kalasek  Dołączył: 21 Kwi 2006
przyszłość analogów
Czy myślicie, że Pentax wypuści jeszcze jakiś korpus analogowy? Czy w ogóle jeszcze coś produkują?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Sa tak nieprzewidywalni, ze wszystko jest mozliwe :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Raczej nie sądzę. Nikon odpadł, Canon też. To nie jest sprawa bycia oryginalnym, tylko ekonomii. Ile musiałby kosztować taki korpus, by zamortyzowały się koszty badań, proektowania i wdrożenia? I jeszcze by opłaciło się ruszyć produkcję.
Spinner - właśnie wystawiłeś MZ-S z gripem za 2.5K.
Jeszcze dwa lata temu ponad połowa z tego forum by się z Tobą przespała za to, byś im opylił ten korpus za taką cenę. A dziś?
Sorry Stary - jakoś tego nie widzę...
Jedyne wyjście, które przyszło mi do bańki, to ewentualnie podążyć ślademi Leici. Analog z wymienną ścianką.

 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Michu napisał/a:
Spinner - właśnie wystawiłeś MZ-S z gripem za 2.5K.
Jeszcze dwa lata temu ponad połowa z tego forum by się z Tobą przespała za to, byś im opylił ten korpus za taką cenę. A dziś?


Jasne - przeca pisalem i o sprzedazy z usmiechem i teraz:-PPP

Ale FM3A czy F6 takze w sumie nie mialy prawa powstac... Ale podzielam zdanie Micha...

Pzdr
Spinner
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Spinner - właśnie wystawiłeś MZ-S z gripem za 2.5K.
Jeszcze dwa lata temu ponad połowa z tego forum by się z Tobą przespała za to, byś im opylił ten korpus za taką cenę.


Niecałe dwa lata temu kupiłem na Allegro MZ-S z BG-10 za 2900 zł i nie musiałem spać ze sprzedającym ;-)

A co do kwestii analogów - raczej nie powstanie nowy korpus (a szkoda). Cała para idzie w cyfrówki...
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ale FM3A czy F6 takze w sumie nie mialy prawa powstac...

Taką firmę jak Nikon stać na fanaberie w stylu FM3A czy F6. Metka jedynej firmy mającej jeszcze w ofercie analogi może byćdla wielu tradycjonalistów istotna.

Tak na marginesie wczoraj na szkoleniu u Canona dowiedziałem się, że są ostatnią f-mą, która wycofała z oferty analoga - więc jak to jest z Nikonem?

A co do nowego analogowego Pentax'a - raczej bez szans. I w sumie chyba tak byłoby najlepiej. Jak chcą puścić coś tradycyjnego, niech wrzucą matrycę do MZ-5n lub M Super ;)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Mertz napisał/a:
Tak na marginesie wczoraj na szkoleniu u Canona dowiedziałem się, że są ostatnią f-mą, która wycofała z oferty analoga - więc jak to jest z Nikonem?


Z tego co słyszałem, to Nikon będzie jeszcze produkował jeden model z wyższej półki i dwa "dla ludu", ale nie będzie wypuszczał nic nowego, chyba że jakiś "face lifting".

Pozdrawiam
Marucha
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie mylmy produkcji z rozwojem kolejnych modeli.

A z tego, co się orientuję, to stanowczo przy analogach obstaje Leica.
Osobiście nie widzę sensu produkowania modeli analogowych. Mi w zupełności wystarcza Z-1p. Być może za jakiś czas - gdy dojrzeję i by być jednak szanowanym na tym forum - zakupię ME Super.
ALE!
Na chwilę obecną nie ma ani jednego rozsądnego i sensownwgo powodu, by wypuścić nowe body analogowe. Sądzicie, że będzie lepsze do MZ-S? I w niższej cenie? Bardziej "ukultowione" od ME Super, KX czy Super A?
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
A z tego, co się orientuję, to stanowczo przy analogach obstaje Leica.


Przy cenach, jakie Leica śpiewa sobie za wszelakie akcesoria może sobie pozwolić na ryzyko obstawania przy analogu (ale tutaj liczy się głównie prestiż posiadania zabawki, robienie zdjęć to już inna sprwa). Chociaż tu też nie byłbym nadzwyczajnym optymistą. Leica dopiero kilka lat temu wyszła z dołka wywołanego nienajlepszą sprzedażą marki. I chyba nie będą aż takimi konserwatystami - wkońcu jednak jakieś kompakty i tą całą ściankę cyfrową wypuścili, co jest czytelnym sygnałem, że jak ktoś chce cyfry w naszym systemie (i stać go na to), to dostanie.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Przyszłość analogów to raczej zamknie się w ogłoszeniach:"sprzedam-kupię' , ale być może z okazji jakiś rocznic mała limit seria w platynie za wartość audi dla snobów się ukaże - patrz- Hasselblad, Leica.... Podobno Pentax puścił złotą wersję jakiegoś tan body, to może znów coś rzuci dla upamietnienia? A ja mam nadal dwie lewe ręce/ dla cyfry/ i analogiem nadal kręcę/MZ-30, a nawet w drodze zamiany z kolegą z pracy od czasu do czasu Canonem 300V i jest super! Pozdrowienia dla analogowców wszystkich marek i wielbicieli niemieckiego Yakumo, Piotr
 

kalasek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja zacząłem od cyfrowej małpy a teraz foce KXem i jest na tyle fajnie, ze wolałbym kasę przeznaczyć na skaner i średni format niż zakup DSLR. Analogi mają to coś, klimat. A moze jestem nienormalny?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Masz racje, analogi maja dusze.Ostatnio focilem DS-em, ale chyba powroce do analoga, moze kupie MZ3? :-P Na razie mam wydatki zwiazane Z GX-em, skaner, swiatlomierz, itp. Te cyfrowe zdjecia sa jakies...............plaskie, napewno sa wygodne do robienia zdjec, chyba dlatego bede Go uzywal jako wspomagacza do sredniego formatu.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
To ja może z innej beczki -ilu z was na dzień dzisiejszy kupiłoby aparat analogowy, ale nie używki z allegro które teraz są po śmiesznych cenach, tylko normalnie ze sklepu nowy sprzęt? W cenach za jakie te aparaty chodziły kilka lat temu? Bo ja w analogach mam co chciałem (LX) i wolę zbierać na nowe szkiełka (kusi mnie te zapowiadane 16-50mm/2,8 -tylko pewnie cena zabije) i może za jakiś czas na nowe, cyfrowe body.
Pozdrawiam
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Napewno jest troche fanow ktorzy kupia analogi. Tak jak Ty kupiles, tak jak ja teraz kupilem wlasnie analoga srednioformatowego. Bo bylo warte tych pieniedzy. Pozdro
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Slava napisał/a:
To ja może z innej beczki -ilu z was na dzień dzisiejszy kupiłoby aparat analogowy, ale nie używki z allegro które teraz są po śmiesznych cenach, tylko normalnie ze sklepu nowy sprzęt? W cenach za jakie te aparaty chodziły kilka lat temu? Bo ja w analogach mam co chciałem (LX) i wolę zbierać na nowe szkiełka (kusi mnie te zapowiadane 16-50mm/2,8 -tylko pewnie cena zabije) i może za jakiś czas na nowe, cyfrowe body.
Pozdrawiam

hej
tez mysle o tym zoomie 2,8....
PS Jestes moze pod stacjonarnym telefonem?

[ Dodano: 2006-05-30, 18:59 ]
kalasek napisał/a:
Ja zacząłem od cyfrowej małpy a teraz foce KXem i jest na tyle fajnie, ze wolałbym kasę przeznaczyć na skaner i średni format niż zakup DSLR. Analogi mają to coś, klimat. A moze jestem nienormalny?

Tez foce KX i 135mm K super zestaw i to wykonanie, masa az mi krecic szklem....:)
Alek
PS Az dziw jak sie sprawuje KX na slajdach
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
jak będzie popyt, to może i będą jak nie to zostanie tylko drogi sprzęt dla autystów :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wlasnie - a jak widzicie analogowy MF :?: ;-)

Pzdr
Spinner
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
wlasnie Slowak wysyla mi Flexareta IVa - czy to jest odpowiedz? ;]
szkoda ze pentax nie robil TLRkow :>
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Slava napisał/a:
ilu z was na dzień dzisiejszy kupiłoby aparat analogowy, ale nie używki z allegro które teraz są po śmiesznych cenach, tylko normalnie ze sklepu nowy sprzęt?

Ja na pewno kupię i dla mnie nie ma różnicy, czy nowy czy uzywany, tylko ile kosztuje.
W moich dalekosiężnych planach jest cała seria korpusów serii K i M i nie tylko, z LX-em na czele. A trochę dalej jakaś cyfrowa puszka.

PiotrB. napisał/a:
ja teraz kupilem wlasnie analoga srednioformatowego

Ja takoż. I coraz bardziej mnie ten średni format wciąga.

l_uka napisał/a:
szkoda ze pentax nie robil TLRkow :>

Wcale nie szkoda. Walczyłem ze Startem i Flexaretem ale dopiero lustrzanka średnioformatowa z kominkiem daje satysfakcję. Ale chyba to trzeba przećwiczyć, żeby wiedzieć, co pasuje.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
szkoda tylko, że księgowi myślą inaczej :) Ja bym chciał 6x7 z pojedynczymi ładunkami ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach