wyczesany  Dołączył: 26 Cze 2013
ZbyszekB napisał/a:
marcin_2013 napisał/a:
- FF ( w tym wypadku Nikon) to oddychanie przez usta pełnymi płucami.
Kolego, popełniłeś bardzo poważny błąd kupując "FF". Zdecydowanie powinieneś kupić średni format.
Espresso już napisał- nadmiar tlenu zabija. :mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
ZbyszekB napisał/a:
Kolego, popełniłeś bardzo poważny błąd kupując "FF". Zdecydowanie powinieneś kupić średni format.

Niezupełnie. Wszystkie średnie formaty to w tej chwili "cropy" :P
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
pawelek-79 napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
Kolego, popełniłeś bardzo poważny błąd kupując "FF". Zdecydowanie powinieneś kupić średni format.

Niezupełnie. Wszystkie średnie formaty to w tej chwili "cropy" :P
Wiem ale mimo wszystko ja koledze marcin_2013 źle nie życzę i nie proponowałem pełnego średniego czy wielkiego formatu gdyż:
wyczesany napisał/a:
Espresso już napisał- nadmiar tlenu zabija. :mrgreen:
:mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
ZbyszekB napisał/a:
ja koledze marcin_2013 źle nie życzę i nie proponowałem pełnego średniego czy wielkiego formatu gdyż:

wyczesany napisał/a: Espresso już napisał- nadmiar tlenu zabija.


Ale wcześniej wywołuje stan euforii ;) [cyt.za "Fight CLub", więc nie sprawdzone w piśmiennictwie naukowym]
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
marcin_2013 szczerze? Nie widzę żadnej różnicy pomiędzy pierwszym, a drugim kadrem, który wrzuciłeś. :-)
 
marcin_2013  Dołączył: 07 Kwi 2013
ZbyszekB napisał/a:
marcin_2013 napisał/a:
- FF ( w tym wypadku Nikon) to oddychanie przez usta pełnymi płucami.
Kolego, popełniłeś bardzo poważny błąd kupując "FF". Zdecydowanie powinieneś kupić średni format.


średni format:) marzenie. narazie poza zasięgiem ;)

[ Dodano: 2013-12-30, 09:49 ]
x4rd napisał/a:
marcin_2013 szczerze? Nie widzę żadnej różnicy pomiędzy pierwszym, a drugim kadrem, który wrzuciłeś. :-)


ja widzę różnicę, już na pewno w pracy na obydwu puszkach, może to jedynie moje subiektywne odczucie, może, złe przykłady, w każdym razie rozum mówi Nikon serce mówi i mięśnie ramion krzyczą Pentax :)...jak sie namnożą przykłądy z FF to prześlę do wglądu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
marcin_2013 napisał/a:
- K5 to tak jakbyś oddychał przez rurkę, możesz podpiąć różne rurki ale ciągle będziesz oddychał przez rurkę.
- FF ( w tym wypadku Nikon) to oddychanie przez usta pełnymi płucami.

- MF (67 Pentaxa) to oddychanie całą powierzchnią ciała stojąc na czubku Babiej Góry. Można się przeziębić, można zostać zwianym i roztrzaskać się o kamienie. Bezprzecznie można jednak oddychać pełną piersią. Nawet więcej niż pełną. Dwoma.
 
marcin_2013  Dołączył: 07 Kwi 2013
[i][i]
espresso napisał/a:
marcin_2013 napisał/a:
to oddychanie przez usta pełnymi płucami
Jak zatem wytłumaczysz okoliczność iż klikajac po galeriach fotograficznych (nawet tych renomowanych) oglądając wystawy, galerie czy albumy nie idzie dostrzec różnicy czym fotki zostały popełnione?

na wstępie parę głupkowatych statystyk
http://www.spidersweb.pl/...przet-foto.html
Chociaż ze statystykami jest jak z latarnią, nie możesz jej wziąć ze sobą by sobie poświecić, ale zawsze możesz się o nie oprzeć. :)

Dlaczego od momentu pojawienia się pierwszych FF nie pojawiły się fotki uzasadniające potrzebę stosowania FF. Owszem są zauważalne pewne wyjątki, ale głównie tam gdzie fotograf operował jasnym obiektywem w zakresie pełnego otworu ukazując papierową GO.

...Nie wiem jak to wytłumaczyć, równie dobrze mozna by spytac po co wogóle konstruuje sie FF skoro APS-C jest tansze i daje takie same efekty... ?

ps.
Zjawisko oddychania pełną piersią nie jest mi obce. Zawsze to mam gdy kupię nową puszkę. Zapewniam Cię że bardzo dobrze mi się oddychało jak kupiłem Fuji X20. Byłem pod mocnym wrażeniem jakości sprzętu i obrazków. Zgodnie jednak z Twoją diagnozą powinienem się raczej udusić z braku powietrza... Ja zaś poczułem się jak w komorze tlenowej.



Nie jestem fetyszem FF a przesiadka na nikona była w pierwszej linii spowodowana bezkonkurencyjną jakością Autofokusa NIKON, a że inne APSC tego producenta nie dawały tego co APSC Pentaxa stąd nie idąc na kompromisy padło na D3.

Najważniejszy jak widać jest skutek/efekt końcowy. Być dotlenionym (pamiętając jednak że nadmiar tlenu zabija) :idea:


i tu masz 100% racji, najlepszy aparat to ten, który akurat masz pod ręką, a fuji jest od dłuższgo czasu na moim celowniku ;)

[ Dodano: 2013-12-30, 10:08 ]
jorge.martinez napisał/a:
marcin_2013 napisał/a:
- K5 to tak jakbyś oddychał przez rurkę, możesz podpiąć różne rurki ale ciągle będziesz oddychał przez rurkę.
- FF ( w tym wypadku Nikon) to oddychanie przez usta pełnymi płucami.

- MF (67 Pentaxa) to oddychanie całą powierzchnią ciała stojąc na czubku Babiej Góry. Można się przeziębić, można zostać zwianym i roztrzaskać się o kamienie. Bezprzecznie można jednak oddychać pełną piersią. Nawet więcej niż pełną. Dwoma.


:) nic dodać nic ujać, ale narazie sredni format poza moim zasięgiem...
 

Eljot  Dołączył: 04 Lip 2013
Jak wiemy, nie ma ani puszki ani systemu idealnego. Kolegamarcin_2013, jest na początku przygody z Nikonem. Ale skoro lepiej się z nim czuje, to czemu nie ;-)
 
marcin_2013  Dołączył: 07 Kwi 2013
espresso napisał/a:
Trudno odmówić szeregu zalet nikona. Dla mnie jednak wynikają z bagnetu (nie koniecznie rozmiaru matrycy, aczkolwiek jak już to poproszę o matrycę z D610 a nie zabytek z D3) pod którego są dostępne pewne szkła np Carl Zeiss Apo Sonnar T* 135 mm f/2.0 czy też zapowiadany tamron 150-600. Inne zalety takie jak sprawny AF w nikonie od czasów K5IIs czy też nawet K3 nie robią na mnie specjalnego wrażenia.



matryca to nie wszystko. ale to już było...

Nie wiem dlaczego ale te "zabytki" ciągle są droższe w zakupie niż salonowe nowości... chyba że te aparaty nabierają wartości wraz z wiekiem , jak wino :) ...

nie miałem też w rękach K5IIS ani K3 ale AF z D3 to klasa sam w sobie.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Odpowiadając na tytułowe pytanie - najbliżej do FF ma APS-H Canona, a nie APS-C :evilsmile:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
pawelek-79 napisał/a:
Odpowiadając na tytułowe pytanie - najbliżej do FF ma APS-H Canona, a nie APS-C :evilsmile:
i Leica M8 ;-)
 
marcin_2013  Dołączył: 07 Kwi 2013
Espresso
Pozycjonować można nowe produkty. Rynek weryfikuje resztę.
Ale odbiegamy od tematu...
Ciagle chyba nie padła ostateczna odpowiedz na temat wątku.
Moze po prostu nie ma takiej matrycy bo wszystkie (prawie) pochodzą od tego samego producenta. A reszta to. Dodatki

Ale warto sie przyjrzeć nowym produktom Sony. Moze tam tkwi odpowiedz
 

Eljot  Dołączył: 04 Lip 2013
pawelek-79 napisał/a:
Odpowiadając na tytułowe pytanie - najbliżej do FF ma APS-H Canona, a nie APS-C :evilsmile:

To chyba zamyka dyskusję :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach