plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Radocyna - piękne miejsce.

 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
galex napisał/a:
Ach, te żeberka na niebie ;-)

Żeberka to ewentualnie w bigosie, a na górze raczej Altocumulus radiatus :->
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Z poprzedniego poniedziałku:



[ Dodano: 2020-05-25, 13:28 ]
Coś mi chyba miniaturka wyszła



[ Dodano: 2020-05-25, 13:29 ]
Teraz chyba lepiej, dawno nic nie wstawiałem :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dawno, dawno temu w Bieszczadach.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Takich bieżników już nie robią :cry:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
plwk napisał/a:
Dawno, dawno temu w Bieszczadach.

Aj, jak bym chciał znać, te czasy. Choć ok 90roku w nich byłem i pamiętam puste drogi.
:-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdjęcie z sierpnia 1975, ludzi mniej iż teraz w październiku.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ok roku 90tego rodzice wymyślili urlop w Bieszczadach. Nie mamy zdjęć. Ale pamiętam pustki na drogach, choć to było (chyba w październiku).
A propos drogi. Dwa lata temu przez Żydwoskie, Beskid Niski:

Dziś ta droga jest...ze świeżego asfaltu. Wtedy można było wjechać, dziś z zakazem wjazdu...(widziałem filmik na ju tubie z tego roku).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pierwszy raz w życiu byłem w górach, właśnie w Bieszczadach, po skończeniu technikum w 1975-tym roku. Kilka postów wyżej zdjęcie z tamtego wyjazdu zrobione aparatem fotograficznym Vega. Negatywy odnalazłem po kilkunastu latach, bardzo mocno zniszczone.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
potraff, jechałem tamtędy w 2014, asfalt bardzo zniszczony i zapadnięte mosty. Teraz poprowadzony jest szlak rowerowy (wiem z mapy). Tereny warte ponownych odwiedzin.

[ Dodano: 2020-06-06, 19:41 ]
plwk, pamiętam z tamtych lat pozostałości po wojnie - tankietki, resztki dział przy wąskotorówce z Cisnej do Wetliny.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja pierwszy raz byłem w Bieszczadach w lipcu 1969 roku. Po skończeniu podstawówki. To też były moje pierwsze góry. Pierwszy obóz rozbiliśmy w Duszatynie, niedaleko stacji, nad potokiem. Negatywów już nie mam, ale mam gdzieś odbitki B&W w jedynie słusznym formacie 6x9. Fotki robiłem aparatem Altix z Trioplanem 50/2.9. Następny obozik rozbiliśmy w Berehach Górnych. Odwiedzał nas tam konno Lutek Pinczuk. Gdy pomyślę o naszych włóczęgach po napotkanych ziemiankach i jakichś schronach to dzisiaj skóra mi cierpnie. Ot młodość i junakowanie. :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pierwszy w życiu mój dzień w górach to była trasa z Komańczy do Cisnej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Beskid Żywiecki, wrzesień 1988.







 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Fajne zdjęcia. Co by nie powiedzieć, to klimat kliszy jednak niepowtarzalny.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
andyspring, czyli mało szczegółów i ostrości? ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
"Uroki" skanera płaskiego.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Przy tej ekranowej wielkości to raczej negatyw jaki jest, taki jest, a nie skan.
Takie zapomniane rolki sprzed lat to maja urok, może trochę sentymentalny... Też mi się zdarzyło niedawno coś podobnego wyciągnąć z dna ostatniej szuflady.
Zainspirowałeś mnie. Poszukam.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przy chwili czasu też poszukam i zeskanuję, aby pokazać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mój skaner Canon CanoScan 9000F, wg www.filmscanner.info pozwala na uzyskanie maksymalnej rozdzielczości skanu 1700 ppi, ale aby to uzyskać, trzeba skanować przy rozdzielczości minimum 4800 ppi a uzyskany obraz przeskalować z wyostrzaniem. Skanowałem przy 2400 ppi, więc dużo niżej a zdjęcia są lekko odszumiane i przeskalowane do 900 pikseli na dłuższym boku.
Planuję zrobić próby fotografowania negatywów z użyciem K-1. Robiłem takie próby z K-5 IIs ale wyniki były porównywalne do tego co uzyskałem ze skanera, przy skanowaniu w 4800 ppi i przeskalowaniu skanów do wielkości zdjęć.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Skanowane K5II - rok 2015


Skanowane K5II - rok 1987


[ Dodano: 2020-06-07, 17:05 ]
Skanowane K5II - rok 2014 można porównać jakość slajdów, tu chyba Velvia

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach