rychu  Dołączył: 08.10.2006
szpajchel, osobiste doświadczenie mówi wręcz przeciwnie, chyba że myślisz o tych "Góralach" co to spod stolycy ściągnęli.

szpajchel  Dołączył: 20.04.2006
rychu, no to już sam nie wiem, bom ani z gór, ani z gruby, ani ze stolycy.

potraff  Dołączył: 22.05.2016
rychu, a jednak, szpajchel ma rację. Mojej żony rodzina, to górale z Beskidu Żywieckiego i gdy jakiś Ślązak chce kupić dom...to się zaczyna zabawa.
Oczywiście mnie to dziwi, ale tak już jest. Śmieci koło drogi lokalnej (puszki, butelki po piwach) też pozostałość po miejscowych...

potraff, myślę, że zbyt upraszczasz. Mówisz o Hanysach czy zamieszkujących na Śląsku? Rozumiem takie zachowanie. Ludność od Śląska cieszyńskiego do powiedzmy Krynicy , to ludność rdzenna. Do każdego "obcego " wykupującego działki odnoszą się nieufnie, może i wrogo. Ze Śląska blisko więc działki kupują ludzie zamożni z terenu Śląska. Są be nie dlatego ze są Ślązakami. Takie sytuacje występują wszędzie. Inaczej ma się sprawa w regionach skrajnie wschodnich i zachodnich, gdzie społeczność pochodzi z przymusowych przesiedleń lub dzikich zasiedleń. Bez historii, kultury, tożsamości.
Co do kultury turystów, to wystarczy w czasie wakacyjnym popatrzeć na rejestracje samovhodowe. Każdy region ma swoich śmieciarzy. Wszystkich łączy jedno.

Zaobserwowałem, że kilka lat temu takie gnojarstwo zaczęło jeździć Volvo, a teraz - Jaguarem :-/

szpajchel, całe szczęście, że góry paradoksalnie wszystkie antagonizmy wyrównują. Potraktują każdego z jednakową, właściwą sobie gościnnością. Nie ważne skąd jesteś, kim jesteś, jaki jesteś, ile posiadasz.
Tylko ty i żywioł niczym ludzkim niezmącony, czysty, bezosobowy.

kazio  Dołączył: 31.10.2011
Ja jeszcze nigdy nie zaobserwowałem różnic w traktowaniu turystów z różnych stron kraju. Nawet powiedziałbym, iż śląska gwara pozwala szybciej zrozumieć tą góralską (tą z okolic Tatr), chociaż jak baca zechce abyś go nie zrozumiał, to tak zacznie nawijać po swojemu, że nawet znając śląską nie nadążysz ;-)

koralik  Dołączyła: 16.01.2009
rychu, ale ty to ładnie napisałeś :mrgreen:

koralik, Ty się nie zachwycaj, tylko plecak pakuj :mrgreen:

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
koralik, Tak bardziej na serio... Nawet nie wyobrażasz sobie ile chodzi po górach kobiet/dziewczyn samotnych/samych, pewnie to też trzeba lubić :)

A ja niedawno widziałem studentkę w koszulce z napisem, który brzmiał mniej więcej tak: nie umawiam się na randki, tylko w góry.

Rivelv  Dołączył: 17.08.2008
szpajchel, a ładna chociaż była??

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
szpajchel napisał/a:
A ja niedawno widziałem studentkę w koszulce z napisem, który brzmiał mniej więcej tak: nie umawiam się na randki, tylko w góry.

Gdzie ją widziałeś i kiedy :?:
... może jeszcze zdążę... 8-)

Nie ryzykowałbym to " kobiety bez serca, serce zostało w Tatrach" ;)

Rivelv, greentrek, pszczołowaty, :mrgreen:

koralik  Dołączyła: 16.01.2009
pszczołowaty, ja swoje zostawiłam w lodówce :mrgreen:

Wiecie że ja nigdy nie byłam w Tatrach :lol:

koralik, to plecak i nie czekaj

koralik, lepiej plecak i czekan... całe Tatry dla Ciebie ;)

pszczołowaty, podsuwasz pomysł na to, jak poderwać toprowca :-P

e tam poderwać :) na czekan go i do jaskini :)

Skocz do: