pawel.balejko  Dołączył: 13.07.2016
dzięki

espresso  Dołączył: 30.04.2007
irek83 napisał/a:
pawel.balejko, giełda przeniosła się na facebooka.

Podobno forum(owicze) też się tam przenosi :-P

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
Poszli za giełdą, adaratorzy ;-)

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Mali duchem czasem tak robią :-/

irek83  Dołączył: 11.10.2014
Fenol, a to niech idą

unbreakable  Dołączył: 16.10.2012
A i tak wracają z pytaniami z fb na forum, deja vu nie raz przeżywam

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
pawel.balejko można skorzystać również ze znanych serwisów ułtawiających upłynnienie takiego sprzętu :roll:

wanakamura  Dołączył: 03.07.2009
kuti napisał/a:
Z wad można wymienić wielkość i ciężar. Kawał klocka z niego. Jak co kto lubi. Mi to nie przeszkadza. Zrobiłem sobie też jakieś testy bezpośrednio pod światło (słońce). I faktycznie hitu nie ma, łatwo o flary i bliki.
Wracając do kalibracji, tak się zastanawiam czy wysyłając obiektyw do serwisu zrobią oni tą kalibrację lepiej bo mają jakieś specjalne narzędzia do tego, czy używają też usb docka i efekt będzie podobny jak zrobiłbym to sam. Wydaje mi się, że i tak mnie czeka zakup tego USB Docka. Nawiasem mówiąc powinien być dawany w zestawie z obiektywem.

Panie kloca? Panie to maleństwo jest KLOC to jest k1 z gripem i 24-70. Po takich przeżyciach 18-35 jest lekki niczym mała stałeczka.
Ja kupiłem z Dockiem, kalibrowalem sam 3 razy. Plusy - działa ale według mnie dock i domowe kalibrowanie nadaje się do stałek.
Osobiście radzę zebrać materiał dowodowy, musi wykazać (co raczej jest pewnikiem) że na każdej ogniskowej standardowej 18-24-28-35 obiektyw wymaga innej odchyłki AF do poprawnego ostrzenia. Zrobić zdjęcia testowe i reklamować. wtedy będziesz mieć obiektyw skalibowany niezależnie od body.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
x4rd napisał/a:
pawel.balejko można skorzystać również ze znanych serwisów ułtawiających upłynnienie takiego sprzętu :roll:
Wszystko można... nie wszystko ma sens. Takim brakiem sensu jest brak giełdy co czyni pentaxowe forum niechlubnym rodzynkiem. Ale jak to większości pasuje to mi jest zupełnie obojętne. Aczkolwiek brak możliwości linkowania do aukcji to już idiotyzm który nie znajduje logicznego uzasadnienia.

wanakamura napisał/a:
Panie kloca? Panie to maleństwo jest KLOC to jest k1 z gripem i 24-70. Po takich przeżyciach 18-35 jest lekki niczym mała stałeczka.

Kloc to jest DFA 70-200 i to taki z litego granitu :-P S 18-35 i 35 to bardzo kompaktowe jak na swoje osiągi szkła.

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Bardziej kochacie tatusia czy mamusię?
A konkretniej: wydając 3 koła lepiej kupić Sigmę ART 18-35/1.8 czy EX 10-20/3.5 + EX 17-50/2.8?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
To zależy co kto robi.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
szybkiparowoz napisał/a:
Bardziej kochacie tatusia czy mamusię?

Babcię. Gdybym miał to nosić długo w łapie to raczej nie 18-35.

szybkiparowoz napisał/a:
wydając 3 koła lepiej kupić Sigmę ART 18-35/1.8 czy EX 10-20/3.5 + EX 17-50/2.8?

Znowu - to zależy co chcesz robić, podany zestaw to zupełnie różne szkła. Do czego chcesz go używać?

x4rd napisał/a:
szybkiparowoz napisał/a:
wydając 3 koła lepiej kupić Sigmę ART 18-35/1.8 czy EX 10-20/3.5 + EX 17-50/2.8?

Znowu - to zależy co chcesz robić, podany zestaw to zupełnie różne szkła. Do czego chcesz go używać?

Ja? Do niczego. Chciałem tylko rozkręcić kolejny sprzętowy wątek doradczy z trzema offtopami po drodze. Wiem, że to lubicie...

szybkiparowoz napisał/a:
Ja? Do niczego. Chciałem tylko rozkręcić kolejny sprzętowy wątek doradczy z trzema offtopami po drodze. Wiem, że to lubicie...

W takim razie bierz na co Cię stać, ewentualnie możesz zrobić losowanie :-P

Zacznijmy od tego, że z cyfrowego sprzętu mam teraz tylko Fuji. Zachciało mi się czegoś szerokiego. Od paru ładnych lat mam tylko stałki, pomyślałem więc: "Kurde, facet, gonisz w piętkę! Już tylko ty oglądasz te swoje zdjęcia i to też poziewując ukradkiem. Czas na zmiany, może teraz jakiś zoooom doda ci skrzydeł?". No tak, szeroki zoom! Co my tam w Fuji mamy... A, jest całkiem fajny XF 10-24/4, świetnie! Już, natychmiast, gdzie mój portfel... Zaraz, chwileczkę, ile on kosztuje? Aaaa... Prawie tysiaka. Euro. To może... to ja się jeszcze zastanowię.

I się zastanawiam. W tym samym "warzywniaku" za rogiem można kupić Sigmę EX 10-20/3.5 (380 EUR) i EX 17-50/2.8 (310 EUR) i zostaje jeszcze na jakiś aparat z drugiej ręki - przy sprzyjającym układzie gwiazd można kupić używaną K-5kę pierwszej generacji. Tylko po cholerę mi drugi system...

[ Dodano: 2017-04-06, 16:14 ]
Dobra, wiem, to zwykłe marudzenie.

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
szybkiparowoz, mój kumpel ma do swojego XT-10 Samyanga 14/2,8. W poprzednich systemach też go używał i kontent jest z niego bardzo. Poza tym posiada 35-tkę i 52-kę. I ogarnia. Wszystko ogarnia. Taka to szklarnia.

deepee  Dołączył: 28.06.2011
szybkiparowoz napisał/a:
Dobra, wiem, to zwykłe marudzenie.
Więc brałbym XF 18-55 i nie zawracał ludziom ... ;-) Patrząc na to, co i jak fotografujesz, wystarczy jako wygodny zamiennik dla stałek.

szybkiparowoz taniej chyba byłoby kupić sobie jakiegoś manuala i przez przejściówkę focić? W końcu to do tego są bezlustra :-P

Nie taniej by Ci bylo kupić używkę, np. w Polsce?

Skocz do: