boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
A ja kupiłem jakąś z blaszką i za cholerę nie mogłem z tą blaszką założyć, więc wykręciłem. Jakoś działa, na szczęście pierścienie w obiektywach chodzą lekko i się nie wykręca...
 
przemi  Dołączył: 03 Gru 2010
Ja też wykręciłem tą blaszkę, bo można było cholery dostać zmieniając obiektywy, muszę sprawdzić czy nie puszcza światła tą dziurą, ale takich cudów jak ma Setniew to nie zauważyłem.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
przemi napisał/a:
nie puszcza światła tą dziurą,
Puszcza, jeżeli obiektyw ma dupkę nie przykrywającą całkowicie pierścienia adaptera- niektóre starsze Heliosy, Jupitery, Mir i jeszcze kilka starszych Pentaconów.
 

Setniew  Dołączył: 22 Lip 2012
Dada napisał/a:
przemi napisał/a:
nie puszcza światła tą dziurą,
Puszcza, jeżeli obiektyw ma dupkę nie przykrywającą całkowicie pierścienia adaptera


niestety nowy helios "zakrywający" dupką bagnet też puszcza. nie tak drastycznie, nie daje plam ale psuje pomiar światła i kontrasst lekko

[ Dodano: 2012-10-14, 13:37 ]
ech ten adapter co na zdjęciu nie ma wycięcia na żywo ma... Do tego jest z badziewiastego aluminium.
 
chriss  Dołączył: 22 Maj 2012
Czy w tzw. międzyczasie wyszły jakieś inne ulepszone adaptery?
 
rdto55  Dołączył: 20 Sty 2011
Dość ciekawe miał końcem 2012 na giełdzie "malero"- mosiądz w niklu. Godne polecenia, troszkę "liznąć" krawędzie i prawie marumi. Oczywiście bez kołnierza. Co do "światełka bocznego", pisałem odnośnie Helisa ostatnio w "obiektywach ", temat niżej odnośnie H-44: nie nazwałem tego światełkiem, ale problemem z istniejącym w H kołnierzyku, który nie pozwala na właściwe osadzenie obiektywu na płaszczyźnie bagnetu PK z przejściówką na gwincie i nie tylko. Swoją drogą psuje to też ostrość na nieskończoności , bo o ok 0,35 mm obiektyw jest w przodzie. Bywają H z płaską tylną częścią, o tym też kolega JacekK z korespondencji ma wiedzę.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Jakby komuś taka blaszka z adaptera się poniewierała - to ja chętnie przygarnę
 
rdto55  Dołączył: 20 Sty 2011
Mam z demontażu bez śrubek, nie używane, daj namiary na "pw" lub "e-mail", pisz, podeślę.
 

jaro63  Dołączył: 20 Sty 2013
Ja mam jakieś "badziewie" z czernionego aluminium, bez blaszki. Owszem światła nie wpuszcza ale "skale nastaw obiektywu" wychodzą - od spodu, co mnie denerwuje. :-x

Czy są adaptery, gdzie nie występuje ten problem ?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
jaro63 napisał/a:
Ja mam jakieś "badziewie" z czernionego aluminium, bez blaszki. Owszem światła nie wpuszcza ale "skale nastaw obiektywu" wychodzą - od spodu, co mnie denerwuje. :-x

Czy są adaptery, gdzie nie występuje ten problem ?

Mam ten sam problem. Adapter jednak w moim przypadku jest srebrzysty. Pewnie jakieś odpady kupiliśmy...
 

jaro63  Dołączył: 20 Sty 2013
Marek napisał/a:
jaro63 napisał/a:
Ja mam jakieś "badziewie" z czernionego aluminium, bez blaszki. Owszem światła nie wpuszcza ale "skale nastaw obiektywu" wychodzą - od spodu, co mnie denerwuje. :-x

Czy są adaptery, gdzie nie występuje ten problem ?

Mam ten sam problem. Adapter jednak w moim przypadku jest srebrzysty. Pewnie jakieś odpady kupiliśmy...


po prostu jeszcze bardziej obniżyli koszty - nie pomalowali. :mrgreen:
 

Grzybu  Dołączył: 01 Lut 2009
Mam może głupie pytanie, ale jednak. Nie doczytałem (albo inaczej nie zrozumiałem do końca) odpowiedzi więc zapytam. :-P :mrgreen:

Jak jest z potwierdzeniem ostrości w tych adapterach o których tu mówicie? Pokazuje się "zielona łapka" w wizjerze podczas kręcenia pierścieniem ostrości, że obiektyw/aparat znalazł ostrość( tak jak np przy AF), czy też ostrzycie na czuja?

Pozdrawiam
Michał :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Grzybu napisał/a:
"zielona łapka" w wizjerze
To raczej stabilizacja jest.
 
rdto55  Dołączył: 20 Sty 2011
Dla "Grzybu" i wielu nie wiedzących: czerwony kwadracik na środku wizjera - dla "M" jedynie na środku - to praca lasera, wyciagnięty rombik na wyświetlaczu dolnym, oraz współgrajacy sygnał dzwiękowy (oczywiście po właściwym ustawieniu w menu), to właśnie jest potwierdzenie ostrości w punkcie pomiaru. Ostrość ustawiamy "optycznie"+ praca wspomnianej automatyki i powinno być OK, pod warunkiem pomiaru w punkcie środkowym wizjera dla M. Z kolei "rączka", może to twoja "łapka" określa pracę stabilizacji matrycy, którą uzyskujemy po ręcznym potwierdzeniu wartości ogniskowej obiektywu-manuala;(w AF-automatycznie). Jest w menu taka pozycja, bądź podstawi się również sama do korekty po montażu obiektywu w body, gdzie należy tę wartość wprowadzić i potwierdzić, aby uzyskać pozytywny rezultat. P.S. : czytać; sprawdzać; pytać; stosować.
 
krzywousty  Dołączył: 26 Kwi 2013
Właśnie przesiadłem się na Pentaxa k-30 z Olka e-520 i - jako że posiadam parę szkieł na m42 - szukam adaptera; czy ktoś mógłby mi doradzić, czy te się nadają:
link1
link2,

czy może lepiej dopłacić i wziąć wziąć to: link3 - na wcześniejszych stronach ktoś mówił, że ta firma (raysfoto) jest warta uwagi?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie przepłacaj, taki jest dobry http://allegro.pl/adapter...3164212681.html
 
Masato  Dołączył: 26 Lis 2012
A co sądzicie o tej przejściówce?
http://fotozakupy.pl/adap...zonoscia,17571s
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Raczej marna, wygląda na czernione aluminium.
Po drugie za taką cenę co ta to wolałbym dołożyć 20-30 zł i upolować oryginalną Pentaxa,
dobra metalowa kosztuje 40-50 zł.
 
aalan  Dołączył: 29 Mar 2013
Jestem tu nowy więc wybaczcie mi koledzy moją indolencję i może banalne pytanie.

Zakupiony adapter do obiektywu M42 ma rozstaw otworów do jego odkręcania 44 mm a klucz do jego wykręcania ma rozstaw 46 mm.
Sprzedający najpierw przyznał że faktycznie to jakaś pomyłka producenta a potem stwierdził że tak ma być i że to da się tym kluczem odkręcić.
Niestety adaptera o rozstawie otworów 44 mm nie do=a się odkręcić kluczem o rozstawie wypustek mających rozstaw 46 mm.

Poradźcie coś - czy tak ma być czy nie - jak zegnę blaszkę klucza skracając w ten sposób rozstaw do 44 mm to wszystko jest ok. ale zgięcie klucza nie jest estetyczne i paskudnie wygląda.
 

cinek325  Dołączył: 28 Sie 2012
Może chciałeś odkręcać go stroną zaznaczoną na czerwono?

A odkręca się go str którą zaznaczyłem na zielono.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach