irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
matb, ekstra :-B
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Strażnik Tatr:
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Możecie polecić jakieś atrakcje w Małej Fatrze na tzw deszczowe dni? Jakieś ciekawe muzeum, jaskinia itp Może macie jakieś sprawdzone miejsce z dobrym jedzeniem:)
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Kasprowy z odległości ok. 10km
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Pienińska sosna z Sokolicy zniszczona :-(
https://www.rmf24.pl/fakt...e-a,nId,2627787
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Niby 1 drzewo, a jak szkoda. Do dzisiaj Słowacy likwidują skutki wiatrołomów sprzed kilku lat w Tatrach. Dziesiątki tysięcy drzew, a jaki zysk. Dziwne.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Mam prośbę
W październiku będe miał kilka dni możliwość wyskoczyć gdzieś w góry.
myslę że jak w piątek wyjedziemy z Gdańska. to sobotę rano już możemy ruszyć na szlak. za to wtorek wieczór musimy być w Krakowie. Czyli mamy jakieś 3 może 3,5 dnia gdzieś łażenia.
Nie mam jakichś specjalnych umiejętności (amator jestem) chociaż lubię.
stąd pytanie - gdzie jechać?
myślimy o Zakopanym i okolicach ale z braku doświadczeń nie wiemy gdzie ruszyć
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rivelv, a może Ojców i okolice. Kraków blisko a w Ojcowskim Parku też można trochę połazić i zwiedzać też jest co.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
na pewno rozważymy. :) w sumie zapomniałem o tym Parku :)
chociaż z racji, że nie byliśmy nigdy właśnie w Zakopanym chcieliśmy spróbować swoich sił.
na razie zbieram propozycje - jutro pewnie będę rozmawiał i decydował. bo trzeba będzie zacząć planować i noclegi ogarniać
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rivelv napisał/a:
Czyli mamy jakieś 3 może 3,5 dnia gdzieś łażenia.
Nie mam jakichś specjalnych umiejętności (amator jestem) chociaż lubię.

Polecam Pieniny.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Rivelv, w październiku przepięknie wyglądają Czerwone Wierchy (zwłaszcza rankiem i wieczorem, często już lekko zmrożone), Szpiglasowa Przełęcz w drodze do 5 Stawów też. Zresztą całe Tatry jesienią są przepiękne i ciche :lol:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
psuć czy nie psuć, oto jest pytanie ;-)

IMGP4754 by Grzesiek T, on Flickr

R0003770-2 by Grzesiek T, on Flickr
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie psuć :-B
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pszczołowaty napisał/a:
psuć czy nie psuć

Ciachnąłbym w pierwszym plamki niebieskiego nieba w lewym, górnym rogu. Psują efekt.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Już popsułeś :-P
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Enzo, no... nie zauważyłem, :-/ rychu, plwk, to nie będę specjalnie psuł... na razie ;)

R0003910-2 by Grzesiek T, on Flickr

[ Dodano: 2018-09-09, 22:49 ]
tylko czasami robi się smutno, kiedyś to były czasy... i wyglądał pewnie niczego sobie

R0003954-2 by Grzesiek T, on Flickr
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Rivelv napisał/a:
Nie mam jakichś specjalnych umiejętności (amator jestem) chociaż lubię.
stąd pytanie - gdzie jechać?

W październiku dzień się robi krótki...
W zależności od kondycji i pogody można iść z Kasprowego na Kopę Kondracką, Przełęcz Kondracką, i przez Polanę Kondratową do Kuźnic. Na Kasprowy pierwszym pociągiem (oszczędność czasu) Jest ładnie, widokowo, podejścia krótkie.
Albo Wierch Poroniec, Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, Brzeziny.
Albo Dolina Pięciu Stawów Polskich.
Szpiglasowej bym w 1 dzień nie zrobił, zwłaszcza w październiku, ale ja nie wstaję o 3 żeby o 4 iść na szlak :-) , no a nawet gdyby to jest to ładnych parę godzin chodzenia.
Chyba że nie doczytałem i śmigasz po górach, to moje rady są... dla kogoś innego :-D
(Akurat w ten weekend będę na 5 stawach i Szpiglasowej)
Pzdr.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
barmiska napisał/a:
W październiku dzień się robi krótki...
W zależności od kondycji i pogody można iść z Kasprowego na Kopę Kondracką, Przełęcz Kondracką, i przez Polanę Kondratową do Kuźnic. Na Kasprowy pierwszym pociągiem (oszczędność czasu) Jest ładnie, widokowo, podejścia krótkie.
Albo Wierch Poroniec, Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, Brzeziny.
Albo Dolina Pięciu Stawów Polskich.
Szpiglasowej bym w 1 dzień nie zrobił, zwłaszcza w październiku, ale ja nie wstaję o 3 żeby o 4 iść na szlak :-) , no a nawet gdyby to jest to ładnych parę godzin chodzenia.
Chyba że nie doczytałem i śmigasz po górach, to moje rady są... dla kogoś innego :-D
(Akurat w ten weekend będę na 5 stawach i Szpiglasowej)
Pzdr.


nie śmigam. a porada bardzo dzięki zweryfikuje to jak wezmę mapę w rękę - bo tak w głowie to jeszcze nie umiem.
chyba stanie na tatrach - może zachodnich a może i gdzieś się uda dojść jeszcze.
zasadniczo chciałbym zrobić jakąś pętle (od schroniska do schroniska)

a "ten weekend" - masz na myśli 6-7 październik, czy ten najbliższy?
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Kościelisko (pks z przesiadką) -> PKS Palenica -> Siklawa -> 5 Stawów -> Przełęcz Szpiglasowa -> Szpiglasowy Wierch -> Przełęcz -> Morskie -> PKS Palenica -> Kościelisko

Trasa z czasów studenckich. Na przełęczy byliśmy koło 12 Z Kościelska (przy stacji krzesła na Butorowy Wierch) ruszaliśmy koło 8 lub 7. Na polanie rano parking był pusty.

Najgorszy kawałek poza zejściem asfaltem z Morskiego Oka to podejście od PKS na kwaterę :-) Powrót koło 18-19. Dość długie postoje były w schronisku w doinie 5 Stawów i nad Morskim Okiem.

Ale to spora wyrypa i raczej dla wprawionych
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Coraz Ciekawiej
A jakieś pomysly na noclegi? Schroniska czy jednak chodzic tam i spowrotem?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach