Robert  Dołączył: 19.11.2006
potraff napisał/a:
Tak samo jest w Sudetach. Zarówno po Polskiej jak i Czeskiej stronie.

Nie wspominając o Tatrach, co wyjazd nie poznaję miejsc.

potraff napisał/a:
połoniny...

W Beskidach Zachodnich nie ma połonin ;)

potraff  Dołączył: 22.05.2016
Robert napisał/a:
W Beskidach Zachodnich nie ma połonin ;)

No cóż, powinienem to dać w cudzysłów, to było z przekąsem napisane.
Z zeszłego poniedziałku, Trzy Kopce od Klimczoka. Jeszcze dwa lata temu w lesie:

I Klimczok w 2016 z Trzech Kopców:

Klimczok 2018:

[ Dodano: 2018-11-20, 12:47 ]
Jeszcze kilka z tego dnia (12.11):
[/url]

no i wschód. Szybki, więc nie ma sensu więcej wrzucać, do tego sigma blikuje :evil:

rychu  Dołączył: 08.10.2006
potraff, dobrze, że napisałeś gdzie to jest, . W życiu nie powiedział bym że to Klimczok, Trzy Kopce :shock: Druga strona doliny wygląda podobnie, aż do Węgierskiej Górki.

Ostatnie robione blikującą sigmą? Ładne, chciałbym, żeby moja tak blikowała.

rychu, kurcze a myślałem, że mnie nic nie zdziwi po wizycie w 2016 w styczniu na trasie Skrzyczne-Barania, ale teraz doznałem większego szoku.

Robert, tu już były, bliki, jak się przyjrzeć dokładnie, to widać moje nie umiejętne usunięcie go (sosna na prawo od pniaka).
A że laptop mi strasznie psuje barwy, to edycję zdjęć robię na tv (jest dużo lepiej niż na laptopie, a mam chwilowo inne priorytety, i brak miejsca na monitor), to nie do końca mi ta edycja dobrze idzie, pomijając córkę kilku letnią co chwila wchodzącą w kadr i wołającą, tata kończ już te zdjęcia :mrgreen: plu spbrak czasu, to nie pracowałem nad blikami.
Proszę oto one:

Do tego części nawet nie ruszałem. Tych z jeszcze większymi. Nawet zaczynam się zastanawiać, nad powrotem do P18-55, na takie okazje bo on dużo lepiej pracował pod słońce.

powalos  Dołączył: 20.04.2006
potraff, dla mnie na tego rodzaju zdjęciach (słońce w kadrze i gwiaździste promienie wychodzące z niego), bliki nie są niczym dziwnym i często dodają uroku. Ja akurat niczego bym nie usuwał. Bardzo często podobne efekty można zaobserwować w kinie, na seansach filmowych i tam operatorzy się tym nie przejmowali. Zawsze możesz powiedzieć, że to licentia poetica.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Jedni uznają to za wadę obiektywu, inni za właściwość ;-) . Mi osobiście, na moich zdjęciach, przeszkadzają.

powalos, rozumiem. Te zdjęcia to jeszcze jako tako. Też są dla mnie do przyjęcia. Choć, ja osobiście nie lubię aż tak edytować zdjęcia, to na razie się też tego uczę.

kazio  Dołączył: 31.10.2011
potraff, super klimat na tych dwóch ostatnich :-B :-B :-B

Marek  Dołączył: 21.04.2006
potraff, świetne te o wschodzie robione!

kazio, Marek, dziękuje :-)

wdudi  Dołączył: 15.04.2009
potraff, świetnie usunięte bliki, moja S 17-70 blikuje jak diabli ale się tym nie przejmuję. Tak skupiłeś się na blikach, że umknął Ci paproch na
górze kadru... takie rzeczy bardziej mnie rażą niż bliki.
Szacun za zdjęcia :-)

Ano właśnie, na części zdjęć go usunąłem, na części zapomniałem. Jeszcze w jednym miejscu go też widzę. Dzięki.

gawain74  Dołączył: 04.06.2011
Kocham góry. Niestety, nie mam wiele okazji do wybrania się choćby w najbliższe mi Karkonosze.
Bardzo miło jest popatrzeć na Wasze zdjęcia.
Pozdrawiam

rychu  Dołączył: 08.10.2006
gawain74 napisał/a:
Kocham góry. .........nie mam wiele okazji do wybrania się. .....................miło jest popatrzeć na Wasze zdjęcia.

Wq.......ce prawda? :mrgreen:

powalos  Dołączył: 20.04.2006
rychu napisał/a:

nawet nie wiesz jak bardzo

gawain74  Dołączył: 04.06.2011
rychu napisał/a:
gawain74 napisał/a:
Kocham góry. .........nie mam wiele okazji do wybrania się. .....................miło jest popatrzeć na Wasze zdjęcia.

Żebyś wiedział...:) wolne soboty...prawie zapomniałem co to jest, to samo zaczyna zaczyna się dziać z niedzielami.
Sklepy w niedziele mają być zamknięte, a co z fabrykami...? Przecież tu się zapie...la w niedziele i święta...w tym temacie jakaś cisza, rząd cicho siedzi...
Ok dość marudzenia :)
W wakacje byłem w Tatrach, pierwszy raz..., więc chyba nie jest aż tak źle :)

Robert :-B oczywiście :-B czeskie :-D
gawain74, to co Ci przeszkadza zmienić pracę?

Ps. W początkowych latach naszego wieku, w pierwszej mojej pracy (REAL) podszedł facet pracujący na (wtedy jeszcze) Hucie Katowice. Zaczął mi zazdrościć, że w święta mam wolne, kiedy on pracujący na czterobrygadówce musi iść do pracy. A potem jeszcze zaczął narzekać jak to słabo zarabia. Mówi, że ma (no miał) ok 2000zł. Ja mu mówię, a ja mam 650 zł.
Skończył narzekać.
Puenta? Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma :-)

kazio  Dołączył: 31.10.2011
gawain74 napisał/a:
W wakacje byłem w Tatrach, pierwszy raz.

To teraz uważaj, bo już od pierwszego razu można się uzależnić, bardziej niż od papierosów :lol:

Skocz do: