturalniej.

Po górach sporo chodziłem, ale nigdy specjalnie na robienie zdjęć. Dopiero 2 miesiące temu na jesień w pełni w Rudawach Janowickich a miesiąc temu szukałem wschodu słońca niedaleko Szrenicy, kiedy wstałem o 4:00 i szedłem ze Szklarskiej. Szukam ludzi z którymi można by razem ruszyć na takie małe wyprawy gdyż jest to bezpieczniejsze niż samemu. Sample, zdjęcia i opisy wrzucę później jak doczytam jak to zrobić w sposób kulturalny.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja akurat nigdy nie wychodzę w jakimś celu. Celem jest droga, obcowanie z przyrodą, im wyżej, tym lepiej. Fotki, to tylko uwiecznione, zastane landszafty. To też rzadko jest się czym pochwalić.
Bobikus napisał/a:
ruszyć na takie małe wyprawy gdyż jest to bezpieczniejsze niż samemu

W Karkonoszach to najwyżej możesz spotkać dziką babę.

[ Dodano: 2016-12-12, 19:51 ]
Bobikus napisał/a:
Sample, zdjęcia i opisy wrzucę później

Czekam z niecierpliwością :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Również stado szalonych rowerzystów.

 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Cytat
możesz spotkać dziką babę.

W Tatrach trudno je spotkać :/
 
Bobikus  Dołączył: 23 Maj 2008
rychu napisał/a:

Bobikus napisał/a:
ruszyć na takie małe wyprawy gdyż jest to bezpieczniejsze niż samemu

W Karkonoszach to najwyżej możesz spotkać dziką babę.


Byłem świadkiem oblodzonego podejścia na Śnieżkę, nawisów, mgły na 5 metrów, głębokiego śniegu. Są różne sytuacje. Łatwością Karkonoszy są ich popularność i częstotliwość schronisk.

To jedno z nich. Jeszcze nie wiem jak najlepiej tutaj umieszczać aby nie sępić ilości obejrzeń.
https://500px.com/photo/183436333/end-of-night-at-hala-szreniczna-by-aleksander-kwiatkowski
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Są też fora górskie, ja na jednym jestem i min tam się umawiam z kolegą na wycieczki, w tym roku niewiele, bo tylko trzy razy razem wyruszyliśmy, ale zawsze to coś.
 
Bobikus  Dołączył: 23 Maj 2008
Pisałem na e-gory, forum o Sudetach i o Beskidzie Niskim z zerowym odzewem. Nie jest łatwo znaleźć ludzi, albo ludzie są samotnikami. Zakładam że może szukałem mało skutecznie, ale teraz spróbuję na tym forum.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Kiedyś przeglądałem forum o Sudetach, powiem, że te osoby, które tam wrzucają relację są też na innych, ogólnych forach, nie pasmowych.
Dwa, to nie tak, że od razu po zalogowaniu się wrzucasz zaproszenie i kolejka chętnych jest. Ja z tym kolegą z forum wirtualnie znałem się kilka lat, czasem nawet darłem koty z nim, a w styczniu podczas rozmowy o niczym, jakoś tak się zgadaliśmy. Pierwszy wyjazd nie wypalił, drugi już tak. Potem sam pojechałem w Wyspowy, bo on w ostatnim momencie się wycofał.
Na takich forach wrzuć relację, postaraj się poznać, poczytaj innych relację, zobaczysz kto może Ci spasować, lub nie, może sam odpowiedz na kogoś zaproszenie. Coś Ci jeszcze doślę na PW.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Bobikus, piękne foty, oddają charakter tego regionu. Hala Szrenicka, nie szreniczna.
Znajomych chętnych na wyprawy w góry najlepiej poszukać w zorganizowanych klubach turystycznych lokalnych, gminnych, przy uczelnianych , PTTK itp. na forach najczęściej spotykają się ludzie przeważnie już uformowani towarzysko i sprzętowo. Nowemu trudno. Zrób jak radzi potraff, pochwal się fotkami i będzie łatwiej.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Bobikus napisał/a:
Nie jest łatwo znaleźć ludzi, albo ludzie są samotnikami.

Często tak bywa, wielu preferuje włóczenie się po górach samotnie lub we dwójkę. Z reguły im więcej ludzi w grupie tym gorzej się zgrać , dotrzeć, dopasować :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W tym roku chodziłem przez tydzień z bratem i w związku z problemami, wynikającymi z różnego zużywania się naszych organizmów, bardzo się męczyłem. Drugi tydzień chodziłem sam i czułem się o wiele lepiej bo dostosowywałem sposób chodzenia wyłącznie do siebie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach