Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
ad.1 Jeśli masz windows i wszystkie wtyczki w przeglądarce to nie ma żadnych pytań i wystarczy 1 kliknięcie.W czystym ubuntu pytania się już pojawiają.
Pytania umożliwiają wybór trybu wyświelania galerii, gdyż występuję ona tak naprawdę w dwóch wersjach flash i html.

ad.2 Treść i obecność podpisów jest użyta w celach testowych.
W miarę ewolucji galerii pewnie zostanie zmodyfikowana i pojawią się tam bardziej użyteczne informacje typu ISO,czas naświetlania,przesłona itp.

ad.3.Po optymalizacji ich rozmiarów też tak sądzę :-)

ad.ps .
Niestety ale zbliżenia już chyba nie zrobię hydrant został zdemontowany :-( (
Na pierwszym planie jest widoczny dosyć dobrze:-) faktycznie bez podpisu pewnie umyka uwadze...

Meggido używam lampy wbudowanej w aparat.
W przypadku tych zdjęć nie używałem żadnej :-)
Tylko oświetlenie uliczne.
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
Markus pamietaj jednak, ze ovh ma tez limit wyswietlen czyli pobieran danych i mozesz miec pod koniec miesiaca blokade na stronke :) Nie wiem ile wyswietlen Ty masz na tej galerii bo ja na tych serwerach pracowalem w duzym serwisie gdzie umieszczalismy tabelki z rozgrywek i jednak tam tych wyswietlen bylo sporo i czasami pod koniec miesiaca byly juz niedostepne :)
Najlepszym rozwiazaniem jest poszukac czegos odplatnie ale w sensownej cenie. Moze jakis kumpel dysponuje serwerem i udostepni Ci nieco miejsca za symboliczne piwko ;-) ;-) ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
60free

Masz dość:

*

wyskakujących okienek pop-up,
*

komunikatu "Limit transferu został przekroczony"?

To świetnie - właśnie przygotowaliśmy coś dla Ciebie. 60free - darmowe konto WWW w domenie ovh.org o pojemności 60MB z możliwością uruchamiania skryptów PHP wersji 4 lub 5 oraz dostępem do bazy danych MySQL o wielkości 4MB, bez limitu transferu.

Jeżeli jesteś zainteresowany posiadaniem strony o adresie np. http://przyklad.ovh.org, wystarczy sprawdzić czy ktoś Cię już nie uprzedził. Jeżeli nie, to wystarczy zapoznać się z regulaminem usługi, a następnie wypełnić formularz. Konto zostanie aktywowane w przeciągu 24 godzin.

[ Dodano: 2007-05-25, 16:49 ]
W dniu dzisiejszym moja galeria zyskała prawie ostateczny szlif.
Teraz planuję tylko uzupełnienie opisów zdjęć o ich parametry wykonania ISO,przesłona itp.
oraz umieszczenie większej liczby fotek.
Zapraszam do oglądania i wyrażenia swojej opinii na temat działania galerii i prezentowanych zdjęć....

http://oxygenum.ovh.org/

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszelkie uwagi Marek Koteluk
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
[Markus] Kilka próbnych zdjęć HDR
Link do galerii HDR :

http://picasaweb.google.pl/Theriacum

Wszystkie zdjęcia zrobione Samsung GX-1S + kit 18-55 mm
Statyw,wężyk spustowy,program Picturenaut.
+ 0,5 eV,autobackret -2 eV,0 eV,+2 eV
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
IMHO bardzo dobry pomysł na wykorzystanie HDRa.
Ale zdjęcia są za jasne - witraże są przepalone, a to właśnie one często budują nastrój kościoła. Wnętrze starego kościoła moim zdaniem powinno być lekko mroczne, tak żeby było dokładnie widać rysunek witraża.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W zasadzie masz rację.
Ja też się zgadzam że witraże są przepalone.
Niepotrzebnie korygowałem ekspozycję w aparacie przed zrobieniem serii zdjęć.
Ponieważ GX-1S w większości wypadków robi zdjęcia niedoświetlone więc myślałem że lepiej będzie je lekko doświetlić +0,5 eV i to był błąd :-)

Niestety ale nawet w najciemniejszym ujęciu jest lekki przepał..

Następnym razem zrobię serię bez korekcji, lub z -0,5 eV.

Wtedy mam nadzieję wyjdą ekstra :-)
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Nie wiemy co prawda jak wygladalo to wnetrze kosciola, ale slabo widac to HDR. Moze wlasnie dlatego, ze witraze i tak przepalone. Wrzuc tam dla porownania jedno zdjecie normalnie naswietlone.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Wrzuciłem bez HDR i teraz widać różnicę...
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Ostatnio próbowałem robić HDR-y. Fotografowałem pokój z dwoma oknami w tle. Okna jako źródła silnego światła, strona południowa. Ustawiałem co 2 EV, 3 lub 5 klatek. Wyszło starsznie mdłe. Może wziąłem sobie za trudny motyw jak na początek zabawy z HDR-ami, albo nawet HDR nie potrafi oddać rozpiętości tonalnej sceny.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Te zdjęcia robiłem w trybie autobackret -2,0,+2 eV.
Do HDR najmniej 3 klatki są wymagane, im więcej tym lepiej i większa rozpiętość tonalna.
Myślę, że te 3 klatki powinny wystarczyć jeśli najciemniejszym ujęciu nie masz przepalonych świateł to HDR wyjdzie prawidłowo.

Pokój z jasnym oknem jak najbardziej nadaje się na eksperymenty z HDR....

Pozdrawiam MK
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Ja bym zaczal od czasu ekspozycji i jesli nie nie moglbym w odpowiedni sposob dobrac wyzej wymienionego to dopiero bawil bym sie EV.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Ja tam hdry robie z jednego zdjecia. Całkiem ładne mi wychodzą
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Gringo,
Którędy najkrócej do Mordoru Panie? :shock:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Gringo napisał/a:
Ja tam hdry robie z jednego zdjecia. Całkiem ładne mi wychodzą


Polemizowałbym, na przykład roślinności brakuje kontrastu, a niebo jest brudne jak szmata do podłogi ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Gringo, mnie się tam podoba. A w ogóle co to za argument, że "mało widać ten HDR" tam wyżej? Jedyny dobry HDR to taki, którego nie widać :-) To znaczy, oczywiście się domyślamy, że to HDR, ale nie wygląda "HDR-owo" = nie bajkowo i nienaturalnie.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
bEEf napisał/a:
A w ogóle co to za argument, że "mało widać ten HDR" tam wyżej?

To chyba do mnie :-) . Chodzi mi o to, ze po scenie ciezko swtierdzic czy HDR wogole byl potrzebny do zdjecia, a to dlatego, ze okna sa przepalone i wyglada jakby tam bylo spoooro swiatla. Moim zdaniem jednak po zdjeciu powinno byc widac troche, ze np. w pelnym sloncu na ulicy widac wszystko w cieniach i w swiatlach, co jak wiadomo bez filtrow lub HDR jest ciezko zrobic cyfra.

Np. czy to jest wg was HDR?
http://picasaweb.google.c...024758556368290
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Adam Sławomir napisał/a:
Np. czy to jest wg was HDR?
http://picasaweb.google.c...024758556368290

...akurat jak dla mnie to wygląda na HDR albo na walkę z cieniami/światłami, co czasem nieco podobny rezultat.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Gringo mnie uzyskany przez ciebie rezultat bardzo przypadł do gustu. W jakim programe to robisz? Może jakiś prosty zrozumiały poradnik nie oparty o PS?
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
zorzyk napisał/a:
...akurat jak dla mnie to wygląda na HDR albo na walkę z cieniami/światłami

HDR mozna odrazu odrzucic bo ludzie sa i sie ruszaja.. walka z cieniami/swiatlami i owszem, ale tylko czesciowa przy wywolywaniu. Wiekszosc roboty zrobil mocny filtr szary (NDx8), ktory znaczaco zmniejszyl kontrasty + polar, ktory wyciagnal niebo.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Adam Sławomir, albo HDR, albo przynajmniej ciągnięte cienie. Wygląda nienajgorzej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach