pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Podłączę się do tematu.
Nie wiem czy to kwestia starej wersji LR (2 i 3)
która nie potrafi tyle wycisnąć z matrycy, czy ustawień.
Problem jest taki, że przy użyciu wtyczki Camera Raw
rozpiętość tonalna jest taka jaka powinna być ( 0 przepaleń )

a przy LR nie jestem w stanie usunąć przepaleń.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
ZbyszekB, konwersja do sRGB zmienia część kolorów, bo musi, jeśli nie mieszczą się w gamucie. Po to masz softproofa w od LR4, żebyś mogł to kontrolować. Oczywiście działa to rozsądnie tylko jeśli masz skalibrowany monitor i poprawny profil. No i kolejna rzecz - oglądać wyniki swojej pracy w przypadku szerokogamutowego monitora możesz tylko w zarządzanych aplikacjach (pełny CMS).

[ Dodano: 2013-06-12, 13:21 ]
pls2011 napisał/a:
Nie wiem czy to kwestia starej wersji LR (2 i 3)
która nie potrafi tyle wycisnąć z matrycy, czy ustawień.
Może być kwestia zarówno jednego, jak i drugiego - nowe LR/ACR optymalizują początkowe ustawienia, tak by już na początku mieć akceptowalny materiał do dalszej obróbki, a i narzędzia pracują trochę inaczej/efektywniej. Jak próbujesz odzyskać te "przepały" w LR2/LR3?
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
jaad75 napisał/a:
Jak próbujesz odzyskać te "przepały" w LR2/LR3?

Tak.
Chyba kwestia starego LR.
Otworzyłem w starszej wersji Camera Raw i to samo co w LR.
Trochę się załamałem bo pracuję na XP więc LR4 na razie nie wchodzi w rachubę :(
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pls2011, ale pytam jak odzyskujesz te przepały, bo może w sposobie leży przyczyna Twoich problemów...
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
jaad75 napisał/a:
pls2011, ale pytam jak odzyskujesz te przepały, bo może w sposobie leży przyczyna Twoich problemów...

Generalnie chodzi mi o to, że jak zjeżdzam suwakiem Exposure to zostają przepały takie jak na przykładzie, a w Camera Raw tak nie ma.
Kręcenie Highlights czy Recovery tez nic nie daje.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pls2011, a Contrast? Generalnie powinno się uzyskać bardzo podobne rezultaty, choć przy innych ustawieniach suwaków niż w nowych wersjach oczywiście.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach