plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Slajdy skanowane K-5IIs z Heliosem 58/2 też mam (klikalne).

Kwiecień 1980

Październik 1980

Kwiecień 1985

Sierpień 1985
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kto by wtedy pomyślał, że będzie się można w ten sposób zdjęciami dzielić.
Ja niestety wcześniejszych nie mam. Jakieś słabe odbitki. W górach zdjęcia robił kolega, negatywy przepadły.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najstarsze negatywy mam z 1969-go. Niestety dużo mi gdzieś zaginęło.
Ostatnio miałem dyskusję z bratem i jednym kolegą z Lublina na temat zdjęć z Rajdów Bieszczadzkich, które są z roku 1985, które z 1986, a które z 1987.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Szczęście, że kiedyś zrobiłem remanent i opisałem pudełka z magazynkami. Kiedy poszkolę się w odwracaniu kolorów, pod matrycę pójdzie kilkadziesiąt klisz kolorowych. Tam to będzie zgadywanka.
Na slajdy zdecydowałem się, bo nikt już nie chciał ich oglądać w tradycyjny sposób :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
Kiedy poszkolę się w odwracaniu kolorów, pod matrycę pójdzie kilkadziesiąt klisz kolorowych.

Niezależnie, czy będziesz je skanował, czy fotografował, musisz mieć na jednym zdjęciu lub skanie z każdego filmu maskę. Odejmujesz maskę od negatywu i to co otrzymasz odwracasz.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, dziękuję. Jak się zabiorę, to dopytam. Zima się zbliża ;-)
Skoro jesteśmy przy skanach, to kolejne, tym razem z gór Choczańskich w wiosennej krasie.

Skanowane K5II
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
rychu, jak ja jechałem, to mosty były naprawione. Tu jest filmik i na początku widać jak wygląda teraz ta droga0.
https://www.youtube.com/watch?v=2ouiTjdgyoE

Ja na Wysoką chcę pójść. Marzy mi się urlop jesienią w Hajstrze :).
plwk, fajny klimat tych zdjęć.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
potraff, tego można było się spodziewać. Magurski PN parę lat temu wyasfaltował sporą część dróg, są nawet nowe, nienaniesione na mapy papierowe, a np. Compass w najnowszej SeeMap już je ma. Od siebie dodam, że to wielka szkoda dla atrakcyjności tych pięknych i dotąd cichych zakątków. Jak ktoś chce, to się dostanie, a asfalty wiadomo jaką część turystów przyciągają.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
rychu napisał/a:
Od siebie dodam, że to wielka szkoda dla atrakcyjności tych pięknych i dotąd cichych zakątków

Mam takie samo zdanie.
Z niedzieli, z Niskiego własnie, spiekło mnie niesamowicie...:




 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Rok 2019. Beskid Niski. Widok (a właściwie widoki ;-) ) ze szczytu Bałucianki już po zachodzie słońca.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Na przełęcz Bałuciankę od 3-4 lat można gładko wyjechać beemką. To akurat jedyne połączenie dolin Rytra i Iwonicza
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Penteusz napisał/a:
Widok (a właściwie widoki ;-) ) ze szczytu Bałucianki

Muszę sprostować, to punkt widokowy w miejscu o nazwie Przymiarki, w pobliżu Kopy (640).
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, zgadza się. Powinno być: przy drodze do Bałucianki.
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
plwk, rychu, macie rację - ja tam się nie znam na tych pagórkach aż tak dobrze.
Faktem jest, że na ową górkę wjechałem bez żadnych problemów moim passerati.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Penteusz napisał/a:
ja tam się nie znam na tych pagórkach aż tak dobrze

Też się nie znam i dlatego, nazywając miejsca, korzystam z mapy. :-P
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Akurat pechowo w tym miejscu nie uruchomiłem dżipiesa w korpusie aparatu. Stąd przy ewentualnych dalszych pokazach mogą wystąpić lokalizacyjne błędy.
Dla mnie wywoływanie RAW -ów to już kupa roboty, a zaglądanie jeszcze do map....nie nie, rzadka czynność. Chyba, że jest taka konieczność.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Dla mnie obróbka RAW to przykra konieczność, zaglądanie zaś do map, czysta przyjemność :-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
rychu napisał/a:
Dla mnie obróbka RAW to przykra konieczność, zaglądanie zaś do map, czysta przyjemność

Mam tak samo.
Na następnej wycieczce zrobię zdjęcia w jpegach. Z moich wywołanych zdjęć nie jestem póki co zadowolony.
Jak patrzę na zdjęcia z R3, to się nad nim zastanawiam coraz mocniej. Lekkie, niewielkie...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Dlatego bardzo polubiliśmy się z X30. JPG z Fuji jest rewelacyjne. Na rower w sam raz, nie urywa karku ;-) Co innego plecak - nawet niekiedy na Yashikę 124G się zdecyduję.
Tak jak np. tu - Bałucianka. Chociaż to też z rowerka było :-)


Albo tutaj: Czeremcha
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Poranne mgły w Bieszczadach

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach