matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kilka danych z wycieczki: https://www.outdooractive.../?1504450722458
I jeszcze przegląd w 3d: http://doarama.com/view/1594956

:-D
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Świetny wypad! Czekam na zdjęcia :)
 

JJ23  Dołączył: 05 Kwi 2015
Nocowałem kiedyś w Molveno w tranzycie na południe Włoch, i Dolomity Brenta zrobiły na mnie ogromne wrażenie, kiedyś musze się tam wybrać i trochę się powłóczyć, czekam z niecierpliwością na foty
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Robert napisał/a:
Czekam na zdjęcia :)
W pierwszym linku są (na start to z drabinką) ;-)
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Za około miesiąc mam zamiar wyruszyć w okolice Kudowy Zdrój. Na razie plan zakłada start z Duszników, nocleg na Orlicy, przejście następnego dnia na Szczeliniec i po noclegu tamże zejście do Kudowy. Jakie szlaki polecacie na tych trasach, by było interesująco pod względem widokowym i niekoniecznie całą drogę płasko bądź z górki? :-) Orlica - Szczeliniec to już sensowny dystans (~24 km), ale chciałbym wydłużyć pierwszy i ostatni dzien - tu mogę chyba zahaczyć o Błędne Skały.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Pewnie to nielegalne, ale Mały Szczeliniec jest świetny, tylko trzeba patrzeć pod nogi. Białych Skał i Narożnika też bym nie odpuścił.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na Szczelińcu Małym jest rezerwat przyrody i nie wiedzie tam szlak, więc wchodzenie tam jest nielegalne. Podobno jest z niego piękny widok na Skalniak i Błędne Skały.
Pętla przez Białe Skały, Skały Puchacza i Narożnik jest bardzo malownicza. Skały Puchacza są ciekawsze, moim zdaniem, od Narożnika.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Jasne, tak sobie tylko wspominam ;) , spałem parę razy, tam pierwszy plan jest lepszy od panoram.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Narożnik jest pięknym miejscem, że tak to ujmę, medytacyjnym :-? Kilka dość obszernych "platform", za plecami ściana, przed - urwisko i wielokilometrowa panorama na pagórki po obu stronach granicy. Chyba byłem w nastroju bo zrobiło na mnie spore wrażenie. Niestety, kilkanaście lat temu Narożnik miał przykrą historię... :-|
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Masz na myśli studentów , których znaleziono? 97 rok
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
rychu, chyba to miał na myśli greentrek. Do tej pory nie wiadomo kto i dlaczego zastrzelił tę parę. Trop wiódł ponoć do niemieckich neonazistów, którzy w tamtych czasach organizowali sobie obozy surwiwalowe w naszych górach. Zdaje się, że niedaleko Narożnika jest tablica upamiętniająca to straszne wydarzenie :-|
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Niestety zbrodniarze chodzą między nami. . To nie był przypadek, tylko egzekucja, strzelano z dwóch sztuk broni pochodzącej z okresu II wojny światowej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oczywiście nie miało to żadnego związku z turystyką górską, tematem tego wątku.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Oczywiście, że ma. Jak byłem mały, rodzice mieli zawsze opory by mnie puszczać w góry, a przedreptalem tego sporo za smarka. Argumentem były wilki, niedźwiedzie itp. Przez te parę lat obcowania z przyrodą na mniejszych czy większych wysokościach, wyrobilem sobie zdanie, że z gadziną jestem w stanie sobie poradzić, zaś z ludzką nienawiścią - nie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałoby, jeśli osoby te zostały zabite w związku z tym, że chodzą po górach. Nie słyszałem, aby taki związek był rozpatrywany i udowodniony.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Stało się na górskim szlaku, zostali wybrani bo turystów było sporo, ale to nie związane z górami.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Był jeszcze trop czeskiego bandyty-zbiega, który miał się w okolicach ukrywać. Pamiętam tamtą historię, bo byłem akurat wtedy w Górach Stołowych.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Jeżdżąc w Hejszowinę zawsze spaliśmy pod okapem w Skałach Puchacza, do dzisiaj mnie otrząsa jak wspomnę uczucie po tym wydarzeniu zaraz za rogiem. Więcej już tam nie spałem.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Ferratowcy i wspinacze...
Ta czy tamta? Czy różnice w tych lonżach uzasadniają wydanie większej kasy? :mrgreen:
https://www.decathlon.pl/...id_8172982.html
http://alpintech.pl/wspin..._taja_ocun.html
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ja bym brał Ocuna. Zakręcany automat jest bezpieczniejszy ale w częstym użyciu jak ferrata upierdliwy, to znaczy dla wprawnego nie powinno sprawiać problemów, ale ocunowa to specjalna konstrukcja do takich zastosowań.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach