LAZARUS  Dołączył: 26 Kwi 2007
[K100D] Dziwne dźwięki w kasetce
Hello,
poniższy post nie jest żartem:)

testowałem właśnie tryb zdjęc nocnych z manualnym ustawienim czasu migawki (tryb Tv) i się trochę przestraszyłem. Wciskam spust i podczas kilusekundowego naświetlania moja kasetka wydaje dziwny dźwięk, nawet trochę trudno go opisac. (powiedzmy że podobny odgłos towarzyszy przysłuchiwaniu przez kilku metrową rurkę smażącym się racuchom:)
opis może mało śmieszny i mało plastyczny:) ale powiedzmy że podobny.
W innych trybach też występuje, ale zawsze wtedy gdy lampa ustawiona jest w trybie ręcznym.
Jeśli robię zdjęcie obiektowi dobrze oświetlonemu (również bez lampy) - - podejrzane przytłumione burczenie nie występuje. ehhh wiecie co jest grane?
mam sie martwić i iść wymienić sprzęt czy tak ma być?

Ps.: nic nie piłem, nie brałem i wcale nie jestem śpiący:)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
to pewno ta mala tajwanska dziewczynka rechocze :evilsmile:
 
LAZARUS  Dołączył: 26 Kwi 2007
Heh:)

nawet jesli to nie wiem czy w ogóle powinna rechotać:)
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
...smażącym się racuchom powiadasz? To moze byc SR.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
to smieje sie duch nikona ktory patrzy na to co robisz...... on to wkoncu "robi najlepsze zdjecia swiata".... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-P :-P :-P


To SR
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak, o przepraszam najlepsze zdjęcia świata robi Canon.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
To jest na pewno stabilizacja matrycy. :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Tref, dopisz te racuchy do faq obok paluszka filipińskiej dziewczynki :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, - ej co ty gadasz ? widzialem reklame....
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
widzialem reklame....

Gdzie w Pani Domu? jeśli tak respekcik :mrgreen:
 
LAZARUS  Dołączył: 26 Kwi 2007
HEH:)
Cieszę się, że mogłem być powodem Waszej radosci:)
jak wróce z roboty wyłącze SRa i poklikam:)
Coraz bardziej podoba mi sie to Forum:)
ps.
Naprawdę skojarzyło mi się to ze smażonymi racuchami:)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
To może, ale nie musi być SR - znam ten dźwięk (a właściwie dźwięki). Bez SR na dłuższych czasach "kasetka" też objawia swe wewnętrzne bogactwo. Kiedy pierwszy raz usłyszałem, co tam się w środku dzieje, od razu polubiłem te brzdęki. Są kosmiczne. Poza SR (i filipińskim embrionem), stawiam na jakieś naciągnięte sprężyny. Tak czy siak, nie ma się czego obawiać - u innych też to słyszałem - tylko pokochać.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
W przypadku Kasetki w środku na pewno piszczy bieda. W nocy po prostu takie odgłosy wyraźniej słychać. To na pewno to :evilsmile:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
To może, ale nie musi być SR

cypis, to SR na bank. Ten układ działa po prostu też w momencie, gdy SR jest na off, bo musi utrzymać matrycę w ustalonej pozycji. Jest dośćsilne pole magnetyczne, tworzą się jakieś mikronapięcia, rezonanse, to jęczy. Słyszałeś jak wyje urządzenie do rezonasu magnetycznego? Po prostu masakra. Tu jest oczywiście w mikro-, wręcz nano-skali, ale tak to sobie tłumaczę, bo miało by to sens :-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
jestem ciekawy czy w K10d tez sa te dzwieki. Musze sprawdzic. Na razie dluzej niz 8 sekund nie naswietlalem, ale takich dzwiekow nie zauwazylem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
Tref, dopisz te racuchy do faq obok paluszka filipińskiej dziewczynki
tak, a potem jak ktoś tam zupełnie przypadkiem trafi, to zakwalifikuje nas do leczenia metodami przymusu bezpośredniego.

sprawdziłem, żeby nie być gołosłownym, jest to w dziale FAQ LINK, tylko w mniej absurdalnej formie :mrgreen: [post 3 pozycja 3]
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
W mojej tez jest nie ma sie czym przejmowac chociaz pierwszy raz kiedy to uslyszalem to troche sie wystraszylem bo mi ten dzwiek przypominal raczej szum spawania metoda
mig-mag i pomyslalem sobie ze za chwilke zobacze piekny niebieskawy dymek unoszacy sie nad wizjerkiem.
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Heh, też mnie to zdziwiło, ale jak koledzy postawiłem na SR. Teraz jakoś tego nie słyszę, nie wiem czemu...
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
o, syndrom filipińskiego paluszka :-)

[ Dodano: 2007-05-11, 14:43 ]
Throwend napisał/a:
Teraz jakoś tego nie słyszę, nie wiem czemu...

przyzwyczaiłeś się ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Throwend, przywykles. :-P

[ Dodano: 2007-05-11, 14:47 ]
albo aparat sam sie nastroil

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach