x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
ejlot napisał/a:
Czy komuś trafiła się po prostu trefna słabo zrobiona sztuka??


Trefna tzn?
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
x4rd, trefna czyli kiepsko wykonana, nie ostra (nie mówię tu o niecelności AF) jak wiadomo w kilku modelach różnych szkieł zdarzały się szkła lepsze i gorsze.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
ejlot ale w EuroRTV możesz przed odbiorem pomacać.
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
Zna ktoś w Warszawie, Radomiu, Lublinie albo Kielcach firmę która może zrobić mi kalibrację body i szkła?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli pytasz się o Sigmę, to najlepiej w serwisie w Gdyni. Na gwarancji przysługuje jednorazowa darmowa kalibracja.
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
Owszem chodzi mi o Sigmę
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szkło jest kalibrowane do body, bez zmiany ustawień samego aparatu. Samemu można również skalibrować, wykorzystując USB Dock. Kilka osób na forum to ma i udostępniali je innym.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
ejlot napisał/a:
Owszem chodzi mi o Sigmę


Zdecydowanie Gdynia :), przy zakupie w Sigma Pro Centrum można podobno skalibrować na miejscu działanie przy pomocy docka (nie trzeba go kupować) ale ta ostatnia informacja jest do weryfikacji.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
plwk napisał/a:
Na gwarancji przysługuje jednorazowa darmowa kalibracja.


jest taki zapis w karcie gwarancyjnej ? przyznam szczerze, ze myslalem, ze jest inaczej.
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
x4rd napisał/a:
Zdecydowanie Gdynia :), przy zakupie w Sigma Pro Centrum można podobno skalibrować na miejscu działanie przy pomocy docka (nie trzeba go kupować) ale ta ostatnia informacja jest do weryfikacji.


Dzwoniłem dziś to Sigma Pro Centrum, wysyłają do Gdyni do Foto-Serwis na koszt kupującego.
 

roro  Dołączył: 13 Mar 2010
Wysylka w obie strony za darmo
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
Egzemplarz odebrany. Wykonałem po 8 ujęć tablicy testowej pochylonej o 45 stopni, ogniskową zmieniałem co 5mm. Dla 35mm f/1,8 średnie odchylenie wyniosło -0,2cm a dla 18mm +0,1cm. Nie chciało mi się wyliczyć rzeczywistego przesunięcia płaszczyzny ostrości związanego z pochyleniem karty testowej bo wartości te są znikome i punkt celowania zawsze zawierał się w głębi ostrości.
Pozdrawiam i polecam to szkło :-)
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
Czy w Euro wyślą mi na kalibracje z body?
 

MiBac  Dołączył: 07 Lut 2010
Muszę przyznać, że wszystkie opinie i testy o tym obiektywie napawają dużą radością. Chyba po tym wszystkim skuszę się na ten obiektyw. Będzie to dobre ulepszenie jakości posiadanych szkieł.
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
Uważam, że jako posiadacze Pentaxa mamy przewagę między użytkownikami tego szkła z innych systemów, mamy stabilizacje. Przy 18mm 1/10 sekundy to nie problem.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
ejlot, masz rację - można np. wykonywać dzięki temu zdjęcia wewnątrz budynków na najniższych ISO. Z K-3 II 35 mm i 1/4 s wychodzi ostro bez większego trudu. A 18 mm i 1/10 s to już nadmiar ostrożności. :-) Oczywiście nie mam na uwadze fotografowania poruszających się osób. ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
ejlot ja nawet schodziłem niżej z ręki :-D
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
Kurde jakieś dylerium mam, albo K-50 ma słabszą stabilizacje, w miarę nie ostre max na 1/5s :-P
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
ejlot napisał/a:
Kurde jakieś dylerium mam, albo K-50 ma słabszą stabilizacje, w miarę nie ostre max na 1/5s :-P


tak bywa po lepszym weekendzie. Sprawdź to jutro albo lepiej w środę ;) powinno być dobrze :D
 
ejlot  Dołączył: 07 Cze 2014
Longer, nie sądzę :P koniec offtopu

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach