powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie moje, ale uważam, ze adekwatne do tego wątku. :mrgreen: http://poznajpolske.onet....j-szacie/spf9bd
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
troszkę się rozmarzyłem, zobaczcie opis filmiku :)

Patagonia 4K i nie tylko
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Inne filmy też mocno kłują w serce, Patagonia to dla mnie kosmos, ale z Dolomitów ładnie wyszło. Widać się chłop sprzętu nadźwiga. Dzisiaj standardowy wypad i nie chciało się zabrać co należy, bo ile można pstrykać z Babiej ? No i błąd, trzeba dźwigać, takie widoki rzadko mi się trafiają.





 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Teraz sobie wyobraź jaki się tam niżej smog kłębi, to Ci przejdzie :-P
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
greentrek napisał/a:
jaki się tam niżej smog kłębi

Jak to jaki ? - WAWELSKI :evilsmile: - wielki, obrzydliwy, czarny i siarką śmierdzący okrutnie.
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Jakieś rady/sugestie przed wyjazdem w Tatry Słowackie?
Gdzie nocleg? Na co uważać? Czego tam nie ma w sklepach? itd. Planuje tygodniowy pobyt
Wstępnie planuję nocleg w hotelu przy Popradzkim Stawie
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
W sklepach jest wszystko, najbliższe normalne potraviny to masz chyba w Liptowskim Mikulaszu. Uważać trzeba na rodaków. Że wędrówki powyżej schronisk są zabronione to pewnie wiesz, a na wyjścia skiturowe trzeba mieć zezwolenie TANAPU. W tym rejonie, z resztą, nie można turować. Można za to magistralą pobiegówkować.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Nie do końca, tylko między 15.06-15.11, jeśli się należy do klubu wysokogórskiego, albo np. po prostu ma wykupione ubezpieczenie/członkostwo w np. Alpenverein, można dużo więcej przez cały rok, niż tylko dojście do schronisk . Ubezpieczenie to pierwsza sprawa przed wyjazdem w góry słowackie, chyba, że nie będziesz wychodził powyżej Popradzkiego, wtedy można sobie odpuścić, natomiast sklepy na pewno są bliżej niż w Mikulaszu ;) .

Oczywiście do Popradzkiego nie da się dojechać samochodem, ogólnie - tam bym nie chciał mieszkać, lepiej choćby w Smokowcu, kolejką można podjechać do Szczyrbskiego na zachodzie i Łomnicy na wschodzie.
Temat rzeka ;-)
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Robert, szlak na Babią mocno przetarty?
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Dawno nie padało, więc wchodzi się doskonale, bez zapadania, ale też bez zalodzeń, w stronę Brony i z niej w dół bardzo dobre warunki do dupozjazdów, jest koryto wyjeżdżone ;) dupolot obowiązkowo trzeba zabrać. Płaj do połowy skuterem przetarli, dalej wygodna ścieżka. Parking na Krowiarkach - max 10 aut się mieści, nie wiem jak dolny, pobocze mocno zasypane przez pług, ale da się stanąć.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Dzięki za info, chyba w weekend się wybiorę :-D

Parę dni temu w okolicach Grzesia:



 

JJ23  Dołączył: 05 Kwi 2015
Cześc, Przypomnijcie mi jak można wrzucić tutaj fotki, trzeba mieć je na jakimś serwerze czy da się bezpośrednio z dysku?
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Trzeba mieć na serwerze, np vpx lub coś innego.
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Cytat
Jakieś rady/sugestie przed wyjazdem w Tatry Słowackie?
Gdzie nocleg? Na co uważać? Czego tam nie ma w sklepach? itd. Planuje tygodniowy pobyt
Wstępnie planuję nocleg w hotelu przy Popradzkim Stawie


Zapomniałem dodać że wybieram się we Wrześniu. Tylko wiem jak to wygląda w polskich schroniskach że trzeba pół roku wcześniej rezerwować.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Co do rezerwacji - dla pewności najlepiej to zrobić. Miejscówka piękna, ale na 2-3 dni, chyba, że będziesz dylał do Furkotnej, to 4. Jako baza na tydzień, to średnio, chyba, że poza znakowanymi szlakami, wtedy rewelacja. Będziesz zmotoryzowany? Albo jako gość, za opłatą pod schroniskiem, albo parking w Szczyrbskim. Tam nie ma gdzie zostawić samochodu bezpłatnie, a Słowacy mają na tym punkcie kuku - tak gminy zarabiają. Zakupy jak pisałem, radzę zrobić wcześniej.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Biskupia Kopa:

Karkonosze :
[/url]
Srebna Kopa:
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Ładnie oszronione, jak widoki na wschód ? W sobotę było widać Pradziada z Babiej.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Piękne, chłopaki.
To może teraz ja, nie tak finezyjne fotograficznie jak przez Was prezentowane, za to osłoda dla spragnionych prawdziwej zimy. Można powiedzieć, że jeszcze ciepłe :-D

1. Karkonoskie turowanie


2. Na biegówkowo Jakuszyce


3. Na izerskim szlaku


4. Hala Izerska


5. Hala Izerska


6. Dolina Jeleniej G. z Wysokiego Kamienia
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Robert napisał/a:
W sobotę było widać Pradziada z Babiej.

Na wschód były rano chmury, ale klimat był:

Generalnie tak sobie. Tu zdjęcie robione w kierunku południowo-wschodnim:


Izery planuje dopiero odwiedzić...w wakacje. Choć i zimą ładnie tam.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
rychu pięknie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach