Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Poplątanie z pomieszaniem.

Korpus o ogniskową pyta TYLKO i WYŁĄCZNIE gdy jest włączona redukcja drgań - w innym wypadku ma to gdzieś.
Przy szkłach z mocowaniem M42 zwieranie styków nie ma znaczenia i jest nie potrzebne.
Zwieranie styków ma znaczenie TYLKO przy szkłach manualnych z mocowaniem PENTAXA, bez zwarcia styków korpus nie wie, że ma podpięty obiektyw i nie uruchomi mechanizmu popychacza przysłony w takim wypadku praca byłaby tylko na w pełni otwartym obiektywie.
Ze szkłami M42 mechanizm popychacza niczego nie popycha więc może być wyłączony.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Grzechotnik napisał/a:
Zwieranie styków ma znaczenie TYLKO przy szkłach manualnych z mocowaniem PENTAXA

Zwarcie styków ma znaczenie również przy szkłach z mocowaniem M42.
Jeżeli styki nie są zwarte to nie działa pułapka ostrości.
 
Tomeyk  Dołączył: 06 Gru 2010
Dlatego właśnie chcę zdrapać ten klej przewodzący z obiektywu - okazał się kompletnie niepotrzebny a brzydko wygląda. Dzieki za potwierdzenie - pierwsze koty za płoty z mocowaniem M42 (lat z Zenitem nie liczę ;) ).
A na ogniskowej mi zależy - warunkuje pracę Astrotrejsera.

Edit: przeczytałem post Zdano - czy to znaczy, że jednak nie należy zdrapywać warstwy przewodzącej? Przy tej ogniskowej mocno się przydaje potwierdzenie ostrości.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chyba zrozumiałeś odwrotnie.
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
  Adapter M42, a automatyka pracy lampy błyskowej.
A jak jest z automatyką lampy błyskowej przy szkłach M42?
Czy zależy od zwarcia styków?

-----
Zdano napisał/a:
Zwarcie styków ma znaczenie również przy szkłach z mocowaniem M42. Jeżeli styki nie są zwarte to nie działa pułapka ostrości.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Działa wyłącznie z obiektywami ze stykami. Wyspecyfikowane dokładnie w instrukcji każdego aparatu.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Tomeyk napisał/a:
przydaje potwierdzenie ostrości

Potwierdzenie ostrości działa zawsze, natomiast pułapka ostrości zadziała tylko wtedy gdy będą zwarte styki.
 
mateo#  Dołączył: 10 Lut 2015
Witam Kolegów i Koleżanki.
Mam pytanko - czy ten adapter http://allegro.pl/adapter...5046077591.html to oryginał? coś ten kluczyk w zestawie nie pasuje.
Generalnie rozglądam się za oryginałem i mi to dość słabo idzie...
pozdrawiam
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
mateo# napisał/a:
Witam Kolegów i Koleżanki.
Mam pytanko - czy ten adapter http://allegro.pl/adapter...5046077591.html to oryginał? (...)


na moje oko to "kundelek" :-)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
mateo# napisał/a:
Mam pytanko - czy ten adapter http://allegro.pl/adapter...5046077591.html to oryginał?

Na pewno nie. ;-)
Poszukaj na eBay'u (ceny kosmiczne), albo uzrbój się w cierpliwość i poluj na Allego lub na naszej giełdzie. ;-)
 
mateo#  Dołączył: 10 Lut 2015
Dzięki wielkie. Na e-bayu znalazłem ale akurat do pl nie ślą. Pozdrawiam.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Ślą jak najbardziej, ale ceny lekko przesadzone. ;-)
 
mateo#  Dołączył: 10 Lut 2015
Witam. Ponawiam pytanie o oryginalność, tym razem z tą aukcją: http://allegro.pl/okazja-...5115134789.html
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Na oko wygląda na oryginał
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Od razu widać, że to nie oryginał.
Oryginał wyglądał tak.
 

tomasi  Dołączył: 16 Wrz 2009
Grzechotnik napisał/a:
Od razu widać, że to nie oryginał.

Trochę się mylisz, jest więcej jak jedna wersja oryginału.

Za Pentaxforums



 
mateo#  Dołączył: 10 Lut 2015
No nic, chyba niepotrzebnie zrobiłem reklamę bo zaraz poszedł :/ Dzięki za odp, pozdrawiam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To kara za złamanie punktu 6 regulaminu forum.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
tomasi napisał/a:
Trochę się mylisz, jest więcej jak jedna wersja oryginału.

Akurat w tej kwestii się nie mylę :mrgreen:
Miałem dostęp i praktycznie mam wszelkie instrukcje Pentaxa wydawane na przestrzeni lat i w każdej występuje TYLKO jeden model, dokładnie taki jak przedstawiłem, czyli Asahi Pentax.
Pudełko jak na zdjęciu było w początkowym okresie wprowadzenie obiektywów serii K i adaptery z tamtego okresu są malowane od spodu na czarno. Potem z serią szkieł M było krótko na początku takie zielone pudełko a potem już zwykłe kartonowe i zrezygnowano z malowania spodu, w okresie obiektywów serii A upowszechniła się na akcesoria zielona torebka.
Mniej więcej wraz z nastaniem obiektywów serii F, Pentax przestał produkować adapter.
Nigdy też, nie trafił do mnie, (a trafiało ich dużo) inny adapter w nietkniętym pudełku czy torebce niż pokazany na fotce, a przewijała się ich masa z całego okresu produkcji.

Równolegle adapter produkowało wiele firm, te z lat 70-80 były równie dobre jak Pentaxowe, wykonywane z stali lub chromowanego mosiądzu. Epoka źle gwintowanego szajsu z aluminium to dopiero obecne lata.
Swoją drogą zielonych torebek to swego czasu zebrało się u mnie dobra setka, że też nie wpadłem na pomysł pakowania innych adapterów i sprzedawania jako oryginały.
 
Prorok  Dołączył: 28 Sty 2015
Panowie, czy naprawdę jedynym i słusznym wyborem jest oryginalny adapter ? Może jakichś znaczących firm adaptery tez sprawdziłyby się bez obaw, o uszkodzenie puszki ? Powiem szczerze, patrząc na ceny oryginałów na ebayu boli mnie głowa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach