Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Obiektywy do bezlusterkowca
Witam

Ostatnio nabyłem bezlusterkowca i pozostając w oczekiwaniu na premiery interesujących mnie obiektywów producenta postanowiłem kupić adapter na jakiś starszy system manualny. Pierwotnie myślałem o m42 ale ceny w tym systemie juz 5 lat temu poszybowały w górę w sposób nie odzierciedlający ich wartości. Zainteresowałem się więc starymi canonami FD, czy minoltami MD. Czy ktoś może używa zywnym skutkiem pozytywnym skutkiem jakiegoś "martwego" systemu który mógłby polecić? Interesuje mnie tak naprawdę tylko stałki i tylko w okolicach ogniskowych 24mm, 28mm, 35mm, 50~100mm

Pozdrawiam
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Serafion napisał/a:
Ostatnio nabyłem bezlusterkowca
może jeszcze jaki system się dowiemy ;-)
Serafion napisał/a:
Czy ktoś może używa zywnym skutkiem pozytywnym skutkiem jakiegoś "martwego" systemu który mógłby polecić?
patrz raczej w kategorii konkretnych modeli szkieł a nie systemu, a jak to działa, hmm... jak masz "focus peaking" (testowałem na NEX-6L) to nawet zgrabnie ;-)

[ Dodano: 2013-05-28, 15:09 ]
Serafion napisał/a:
w okolicach ogniskowych 24mm, 28mm, 35mm, 50~100mm
Jupiter-9 2/85 M39 daje niezłe rezultaty, Industar 2.8/55 M39 też jak trafisz dobrą sztukę, Helios (znany wszystkim - też trzeba powybierać), no i szkiełka OM - kawał dobrej optyki od Olka (http://en.wikipedia.org/wiki/Olympus_OM_system#Lenses) - masz w czym wybierać
 

DMG  Dołączył: 21 Maj 2011
Problem w tym, że od czasu wejścia na rynek bezlusterkowców to i dobre szkła z tych "martwych systemów" już nie są wcale takie tanie.
Tanie manualne szkła to już tylko mit i legenda.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Cytat
może jeszcze jaki system się dowiemy

Fuji X, niestety brak focus peakingu w tym systemie ale radziłem sobie na lustrze bez tego to i poradze teraz;) kiedyś zresztą ludzie generalnie sobie bez tego radzili.
Cytat
Problem w tym, że od czasu wejścia na rynek bezlusterkowców to i dobre szkła z tych "martwych systemów" już nie są wcale takie tanie.
Tanie manualne szkła to już tylko mit i legenda.

niestety muszę się zgodzić, patrzyłem ostatnio na stare szkła nikona, czy m42 i ceny moim zdaniem są straszne. Do niektórych systemów w ich cenach są dedykowane szkła firmowe...
Cytat
Jupiter-9 2/85 M39 daje niezłe rezultaty, Industar 2.8/55 M39 też jak trafisz dobrą sztukę, Helios (znany wszystkim - też trzeba powybierać), no i szkiełka OM - kawał dobrej optyki od Olka (http://en.wikipedia.org/wiki/Olympus_OM_system#Lenses) - masz w czym wybierać

Hm na m39 jeszcze nie patrzyłem ale zwrócę baczniejszą uwagę.

Swoją drogą zna ktoś może jakąś giełdę foto w toruniu albo wrocławiu? albo dobry komis żeby wybadać teren poza alledrogo?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach