Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
Jest ostro i jasno i tanio (w porównaniu do konkurencji). Ciekawe czy nadążą z produkcją :D
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Cytat
Zalety:
solidna i gustowna obudowa,
genialna wręcz jakość obrazu w centrum kadru,
bardzo dobra jakość obrazu na brzegu kadru,
rozsądnie kontrolowana aberracja chromatyczna,
znikoma aberracja sferyczna,
umiarkowana dystorsja jak na obiektyw zmiennoogniskowy,
niewielki astygmatyzm,
cichy i celny autofokus,
bogate wyposażenie standardowe,
dobry stosunek jakości i możliwości do ceny.

Wady:
słaba praca pod ostre światło.


WOW - jakbym miał kasę to w dym bym kupił. Niesamowici goście z tej Sigmy.
 

Wodnick  Dołączył: 03 Paź 2009
Niech tylko wyjdzie pod Pentaxa, to chyba trzeba będzie znów małżowince jakieś SPA w ramach rekompensaty zafundować... :mrgreen:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Wodnick - wyjdzie, wyjdzie - już niedługo. Prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września :)
 
Cooba-mak  Dołączył: 31 Lip 2009
x4rd napisał/a:
Wodnick - wyjdzie, wyjdzie - już niedługo. Prawdopodobnie na przełomie sierpnia i września :)


Pod pentaxa?
Było gdzieś jakies info?
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cooba-mak napisał/a:
Pod pentaxa?
Było gdzieś jakies info?


Tak, w oświadczeniu prasowym Sigmy:

"This lens will be available early July in Sigma and Canon mounts, with Nikon, Sony and Pentax mounts to follow."
 
misiekem  Dołączył: 21 Cze 2012
Coś mi się wydaje, że będzie sie trzeba ustawić w długiej kolejce.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
mas7odon napisał/a:
Na optycznych Pan Arek przetestował już to szkło:

http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=297

O raju, jak ja nie mogę się doczekać aż wpadnie ono w moje ręce :roll:
A niech to ... :-/ Właśnie się zastanawiałem nad Sigmą 10-20/3.5. Teraz będę miał dylemat. :roll:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ja tez mam dylemat.. te 10mm sie czasem jednak mi przydaje.. 30/1.4 raczej poleci na sprzedaz, ale czy bede pozbywal sie 10-20 - to juz wiekszy problem..
no chyba ze ratowac sie samyangiem 14mm
 
Cooba-mak  Dołączył: 31 Lip 2009
paradziqs, ja tam 10-20 nie ruszam. Kupowałem je głównie dla tych 10mm.
30 mm na pewno pod młotek. Mam natomiast dylemat z 50 mm. Tu się jeszcze będę długo namyślał :)

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
żeby uprzedzić fakty proszę o nie urządzanie sobie giełdy z forum
do ogłoszeń kupna i sprzedaży służy specjalny dział forum pod linkiem "Giełda" w menu strony
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
opiszon - nie widzę związku pomiędzy giełdą, a ostatnimi postami w tym temacie. :)

Kontynuując wątek reorganizacji szklarni - ależ będzie ruch na allegro i naszej forumowej giełdzie pod koniec lata, tylko się cieszyć ;)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Longer napisał/a:
Jest ostro
No, sam nie wiem. Spojrzałem na przykładowe 24mm f/8 i detale typu: liście drzew, okna itp, są mniej wyraźne niż z naszego DA 18-55, na tych samych ustawieniach.
Widzę, że na 18mm podobnie.
Bokeh też nie rzucił mnie na kolana. :-/
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Pentagram napisał/a:
Longer napisał/a:
Jest ostro
No, sam nie wiem. Spojrzałem na przykładowe 24mm f/8 i detale typu: liście drzew, okna itp, są mniej wyraźne niż z naszego DA 18-55, na tych samych ustawieniach.
Widzę, że na 18mm podobnie.
Testowali na Canonie 50D a matryce Canona mydlą w porównaniu do Penataxa. :mrgreen:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Nom, a mi się jakoś kolory nie widzą i kontrast...
Ale czekam niecierpliwie jak adekwatne limitedy stanieją :evilsmile:
 
BAN Sektoid  Dołączył: 26 Lut 2013
Sens posiadania puszki Pentaxa znacznie wzrośnie.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Dlatego tak ważne jest wspieranie niezależnych producentów. Pentax może nie mieć funduszy na robienie nowych, zaawansowanych, acz niedrogich szkieł więc jeżeli choć trochę podmioty trzecie go w tym odciążą, będzie miał więcej czasu i funduszy dopracowanie body.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Czytam zachwyty nad tą Sigmą, i w niczym jej nie ujmując (bo z tego co widzę, to szkło bardzo dobre) zastanawiam się nad tym, że jakoś tak przemilcza się jej największą wadę. Czyli gabaryty i ciężar.

Jeżeli to ma być obiektyw do codziennego użytku, taki zoom-standardzik, to ja dziękuję. 810 gramów, rura o długości 12 cm + ze 3-4 osłona. I to tak do noszenia na co dzień na szyi? :-/

Ja mam kloca NX85/1.4, który mimo że jest lżejszy i mniejszy od tej Sigmy, to i tak czasem mam ochotę zabrać z domu taczkę, kiedy idę nim fotografować.

Moim zdaniem to raczej szkło dla profesjonalisty, który nie idzie na kompromisy gabarytowo-wagowe. Pytanie tylko jest takie, czy profi celują w APS-C i niesystemowe szkła? :roll:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Alternatywą dla tej szerokości i jasności jest zakup Sigmy 20/1.8 (520g), z torby dzięki 18-35/1.8 wypada też 31 Ltd (345g), czyli w sumie 865g. Zyskuję więc 45g - o tyle mniej do noszenia, a do tego jest szerzej, dłużej i parę ogniskowych pomiędzy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach