kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
W 5 już wszystko zajęte do końca wakacji, wczoraj dzwoniłem
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Masakra, Tatry odpuszczam. W zamian latem w Hardangervidda. Tam przynajmniej nie ma problemów ani z noclegiem, ani z tłumami turystów na szlaku. Nawet ze szlakami nie ma problemu, bo sobie można chodzić którędy się chce.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
matb, eee latem... w Piątce jest teraz dwa metry śniegu, tłumów raczej nie ma :mrgreen:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Tak czytam i czytam, i szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem tego szaleństwa w temacie Tatr i tamtejszych schronisk :-P Oczywiście swego czasu i ja glebiłem i waletowałem, ale wtedy jeszcze nie przyjmowało to takich karykaturalnych form. [Chociaż badania intensywności ruchu turystycznego które robiliśmy 35 lat temu we wszystkich górskich PN już były niepokojące]. Do Tatr należy dojrzeć, ale potem trzeba z nich wyrosnąć, naturalna kolej rzeczy - ot, góry jak góry :roll:
Tak, wiem, jestem zmanierowany górkami trochę rozleglejszymi, wyższymi, dalszymi...
matb napisał/a:
latem w Hardangervidda

O, widzisz, i to jest słuszny kierunek - blisko, dojazd łatwy, jakby co służby ratownicze na zawołanie... :-?
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Z Tatrami mam jak z Jurą, znam jak własną kieszeń i jeździłem tam mnóstwo razy. Poza tym byłem w innych górach, pewnie bardziej "górskich" i budzących większy szacunek. Ale chętnie czasem jadę na stare śmieci i potrafią mnie zachwycić. Bo są po prostu piękne, tyle, że czasem zbytnio zaludnione, trzeba wybrać dobre miejsce i moment, tylko tyle i aż tyle w zasięgu 2-3 godzin jazdy.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
greentrek napisał/a:
Do Tatr należy dojrzeć, ale potem trzeba z nich wyrosnąć

Próbowałem, nie dałem rady
Robert napisał/a:
Bo są po prostu piękne, tyle, że czasem zbytnio zaludnione,

Jedyny kompletnie wyludniony raz pamiętam zeszłej jesieni w drodze na Szpiglasowy Wierch, drogą od Morskiego aż na przełęcz nie spotkałem NIKOGO! A pogoda była ładna, już zacząłem zastanawiać się, czy nie ogłoszono jakiegoś alarmu atomowego a ja jako jedyny o tym nie wiem :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
greentrek, tu nie ma żadnego szaleństwa ;) i nic nie trzeba
Robert, tylko tyle i aż tyle :-B

[ Dodano: 2018-02-18, 18:17 ]
kazio, nawet w Tatrach bywają chwile, że gęba Ci się cieszy, że kogoś widzisz ;)
aby nie było aż tak poważnie - dylematy Adama Bieleckiego pod K2 :-P 2.20 min
https://www.youtube.com/watch?v=EmfPDen-EpA
 

JJ23  Dołączył: 05 Kwi 2015
Hej, od piątku (23 lutego) do niedzieli będę się kręcił z aparatem po Jurze od Zamku Olsztyn do Zamku Ogrodzieniec :)
Jak pogoda pozwoli to oprócz dziennych widoków chciałbym popróbować nocnych kadrów... jest Ktoś chętny na wspólne focenie ?
W planie mam Góry Towarne z widokiem na zamek Olsztyn, Okiennik w nocnym wydaniu, Zamki Mirów i Ogrodzieniec oraz Grochowiec Wielki.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Dokładnie miesiąc temu przerabiałem większość wymienionych punktów :)
 

JJ23  Dołączył: 05 Kwi 2015
Marooned napisał/a:
Dokładnie miesiąc temu przerabiałem większość wymienionych punktów :)


:) Coś ciekawego byś dodał do tego planu?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Z zamku Mirów do zamku w Bobolicach jest żabi skok, w sam raz na relaksujący trekking.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Zamiast Grochowca pomyśl o Górze Zborów, warto zajrzeć też na zamek w Smoleniu, blisko z ogrodzienieckiego a wieża dostępna cały czas. Prognozy są syberyjskie, więc nocą może być ciekawie, poranki z szadzią też możliwe. Jeszcze nie wiem co będę robił w ten weekend, ale może któregoś dnia się ruszę na Jurę, jak nie znasz okolicy to mogę robić za przewodnika ;)

Dzisiaj w Beskidach było pięknie

 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Robert, Istebna?
Góra Zborów jak najbardziej, a całkiem niedaleko jeszcze Skałki Rzędkowickie.
Warto się wybrać na Górę Zborów za dnia , żeby potem po nocy nie błądzić albo nogi nie złamać.
Pzdr.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Zgadza się, akurat się przeprawiałem ze Złotego na Zagroń, mają wspólny karnet, ale nie chwalą się tym zbytnio i nie ułatwiają komunikacji, oczywiście nie ma z tym problemu, ale oba stoki są raczej dla początkujących, więc powinno to być urządzone łopatologicznie.

Zborów w niedzielę, śnieg tylko w cieniu, ale w lesie i pod skałami od północy pokrywa ciągła.



Pod Biblioteką

 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Jak będzie dobra pogoda (jakieś nadzieję na słońce) to w niedzielę planuje wschód, może zachód w Niegowonicach.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Hutę będziesz focił? :-P
 

JJ23  Dołączył: 05 Kwi 2015
Robert napisał/a:
Zamiast Grochowca pomyśl o Górze Zborów, warto zajrzeć też na zamek w Smoleniu,


Kilka lat temu byłem raz i z tego co pamiętam to właśnie trekking z zamku Mirów do zamku Bobolice zrobiłem i wejście na Górę Zborów, pozostała część Jury jest mi kompletnie nieznana. Będę w okolicy od piątku wieczora do niedzielnego południa, baza w mieście Żarki. Tak więc towarzystwo do focenia mile widziane :) Aby tylko pogoda była fotogeniczna ;)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Będąc w Olsztynie, warto zaliczyć Biakło, Lipówki i skałki między zamkiem a kamieniołomem. Niedaleko ładna i łatwo dostępna jaskinia w ZIelonej Górze. Po drodze do Żarek Złoty Potok, ze źródłami, Bramą Twardowskiego, Diabelskimi mostami i Jaskinią Niedźwiedzią.

Jeśli Zborów już znasz, to obowiązkowy klasyk, zaraz obok, to Skałki Rzędkowickie. Warto wejść na tamtejszy Wielki Okiennik, z jaskini na szczycie są piękne widoki. Inny dobry punkt widokowy, to Góra Apteka nad Podlesicami, nie mylić ze Skałą Apteką przy drodze Żarki-Kroczyce, też niezłe miejsce ;)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Robert napisał/a:
Hutę będziesz focił?

Jeszcze z aparatem tam nie byłem, choć chyba i huty nie będzie widać :-D
 

JJ23  Dołączył: 05 Kwi 2015
Robert dziękuję za wskazówki, umieszczę sobie je na mapce do realizacji :)

[ Dodano: 2018-02-24, 20:20 ]
Tak dziś zacząłem dzień na Jurze przy zamku Mirów
[img][/img]

a tak zakończyłem przy Okienniku Wielkim
[img][/img]

Jutro o wschodzie gdzieś w okolicach Olsztyna, pozdrawiam z Jury :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach