wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Bo to na wierze się kończy ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
prawie 10% to mało :?:

miej na uwadze fakt, że najtańsze body FF jest 6x droższe od najtańszego body APS-C

próg wejścia jest ustawiony bardzo wysoko, dla większości wręcz zaporowo
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
espresso napisał/a:
Zaskoczony jestem tak niskim poziomem wiary w moc obrazków z FF, wynikająca z niewielkiego udziału w rynku.
To są dane tylko z rynku japońskiego, a oni chyba wola mniejsze aparaty - stad duża popularność bezlusterkowcow na ich rynku (prawie 40% aparatów z wymienna optyka)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
opiszon napisał/a:
prawie 10% to mało :?:

8,7% to raczej bliżej 8 niż 10 8-)
Mnie tu śmieszy jedno - tych kilka procent to dwaj potentaci [S się chyba nie liczy], którzy uparcie wmawiają maluczkim że FF to jedynie słuszny rozmiar, czego dowodem może być totalne zlewania szkieł pod dominujące mniejsze matryce :-P
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Cytat
Lustrzanki:
- 91,35 APS-C
- 8,7% FF


Czyli posiadaczy lustrzanki to 100,05 % w swojej klasie !!! to rewelacyjny wynik !!!
A jeszcze do tego może z 0,5% to 645 (jedyny słuszny format) więc było by 100,55% :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pipeman napisał/a:
A jeszcze do tego może z 0,5% to 645 (jedyny słuszny format) więc było by 100,55% :-D
raczej 0.005% ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Spodziewałem się jakiejś zapowiedzi na odbywających się właśnie targach CES. Moim zdaniem Ricoh dobrze przemyślał sprawę nie pokazując nic na nich. Mamy bowiem premiery nowych aparatów (i do tego multum), więc bardzo szybko jego informacja mogłaby zostać pominięta w natłoku ważniejszych (np. o d4s). Zobaczymy, czy w przeciągu miesiąca - dwóch coś pokażą, chociaż osobiście myślę, że niedługo zostaniemy poinformowani o odświeżeniu linii FA.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
cube007 napisał/a:
pomieszałeś dane romeck

E, tylko w FF. Ale dziękuję za czujność.

poprawione:

TOP20 <-> całość
95,3% - 100%
za 2013 rok sprzedaż w Japonii

Canon - 48,7, zgubiłem jedną pozycję - 49,2 w całości
Nikon - 41,5 - 42,5
Sony - 1,7 (tylko α60 w rankingu) - 3,1
Pentax - 3,4 (Tylko K-30 w rankingu - 5,2

Full Format -7,4 - 8,7
====


Dodam, że Japonia to nie Zachód.
Tam mirrorless to ok. 36% rynku, tu - ok.10-11% tylko.
Kompakty wszędzie spadły o ok. 40% oddając pole kamerom w telefonach.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
x4rd napisał/a:
Zobaczymy, czy w przeciągu miesiąca - dwóch coś pokażą, chociaż osobiście myślę, że niedługo zostaniemy poinformowani o odświeżeniu linii FA.
W połowie lutego są japońskie targi Camera&Photo Imaging - CP+...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
cube007 ano właśnie.

Chodzą słuchy, że na najbliższych targach CP+ Pentax / Ricoh zaprezentuje TC 1.4 HD ;-)
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
Z facebook'a ( jak by nie było to wklejam ku informacji) :
W ostatnim wywiadzie przeprowadzonym przez jednego z holenderskich forumowiczów Pentaksa, przedstawiciele Ricoha dali kilka wskazówek co do przyszłego rozwoju firmy.
a) pełna klatka będzie jednakże data jej pemiery nie została jeszcze ustalona, a zależy ona bowiem od postępującej sytuacji na rynku
b) K-3 sprzedawał się tak dobrze, że był kłopoty przez pewien czas z realizacją zamówień
c) Ricoh jest zadeklarowany do rozwijana bagnetu K i ani myśli go porzucać
d) najważniejszą sprawą jest obecnie połączenie wszystkich struktur firmy, co obecnie się dzieje
e) Ricoh zamierza budować markę poprzez między innym sponsoring imprez sportowych (skoki narciarskie), w dłuższej perspektywie Pentax ma się znaleźć wśród fotoreporterów obsługujących te wydarzenia
I mnie to cieszy :-D
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
paszczak007 napisał/a:
Ricoh zamierza budować markę poprzez między innym sponsoring imprez sportowych (skoki narciarskie),


No, i wtedy w czasie takiej ulewy jak dzisiaj w Zakopanem, będzie można robić zdjęcia :lol:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
paszczak007 napisał/a:
jednakże data jej pemiery nie została jeszcze ustalona, a zależy ona bowiem od postępującej sytuacji na rynku
pełna klatka na rynku już jest (no ale nie Pentaxa) i sytuacja postępuje tak, że nie ma problemów z dostępnością

choć i tak, problemem pewnie nie będzie dostępność FF Pentaxa (jak i jeżeli się pojawi), tylko niestety cena takiego produktu :-/
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
sztormiak i piorunochron.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
paszczak007 napisał/a:
e) Ricoh zamierza budować markę poprzez między innym sponsoring imprez sportowych (skoki narciarskie)
W sumie to nawet dosyć spójne - niszowy sport, to i niszowe aparaty... :-P
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Np. raklamy SAFOXA na meczach szachowych :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ee, nie, żeby AF trafiał w konkretnego piona szachowego, to by musieli rozmiar punktów AF zmienić ;-)
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Albo Małysz reklamujący SR na rajdzie Dakar :)
Od razu WR mógłby z czystym sumieniem reklamować i powiedzieć że nic mu jeszcze nie nabryzgało :)

[ Dodano: 2014-01-19, 22:19 ]
Albo Rozynek reklamująca czyszczenie matrycy :)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
opiszon napisał/a:
ee, nie, żeby AF trafiał w konkretnego piona szachowego, to by musieli rozmiar punktów AF zmienić ;-)


Ale w szachownicę trafi a resztę zalatwi wlasciwa GO...
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
błagam, tylko nie Hołek...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach