Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
ale powoduje ze sie moze wypinac z body :)

jednak odpuszcze , kupie stalke albo rybke z mocowaniem pentaxa
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Rysiek24 napisał/a:
ale powoduje ze sie moze wypinac z body :)

A ty ciągle swoje :-? Kup oryginalny adapter Asahi lub Pentaxa, a nie jakąś podróbkę za grosze.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
daśko napisał/a:
A ty ciągle swoje

daśko, łatwiej jest zadawać pytania, niech sie inni męczą, zamiast samemu zadać sobie trud i poszukać.
Na forum jest wszystko opisane ze zdjeciami.................
Tak trudno jest ogarnąć 3(trzy)rodzaje adapterów + ew. 2(dwie) modyfikacje :?:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
b-bar01, to nie daśko ma problem z przeczytaniem 9 stron wątku tylko Rysiek24.
 
Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
nie mam problemu , ale nie znam sie tym , dlatego pytam , tymbardziej ze temat powstal w 2006 i od tego czasu moglo sie cos zmienic.

btw prawie 200 zl za firmowy adapter, to mi sie nie oplaca , poki co mam tyko jedno pozenitowskie szklo na M42.

Z mojej strony temat zakonczony , rezygnuje z M42
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
plwk,
wiem ;-) przyłączyłem się tylko do wypowiedzidaśko,
Rysiek24 napisał/a:
btw prawie 200 zl za firmowy adapter

ja swój kupiłem za 30 pln + mod. nr3 z linku , który wstawiłem w poprzednim poście.
nic się samo nie odkreca a obiektyw(y) blokuje się na fabr. zatrzasku.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Rysiek24 napisał/a:
btw prawie 200 zl za firmowy adapter


Nie wiem skąd tę cenę wynalazłeś, pewnie z alledrogo, ale np. ja swój adapter kupiłem za około 80 zł przy okazji zakupu nowości na rynku jakim był wówczas SMC FA 80-320mm. Fakt, to było dawno temu, ale do dziś mam ostrzenie na nieskończoność, blokowanie adaptera w aparacie i niewypadanie Heliosa ;-D


 
Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
cena byla gdzies na stronie jakiegos sklepu na allegro , gdzie adaptery byly kiedys . W takim razie czym sie rozni twoj adapter od innych bezkolnierzowych ?

przekonaliscie mnie , jak nie znajde adaptera pentaxa to wezme taki noname z allegro za 30 zl , najwyzej helios dostanie otworek na bolec blokujacy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rysiek24 napisał/a:
czym sie rozni twoj adapter od innych bezkolnierzowych ?

Jest stalowy więc nie będzie wiórków.
 
Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
ale mi chodzi o wypinanie sie , wizualnie nie rozni sie od innych , ale z tego co wyczytalem jest ciasniej spasowany i chyba w tym caly problem w tanszych zamiennikach , ze sie wypinaja z body.

gdzie w polsce moizna kupic stalowy adapter, bo widze same alu na necie ?
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Mam 3 chińskie adaptery i jeden nie wiem skąd :),
i nie mam z tym żadnych problemów,wkręcone na stałe.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Rysiek24 napisał/a:
chodzi o wypinanie sie

Żeby mój wypiąć należy paznokciem przesunąć tę czarną blaszkę mocującą z 1 zdjęcia - bez tego nie da rady go wyjąć.

W sumie, to mam jeszcze jednen na stałe zamocowany do Rubinara, ale ma zdjętą blaszkę i obiektyw ma nawiercony otwór na blokadę.
 
Rysiek24  Dołączył: 27 Wrz 2009
no i ostatecznie zakupilem stalke pentaxa 50 f1.7 :) - wiec zenitar czeka na inne czasy :)
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Rysiek24 napisał/a:
gdzie w polsce moizna kupic stalowy adapter, bo widze same alu na necie ?

ja mam taki:
http://e-trade.com.pl/skl...m42-pentax.html
mają tez na aukcji.
nie wiem co to za stop ale napewno nie alu bo metal jest twardy i nie robi wiórów
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jeśli chodzi o adaptery bez blaszki polecam mosiężne. Żadnych wiórów, nie brudzą, raczej się nie zapiekają.
 
diegotm  Dołączył: 17 Lut 2011
ja również mam z e-trade, z blaszką, oczywiście śrubka i blaszka wypadły za 4 zdejmowaniem adaptera ale ich nie zgubiłem. Używam adaptera z Jupiterem 37A i pomimo braku blaszki nic mi się nie wypina - chyba że z czasem się "nauczy" i będę wtedy musiał przykręcić tą blaszke na super-glue:)
Nie wiem czy to dobry wątek na takie pytanie, ale wam też przy m42 w trybie Av niedoświetla zdjęć o ok 1-1,5EV? Może trzeba jakoś zewrzeć styki?
 
grafikk  Dołączył: 30 Mar 2011
witam
w najblizszym czasie planuje zmiane systemu na pentaxa, w zwiazku z tym mam pytanie czy bawil sie ktos adapterem z e-trade z pierscieniem blokujacym bolec przeslony i takumarami 1.4/50 w wersjach smc? generalnie wymagaja one adaptera bez blokady bolca, ale w zaleznosci od egzemplarza udawalo sie je czasem wkrecac bez problemow (adapter canon-m42), jezeli ktos mialby wiedze o pracy tych adapterow z takumarami to prosze o informacje

pzdr
 
stryder  Dołączył: 09 Cze 2011
hej,

który adapter polecicie dla k200d + helios-44M-4 58mm? Przeglądałem parę aukcji i jestem trochę zdezorientowany..

Co sądzicie o czymś takim: http://allegro.pl/adapter...1678754379.html

Czy jest wart swojej ceny?
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
stryder napisał/a:
Czy jest wart swojej ceny?
jak najbardziej i jeszcze ten bonus!
 
stryder  Dołączył: 09 Cze 2011
A tak na poważnie bez sarkazmów ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach