Co bys wybrał/a (w tej samej cenie)?
Sony NEX-6 + 16-50
75% Complete
3 (75%)
Ricoh GR
25% Complete
1 (25%)
 

hangmann  Dołączył: 05 Lut 2011
Sony Nex-6 vs Ricoh GR
W najbliższym czasie planuje kupić nowy aparat, który będę mógł częściej nosić przy sobie i będzie stanowił niejako upgrade dla mojego wysłużonego K-7. Jak zwykle bywa u mnie z zakupami nowego sprzętu foto - nie mogę zdecydować na co wydać ciężko wyłudzone pieniądze. Po wielotygodniowych przemyśleniach zdołałem ograniczyć wachlarz możliwości do 2 aparatów: Sony Nex-6 z 16-50 i ewentualnie w najbliższej przyszłości sigmą 30 2.8 lub niezwykle interesujący Ricoh GR.

Za Soniaczem przemawia wizjer i bagnet, ale z drugiej strony mam wątpliwości, czy będzie wystarczająco kieszonkowy. Ricoh natomiast zdaje się być fenomenalnym sprzętem, idealnym jako EDC, ale boję się, że ekwiwalent 28 mm nawet z cropem do 35 może mnie trochę ograniczać...

Macie jakieś sugestie?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Poczekać na następcę k-1 z wizjerem :evilsmile:
Serio tak mi się wydaje, że jak k-1 zniknął z rynku to teraz coś z wizjerem wypuszczą i może być jeszcze fajniejsze. Po co mnożyć szklarnię?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Kup Q7 ze stałką - będzie kieszonkowy. :->
 

hangmann  Dołączył: 05 Lut 2011
Następca K-01 z wizjerem? jakiż to będzie miało sens, jeśli będzie rozmiarów lustrzanki (zakładając, że zostawią bagnet K). Już mam jeden aparat wielkości lustrzanki z tym bagnetem ;-) . Q7 hm... pewnie zgrzeszę, ale jeśli mamy się bawić w malutkie matryce to chyba wolałbym już Nikona V1. Ostatnio ze stajni Pentaksa podobał mi się własciwie tylko MX-1 no ale to to również ma bardzo kompaktową matrycę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach