cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
no to mnie zagiąłeś bEEf. Byłem przekonany, że oprogramowanie aparatu nie ingeruje w RAWa, a dopiero potem, "wołając" fotę w PPL itp. wynalazkach można odszumiać... i dlatego pykałem sobie w jpgach na dłuższych czasach, a efekty mnie cieszyły (cieszą)...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cypis, aż sprawdzę. Ale na 100% - przy foceniu w rawach "robi się" druga klatka. To widać, bo trzeba poczekać drugie tyle czasu niż czas naświetlania, zanim aparat zacznie zapisywać na kartę.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
może wystarczy zobaczyć w instrukcji? Ja niestety teraz nie mogę, bo nie wiem, gdzie moja instrukcja zapodziała się w burdelu, który mam u siebie w pokoju ;-) Jak znajdę, to sprawdzę, ale może akurat masz gdzieś pod ręką i zobaczyłbyś... z ciekawości. :roll:

p.s. a akurat ładuję baterie :-?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Sprawdziłem w instrukcji - nic tam nie ma, a o opcji redukcji hotów (nazwanej "redukcją ziarna") jest jedno zdanie przy okazji opisywania czasu "B" - że można ją włączyć. Jeden plus - dowiedziałem się, że istnieje w j. pol. słowo "glosariusz" na określenie "słownika". Tym samym poziom mojej erudycji wzrósł o 100% (z trudnych słów znałem do tej pory tylko "imponderabilia"). Tak czy inaczej, kwestię RAW a Redukcja Hotów trzeba zbadać doświadczalnie.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
imponderabilia też uwielbiam ;-) Niezłe są również: paradygmat, koincydencja, konwergencja (tego słowa masowo nauczyli się ostatnio politycy :-? ), rustykalność, autoteliczność czy antycypacja :mrgreen:
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
cypis napisał/a:
ja bym doradził rzecz straszną ;-) : "kasetka" ma bardzo dobrze działające odszumianie na dłuższych czasach, czyli... może warto w takich okolicznościach spróbować "walnąć' jpga prosto z puszki :shock:


No tez tak sobie myslalem, ze bede tak robil, ale sie okazuje, ze wystarczy !poprawnie! naswietlic i wszystko jest piknie.. Tez nie wiem co z tym odejmowaniem denka przy RAWach, ale fakt, ze czas naswietlania jest dublowany wiec cos sie tam dzieje..
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
co by nowego tematu nie zakładać,na fotografiach przyrody jasno zielona trawa w cieniu wychodzi nie ostro taka plama bez szczegółów czy to matryca ma problemy z tym kolorem czy to wina obiektywu kitowego? o kasetce pisze oczywiście.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nawet robiąc RAW w cieniach oprogramowanie aparatu zmniejsza odtwarzanie drobnych szczegółów. Jest tak w DS-ie, a widzę że w Kastce również. Na to nie ma rady po mojemu... Pewnie chodzi tu o psychologię widzenia - i tak większość ludzi tego nie zauważy :-/

 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Nie jestem w większości raczej w mniejszości razem z wami
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Na tych miniaturkach szumy sa praktycznie niewidoczne.
Ja wczoraj robilem zdjecia z statywu po 10 minut (z wlaczonym odszumianiem) i szumow na zdjeciach nie bylo. (k10d)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach